19. 7. 2017

Novinka pod lupou: Will

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Will
Žánr Historický / Životopisný / Drama / Komedie
Stanice TNT
Premiéra 10. 7. 2017
Vysílání pondělí ve 21:00

Délka pilotu: 57 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Jaký byl William Shakespeare předtím, než „prorazil“, než si navždy podmanil prkna, která znamenají svět? Roku 1589 přijel do Londýna, v naději, že si splní svůj sen. Čekala ho ovšem dlouhá a trnitá cesta k tomu, aby si svými slovy jednou provždy podmanil svět a stal se rockovou hvězdou své doby.
Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Recyklace hýbe světem. A tím nemluvím o recyklaci odpadků, recykluje se i ve filmovém a seriálovém světě. Natáčí se předělávky, sequely, prequely, natáčí se už i několikrát viděné životy slavných osobností.

O Williamu Shakespearovi toho bylo ve filmovém a seriálovém světě řečeno už tolik, že je otázka, jestli se dá říct ještě něco dalšího. Všechno už jsme viděli, všechno už jsme slyšeli, pokud někdo nevynalezne stroj času, nejspíš už ani nic dalšího vidět ani slyšet nemůžeme. Jenže to rozhodně tvůrce nezastaví v tom, aby na tato témata pořád natáčeli, protože dokud to vynáší, tak se to musí využít.

A jelikož jsou kulisy neustále hodně podobné, změna vlastně nastává jen v obsazení. To je tu sympatické, ale také to není nic, co by mělo diváka donutit upřednostnit před milióny jiných adaptací.

Kolem a kolem je to zkrátka seriál z úrovně „jeden z tisíce“. Dobře zaplácne hodinové okénko, když nad ním člověk moc nepřemýšlí, dobře pobaví. Pokud si má člověk tento seriál užít, musí se už předem smířit s tím, že tady opravdu na nic nového nenarazí. Jen na to, co bylo již tisíckrát řečeno, jen jinak.

Tím nechci říct, že by byl Will kdovíjak špatný seriál, jen je průměrným seriálem mezi tisícem dalších průměrných seriálů. Stačí to? Na to si musí každý odpovědět sám.
  • sympatické obsazení
  • prostředí, kulisy
  • není to vůbec, ale vůbec nic originálního
40 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Wille, Wille, copak to děláš? Vždyť máš ženu, tak copak je to za to flirtování a líbání s mladou šťabajznou? :-D Ale ne, nenechte se mýlit. Will je drama, šílené, ale drama. V první polovině dílu jsem byla upřímně zděšená z toho, jak špatně na mě piloty v posledních dvou dnech působí. Příběh se vlekl, nestalo se nic extra zajímavého, co by dokázalo upoutat mou pozornost.

Druhá polovina epizody se však zlepšila. Přibyly chytré dialogy, příběh se přesunul do divadla a celkově nabral rychlejší spád, takže jsem ani nemusela kontrolovat, kolik zbývá do konce. Přijde mi, že 57 minut je na tento pilot až příliš. Kdyby to byla klasická 45minutovka, první polovina by se trošku skrouhla a celkově by pilot působil akčnějším a zábavnějším dojmem. To je pro mě nadějná vidina do budoucna, protože mi to naznačuje, že bych se seriálem neměla skončit po pilotu, ale měla bych mu dát ještě šanci.

Nejsem si úplně jistá, jak mi (ne)vyhovuje hlavní představitel. V jednu chvíli ho nemůžu vystát a do role se mi vůbec nehodí, a v další scéně je najednou naprosto perfektní Shakespeare. Jsem trošku rozpolcená osobnost, nebo už mi možná z těch všech seriálů začíná hrabat, že se vážně nedokážu rozhodnout, co se mi líbí a co ne :-D Psát tyhle názory je těžší, než by se mohlo zdát, občas by nebylo na škodu sledovat něco ryze jen pro pobavení, aniž byste to potom museli analyzovat. Ale tak dost už vylívání srdíčka, co dál k Willovi…

No, kapitola sama o sobě je divadlo. Jestli se tomu vůbec tak dá říkat. Takový blázinec, kolotoč a nevím, jak ještě to popsat, to muselo být šílené. Oproti tomu i ty spartakovské souboje v aréně byly klidné a spořádané. A nejhorší na tom je, že to tak ve skutečnosti bylo, tedy alespoň podle toho, co jsme se v tom jednom semestru dějin divadla učili. Ale jak už to tak v současné televizní tvorbě bývá, kostýmy a celkově scéna jsou na špičkové úrovni, v tomto ohledu nejde seriálu nic vytknout.

Budu koukat dál? Asi Willovi šanci dám, odložím ho do Chci vidět a uvidíme, kdy ho zruší a jaké budou další ohlasy diváků.
  • kostýmy, scéna
  • epizoda se v druhé polovině zlepšuje
  • vyobrazení divadla
  • dlouhá stopáž pilotu
  • nudná první polovina
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Destiny

Destiny

Hrůza, děs a běs. Po shlédnutí druhého dílu jsem si řekla, že už dál ne. Roková hudba, která se absolutně...
před 182 týdny
Nira

Nira

Tohle už nějakou dobu mám na seznamu Chci vidět, asi mrknu aspoň na pilot a uvidím, podle hodnocení tomu moc...
před 182 týdny
Další články k tématu