2. 8. 2017

S lupou do historie: My Mad Fat Diary

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte My Mad Fat Diary 1×01: Big Wide World?

Medailónek

Název: My Mad Fat Diary
Žánr: Drama / Komedie
Stanice: E4
Vysílání: 2013 – 2015
Celkový počet sérií: 3
Premiéra: 14. 1. 2013
Délka pilotu: 47 minut

Kdo?

Tvůrci: Rae Earl
Herci: Sharon Rooney, Claire Rushbrook, Ian Hart, Nico Mirallegro, Jodie Comer, Dan Cohen, Jordan Murphy, Ciara Baxendale, Darren Evans, Sophie Wright, Turlough Convery, Faye Marsay, Bamshad Abedi-Amin, Shazad Latif, Eliot Otis Brown Walters, Keith Allen, Sacha Parkinson, Susie Potter, Jodie Hamblet, Kirsty Armstrong, Cameron Moore

O čem to je?

Rae je šestnáct a neustálý kolotoč přejídání se a depresí ji dovedl ke zhroucení. To donutilo mladou dívku strávit čtyři měsíce na psychiatrické léčebně. Teď je sice volná, jenže návrat do normálního života není vůbec snadný, i s doktorem Kesterem za zády. Nakonec ovšem děvče, které je plné tužeb, poznává, že svět tady venku přece jen není tak zlý, když po letech potkává svou někdejší nejlepší kamarádku Chloe, která jej seznámí s Izzy, Archiem, Chopem a Finnem. A Rae se možná nakonec i podaří se otevřít a do party zapadnout.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Ve Velké Británii se často dělají komedie, které vlastně nejsou na první pohled vůbec líbivé. Ono ani tady nejspíš není představitelkou hlavní role pomalu modelka Victoria’s Secret. Tedy aspoň myslím.

Je to prostě normální holka, se kterou se může identifikovat mnoho dalších lidí. Jistě, většina z nás na tom nebude tak přehnaně zle a nebude mít takovou přehnanou osobnost, přesto Rae není zas tolik vzdálená realitě, jak bychom si mohli myslet.

Narovinu, sledování není zas tak snadné. Člověk si musí nejprve zvyknout na trochu „tvrdší“ styl, párkrát se udiveně plácne do hlavy s lehce vyděšeným: „Proboha!“, ale víte co? Nakonec to všechno zapadne do svěží komedie, ze které člověk spíš spadne do depresí než smíchy ze židle, avšak seriál má takové „kouzlo“, díky kterému je seriál zkrátka milý.

Jednoduše řečeno, postavy, herci i scénář jsou u mě za jedničku, ale musím ocenit ještě další věc. Seriál se odehrává v devadesátkách. Po tátovi jsem podědila lásku k hudbě, ale tím, kdo si hudbu i nahrává na CD a DVD je stále jen on. A na jedné polské hudební stanici, kterou chytáme na satelitu, dávají dennodenně od dvou do tří odpoledne blok písniček z devadesátek, který kvůli času nahrávám já. Takže nejen že je tahle hudba mé dětství (pookřála jsem už u Bee Gees), ale tuhle hudbu vídám z první ruky i teď, takže mě to ohromně potěšilo.

Ale to jsem asi zaběhla někam, kam jsem neměla. Avšak na to, že seriál trvá víc než tři čtvrtě hodiny, uteče jako voda, je neuvěřitelně sympatický a stojí za zhlédnutí. A to je to hlavní, ne? A taky dokáže člověka rozesmát během ukrutně silné bouřky, což oceňuju ještě víc.

+ postavy, scénář, Rae a její představitelka
+ výjimečnost
+ soundtrack!

- na někoho to možná bude trochu moc

Moje hodnocení pilotu: 80 %
ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Jeden z mála britských seriálů, které jsem měla (tedy stále mám) v hledáčku ještě z doby před NPL, tedy v době, kdy jsem se mimoamerickým seriálům vyhýbala jako čert kříži. Ale tento mě mějakým způsobem dokázal z promo fotky zaujmout, asi tím, že v hlavní roli je obyčejná holka, která je podobných proporcí jako já. Proč se nepodívat i na něco trošku jiného, než na co jsem zvyklá, a třeba zjistit, že v mnohých věcech, u kterých jsem předpokládala, že je nikdo jiný neřeší, vlastně nejsem vůbec sama? :-) I přes to, že mám seriál ve watchlistu už roky, na něj však stále nepřišla řada, proto jsem netušila, do čeho s tímto pilotem jdu. Nakonec mě ale rozhodně nezklamal, právě naopak, odcházím od něj natěšená na celý seriál.

Ani vlastně nevím, co mě na tom seriálu tak zaujalo. Všechny postavy jsou naprosto tragické, přijdou mi po pilotu jako takové ty izolované smažky, které zajímá jen chlast, drogy a sex. Přesto na nich něco je. Vše samozřejmě táhne hlavní hrdinka, její představitelka byla vybrána na výbornou. Má totiž takové to silné charisma, s nímž si dokáže diváka získat na svou stranu, aniž by k tomu potřebovala flirtovat nebo obecně vyzařovat takovou tu sexuální auru, jak to vídáme i stovek dalších seriálů. Je fajn, že se jednou dostala do popředí obyčejná holka od vedle, s níž se můžou ztotožnit i obyčejní smrtelníci. Hned ten seriál získává zcela novou rovinu a diváckou základnu, protože má možnost ukazovat odraz skutečného života.

Moc se mi líbilo, jak byl díl sestavěn dohromady. Hlavní děj rámovalo sezení u psychologa, které bylo snad ještě lepší než samotné retrospektivní vyprávění už tak dost zábavného hrdinčina týdne. Myslím, že v dynamice mezi ní a doktorem je největší potenciál pro hlášky i zábavné situace. Považuju to za něco extra, co může seriál potenciálně posunout mezi zamilované. Po pilotu jsem spokojená, epizoda rychle plynula a dokázala vás do příběhu ponořit, takže jste si ani nechtěli připustit, že už je skutečně konec. Jen škoda, že tam zatím nebyl kuchtík (Galavantův).

Budu koukat dál? Tohle rozhodně v mém watchlistu zůstává. Přiznám se, že už teď jsem šla na YT a dívala jsem se alespoň na nadpisi fanouškovských shippových videí, ten pár mě docela překvapil :-)

+ odraz reality
+ netypická hlavní hrdinka
+ sezení u psychologa
+ příjemná atmosféra

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
IrmaVep

IrmaVep

Huh, tak koukám, že jsem se u tohoto zasekla po s2, díky za připomenutí :D Ale to je u mě docela...
před 157 týdny
Verity

Verity

MMFD je jeden z nejúžasnějších seriálů, co znám, s postavami (a hlavně s Rae) jsem se...
před 157 týdny
Alaya

Alaya

MMFD je ten typ seriálu, že keď si ho raz človek zamiluje, tak ho už nepustí. Už istý čas plánujem si...
před 157 týdny
Další články k tématu