Facebook Twitter E-mail
27. července 2017

HBO: True Detective, Big Little Lies, GoT spin-off a další

Zrovna skončil Comic-Con, seriálový svět se však plynule přesunul k letní novinářské konferenci Television Critics Association (TCA). Včera měla svůj vlastní panel kabelovka HBO, která prozradila spoustu střípků ohledně svých aktuálních, minulých i budoucích seriálech.

Většinou to jsou stále ty stejné informace (které jsme mimochodem zhruba stejně slyšeli i loni), ale kdo ví, třeba se tento rok skutečně něco pohne dopředu. Každopádně, pojďte se s námi podívat na to, co se svět díky TCA dozvěděl. Začneme Jonem Stewartem. Bývalý talkshow moderátor se vrátí ve svém vlastním komediálním speciálu. Nebylo oznámeno přesné datum, ale podle dostupných informací bude speciál odvysílán „v blízké budoucnosti“.

Big Little Lies

V podstatě od začátku minisérie Big Little Lies se mluví o tom, zda by se kritiky i diváky velmi vřele přijatý seriál mohl vrátit s druhou řadou. Programový ředitel stanice Casey Bloys potvrdil, že požádal autorku předlohy Liane Moriarty, aby zvážila, zda by příběh nemohl dostat potenciální pokračování. „Jsem hodně zvědavý, s čím přijde.“

Herečky Nicole Kidman i Reese Witherspoon vyjádřili zájem o pokračování, ale výkonný producent a režisér Jean-Marc Vallée je zatím proti. „Vždy mělo jít pouze o jednosezónní záležitost.“ Bloys však uvedl, že režisér přece jen může obrátit: „Reese a Nicole můžou být velmi přesvědčivé,“ prozradil se smíchem. „Napřed musíme vidět nějaký zdrojový materiál a potom se rozhodneme, jestli to stojí za čas všech zúčastněných. Pokud ano, začneme konverzace o režisérech.“

Hodnocení na SerialZone.cz

True Detective

Seriál má již téměř potvrzen další případ. Oscarový vítěz Mahershala Ali se již oficiálně upsal hlavní roli v potenciálním třetím pokračování, což je jistě velké lákadlo pro diváky i samotnou stanici a velmi to rozhodování o třetí sérii usnadňuje.

„Četl jsem pět scénářů pro třetí řadu,“ prozradil Bloys. „Myslím si, že jsou výborné. Opravdu mě velmi uchvátily, jsem nadšený z toho, co jsem četl.“ Podle dostupných informací má tvůrce Nic Pizzolatto již téměř napsanou kompletní sérii, spolupracuje na ní s tvůrcem Deadwoodu Davidem Milchem. Přece jen už to jsou ale dva roky, co se True Detective vysílat, takže není jisté, jak se k nové řadě postaví diváci, pokud se skutečně dostane do vysílání.

Hodnocení na SerialZone.cz

Deadwood

Když už je řeč o Deadwoodu, máme další informace o chystaném filmu. „Bál jsem se toho, že scénář neobstojí sám za sebe, tedy tak, aby se na film mohli dívat znalci i neznalci původního seriálu,“ uvedl Bloys. „David Milch se však překonal. Vytvořil výborný scénář. Pokud ho zvládneme vytvořit ve stanoveném rozpočtu, který podle nás bude dávat smysl, a pokud se nám podaří dát dohromady původní obsazení, rozhodně do toho půjdeme.“

Seriál byl zrušen po třech letech v roce 2006. Od té doby vznikly již dva plány na filmové zakončení, ale z obou nakonec sešlo.

Hodnocení na SerialZone.cz

Spin-offy Game of Thrones

Řeč samozřejmě přišla i na chystané spin-offy seriálu Game of Thrones. „Spin-offy stále vyvíjíme, ale největší prioritou pro nás je závěrečná série Game of Thrones,“ uvedl Bloys. Ředitel dále prozradil, že vybraný spin-off nepojede dříve než rok po odvysílání finále GoT.

Ačkoliv se mluvilo o pěti chystaných spin-offech, Bloys řekl, že se vyvíjí pouze čtyři. V novém seriálu se neobjeví žádná z postav, které účinkují v GoT. Spíše jde o příběhy, které prozkoumávají různé časové doby z universa George R.R. Martina.

Co se týče GoT, poslední řada bude mít šest epizod, které však budou delší, i když nebylo prozrazeno, jak moc delší. „Scénáře jsou na světě a tvůrci si to právě ujasňují.“

Hodnocení na SerialZone.cz

Confederate

Již na začátku července bylo oznámeno, že tvůrci GoT pracují pro stanici HBO na svém dalším projektu – Confederate. Jde o hodinové sci-fi drama, které prozkoumává alternativní svět po občanské válce, kde se jižní státy úspěšně odpojily od Unie a vytvořili národ, kde otroctví zůstalo legální a vyvinulo se v moderní instituci.

V dnešním hyperkorektním světě vyvolalo toto oznámení velký rozruch. Držte se: Protože prý seriál o otroctví chtějí natočit dva bílí muži. „Oznámili jsme to špatným způsobem. Jde o citlivé téma, které vyžaduje velkou opatrnost, vydání tiskové zprávy od nás nebyl správný krok. My jsme slyšeli, co tvůrci chtějí vytvořit, z čeho jsou nadšení, co je podle nich důležité. Měli jsme kontext. Ale lidé, kteří zprávu četli, tento kontext neměli. Proto asi došlo k takové negativní reakci.“ Bloys pokračoval: „Doufám, že lidé budou soudit až na základě toho, co uvidí na obrazovkách, ne podle toho, co by to mělo nebo nemělo být.“

Chernobyl

Poslední zprávou bylo oznámení nové pětidílné minisérie Chernobyl. Tu bude HBO vyvíjet společně s britskou stanicí Sky. Hlavní role se ujme Jared Harris, jehož si fanoušci jistě pamatují z první série The Crown.

Chernobyl bude vyprávět skutečný příběh o jedné z nejhorších lidmi zaviněných katastrof v historii světa. Hlavními hrdiny budou odvážní muži a ženy, kteří obětovali své životy, aby zachránili Evropu od nepředstavitelného neštěstí.

Každý z nás samozřejmě ví, co Černobyl je. V dubnu 1986 došlo na Ukrajině k nukleární nehodě, kterou minisérie prozkoumá a bude vyprávět šokující a nezapomenutelné příběhy hrdinů, kteří padli. Harris se ujme role Valeryho Legasova, sovětského vědce, který byl najat, aby nehodu vyšetřil.

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Caroline115
před 12 týdny
Jo to jo, mohli by třeba udělat minisérii podle knihy Na co Alice...
singularita
před 12 týdny
Také mne to zaujalo. Uvidíme jak dopadne výsledný produkt. ;)
CucinkaF
před 11 týdny
Hlavně ať nechají Sedmilhářky už "spát". Konec měl seriál důstojný a...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY