18. 7. 2017

Novinka pod lupou: Blood Drive

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Blood Drive
Žánr Drama / SciFi / Akční / Komedie / Horor
Stanice Syfy
Premiéra 14. 6. 2017
Vysílání středa ve 22:00

Délka pilotu: 45 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Svět je na pokraji apokalypsy, lidstvu dochází voda i pohonné hmoty do jejich vozů. Na to, že to druhé vlastně není tak úplně pravda, ke své smůle přichází poslední čestný policista v celém Los Angeles, Arthur Bailey, když odhalí nechutné závody, které napříč Spojenými státy probíhají. V těchto závodech jde o všechno, včetně života závodníků, ale velké výhře se obětují i jiné lidské bytosti – vozy závodníků jsou totiž poháněny lidskou krví. Artur je ke své nelibosti donucen se závodu zúčastnit a připojit se k závodnici/femme fatale Grace D'Argento, která bez mrknutí oka obětuje životy lidí, aby díky výhře zachránila svou milovanou sestru.
Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Myslím, že mi došla slova. Vážně, něco tak šíleného jsem opravdu dlouho neviděla. Za dobu mého působení v této rubrice nejspíš vůbec nic. Nejblíže se šílenosti tohohle přibližovalo možná Our Ex Wife, pokud si ho ještě pamatujete, ale jak říkám, jen přibližovalo, tohle je totiž úplně jiná kategorie.

Už začátek se s ničím nepáře a rovnou se neuvěřitelně baví nad diváky. Ani poté ovšem seriál nepoleví a následuje scéna, na kterou je asi úplně normální dívat se trochu zaraženě. Protože jako co to má být.

Ráda bych vám řekla, že se to srovná a že si na to člověk zvykne, ale já nejspíš koukala jako puk po celou epizodu, takže raději pomlčím. Samozřejmě, alespoň částečně si člověk zvykne, ale nejpříjemnější to stejně není. Ale bizarní to je, to rozhodně.

Ale přesně o tomhle Blood Drive je – o šokování a o pobavení. Šok už nejspíš vysvětlovat nemusím, ale tenhle seriál je navíc šílený natolik, že je to opravdu zábava. Soucit s „palivem“ na mě tedy byl občas trochu moc i přes mnohaleté zkušenosti s kriminálkami všeho druhu, ale zábava to byla. Snad si to nemusím moc vyčítat :D.

Blood Drive je prostě jedno velké béčko, na kterém je další velké béčko, a tak to jde dál a dál,… chápeme. Ale ne neplánovaně, protože to dělá naprosto schválně. A aby toho nebylo málo, vlastně zvládá i dost dobře udržovat diváka v napětí a očekávání, co bude dál.

Epizoda také utekla hrozně rychle, takže mě tak trochu šokovalo, že už dál nic nebude. Tohle mě opravdu dostalo, nemám slov. Ale hlavně moc nepřemýšlet :D.
  • šílené
  • děsivé, zábavné
  • sebevědomí seriálu
90 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Tak tohle byla jízda! Grindhouse patří mezi mé oblíbené žánry (dá se to nazvat jako žánr?), neskutečně mě baví ta do očí bijící béčkovost, hektolitry krve, létající části těla, sex a to všechno kolem. Blood Drive je ztělesněním všeho zmíněného. Ničím nepřekvapí, protože pilot je do puntíku charakteristický grindhouse, odškrtává všechna pomyslná políčka toho, co má tento žánr splňovat. Na druhou stranu je toho ale tolik, že ani nic extra nepožadujete. Vlastně je pilot tak narvaný k prasknutí, že kdyby se tvůrci snažili dostat do něj ještě něco navíc, tak vybuchne a rozpadne se jako domeček z karet.

Tím, že je pilot tak nadupaný, vás ani nenapadne, že byste se měli začít nudit. Jedna akce střídá druhou, jedeme na plný plyn od začátku do konce. Tento seriál sledovat maratonem bude docela oříšek, protože… jak to říct… asi to přirovnám k jídlu, abyste mě pochopili :-) Je to, jako byste si dali nějaký hodně těžký oběd, třeba typické české vepřo knedlo zelo. Jakmile dojíte, jste zralí tak na šlofíka, ne na další plný talíř (nebo deset talířů, záleží na tom, kolik dílů tak denně dáváte).

Herci jsou parádní. Holka je k sežrání, má minimum oblečení, tělo jako modelka, není divu, že se nebojí ukazovat kůži. S hrdinou mají výbornou chemii, ta scéna se sexem byla vážně luxusní, plná závodního adrenalinu. Jasně, že mnohým divákům se to může zdát hodně přehnané a nechutné, ale to je prostě grindhouse, pokud nejste zvědaví na to, jak motor auta ukousne člověku hlavu a krev, tedy brusinková šťáva, stříká na tři metry daleko, tak tento žánr opravdu není pro vás ten pravý.

Za mě maximální spokojenost, jen jak říkám, jsem hodně zvědavá, jak se s tím poperu při sledování maratonem.

Budu koukat dál? Rozhodně, je to neuvěřitelná zábava!
  • 100% grindhouse
  • chemie mezi postavami
  • adrenalin vám pumpuje tělem od začátku do konce
  • rozhodně nejde o seriál pro mainstream
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí není Čech! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře15zobraz všech 15 příspěvků
ginevra2

ginevra2

To vypadá tak šíleně, že to prostě vidět musím:-)
před 183 týdny
marvio

marvio

Našel jsem to i z českými titulky, tak to zkusím. Bude to takový ten seriálek ke kávičce po...
před 178 týdny
milosh

milosh

Tak tohle není nic pro mě :D Sice námět zajímavý (postapo miluju) a trailer dokáže zaujmout, ale krve je tam...
před 178 týdny
Další články k tématu