19. 7. 2017

Novinka pod lupou: In the Dark

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název In the Dark
Žánr Drama / Krimi / Thriller / Mysteriózní / Minisérie
Stanice BBC
Premiéra 11. 7. 2017
Vysílání úterý ve 21:00

Délka pilotu: 55 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Detektivka Helen Weeks zjišťuje, že čeká svého prvního potomka. Ani v radostném očekávání ovšem nepolevuje v práci a řeší ty nejtragičtější případy. Některé jí připomínají bolestnou minulost, některé možná nabídnou odpověď na dosud nezodpovězené otázky. Návrat do rodného městečka bude pro Helen již navždy spojením radosti z nového života a smutku ze zániku jiného…
Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Jsem ráda, že těch Novinek pod lupou v současné době dělám tolik, protože díky tomu vám nemůžu říct, kdy naposled jsme tu měli podobnou britskou kriminálku. Moc dlouho to asi nebude, daná podobná kriminálka je možná ještě na naší hlavní stránce.

Z těchto britských krimi jde pokaždé hodně podobný feeling, žádná úroveň depresivního působení není dostatečně depresivní, žádná temná atmosféra není dost temná, prostě když už, tak už. Myslím, že člověk ani nemusí tvořit tuto rubriku, aby viděl, že je vlastně všechno na jedno brdo. To nejspíš vidí všichni.

Tudíž je nutno hledat něco jiného, co by diváka potěšilo. Mně například udělalo největší radost obsazení. Sice z vcelku nevýznamného důvodu, ale i to se počítá. Ten důvod byl to, že jsem dva herce (dvě herečky) znala z Tennantovy éry Doctora Who, takže se pro mě jednalo o takové milé znovushledání. Obsazení celkově (i to, které u mě nemá DW protekci) odvádí dobrou práce, jejich role jsou uvěřitelné.

Ale upřímně trochu nechápu, proč jako „ozvláštňující“ prvek dát zrovna těhotenství hlavní hrdinky. Ihned v prvním díle sice tohle nemíváme často, takže je to vlastně docela originální, ale proč to tu je? Vážně jen kvůli tomu, aby se mohlo řešit, čí to dítě vlastně je a jaké zdravotní problémy zrovna hrdinka má?

Každopádně se jedná o jednu z těch lepších britských krimi novinek těchto dnů, protože diváka dokáže docela dobře vtáhnout do děje. Stále to není nic výjimečného, nic, co by se zařadilo na seznam seriálů, které by měl každý vidět, ale jako výplň času nemusí být In the Dark špatnou volbou.
  • obsazení
  • dokáže diváka vtáhnout do děje
  • tato kombinace už je dosti ohraná
  • zvláštní kroky v tvorbě
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Tak přesně tomuhle říkám povedená britská kriminálka. Pilot má 55 minut, ale utekl, jako by měl snad jen deset. Hned od první scény si mě získal svou mimořádnou atmosférou, byla jsem napjatá od začátku do konce.

Líbilo se mi, jak pilot nebyl plochý, měl pro někoho možná až mnoho vrstev, které se na sebe nabalovaly. Vůbec mi nevadilo, že je tam více otázek a že se v průběhu dílu objevovaly stále další, právě naopak, zapojovala jsem se do příběhu čím dál víc a zapomněla jsem při sledování na okolní svět, protože jsem pořád uvažovala, co se stalo, co se děje, co se stane… Atmosféra je skutečně parádní a posouvá seriál na novou úroveň.

Když bych měla být kritická, možná trošku navíc je záhada s minulostí obou hrdinek. Je jasné, že v jejich mládí se něco stalo, něco, co společně ututlaly. Každopádně v tom případě nevím, proč se tam po tolika letech hrdinka vracela, aby ještě víc upozornila tu druhou na minulost, takže hrozí větší nebezpečí, že se prořekne. Myslím si, že s tím, co se děje kolem jejího manžela, tak by bez návratu té druhé si ani nevzpomněla, co se tenkrát před xx lety stalo (po pilotu stále nevíme, o co jde, rozhodně to bude zajímavé sledovat a zjišťovat).

Pravděpodobně největší omezení zatím mají postavy. Největší pozornost směřuje na těhotnou hlavní hrdinku, což je samozřejmě správně. Nicméně tím, že ona je v podstatě v každé scéně, nikdo ostatní nemá šanci zazářit. Během pilotu se zde objevilo poměrně velké množství postav, ale když si to tak vezmete, o žádné z nich nic nevíme. Bylo tu hodně náznaků – chlapík viděn v lese a pak rychle ujížděl pryč, nebo třeba jen to tajemné násilím ukončené přátelství obou kamarádek… ale tím, že to všechno jsou jen otazníky, nemáme zatím nic, co by nám postavy trošku přiblížilo a vysvětlilo jejich chování. Každopádně jak říkám, atmosféra vás strhne a budete se těšit na každý nový díl, abyste se zase o krůček přiblížili odpovědím na všechny vynořené otázky.

Budu koukat dál? Rozhodně, tento pilot mě zaujal a jsem zvědavá, jak se to všechno rozuzlí.
  • pohlcující atmosféra
  • zajímavé záhady
  • vrstvení příběhu
  • žádné odpovědi
  • vedlejší postavy neměly zatím žádný prostor
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Jenny17

Jenny17

Tak to je fajn kouknu, děkuji za příspěvek, :-)
před 182 týdny
Nira

Nira

Další britská minikrimi? Tak jo, zkusím i tuhle :-)
před 182 týdny
ragelly

ragelly

Tak dokoukáno. Podle mě hodně vydařená kriminálka. Překvapilo mě, že první dvě epizody byly uzavřené a další...
před 160 týdny
Další články k tématu