3. 8. 2017

Scéna měsíce: Červenec 2017

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Poldark
epizoda
3×07 – Episode 7 (23. 7. 2017)
herci
Ellise Chappell (Morwenna Chynoweth), Christian Brassington (Reverend Osborne Whitworth)
scéna
Morwennin osud
allyska

I další řada tohoto seriálu nezahálí a nezaostává v ničem v porovnání s předchozími dvěma. Zvraty a emoce v každém díle, že bylo opravdu těžké vybrat, která scéna mě dostala nejvíce. Nakonec to byla ta s Morwennou a jejím manželem. Sama jsem nečekala, že mě dějová linka mezi Drakem a Morwennou tak pohltí, přece jenom jsem byla napnutá, jak to dopadne s mým oblíbeným doktorem Enysem. Jenže najednou ze šťastného konce pro mladé sešlo a Morwenna byla nucena se provdat za slizkého Whitwortha. V oné scéně mě zamrazilo vidět ji najednou těhotnou, a tak ustrašenou ze svého manžela, opravdu chuděra, jak mě jí bylo líto. Odsouzena k životu s takovou násilnickou zrůdou.

Furiant

Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce)
epizoda
herci
Colman Domingo (Victor Strand)
scéna
Strand hovoří s kosmonautem
Furiant

V červenci jsem pravidelně sledoval jenom 4 seriály, takže jsem neměl prakticky z čeho vybírat. Dostala se sem tak scéna z midseason finále Fear The Walking Dead, kdy Strand mluvil s ruským kosmonautem, která by však v jiných měsících neobstála. Byl jsem rád, že se tvůrci v poslední letní epizodě věnovali právě i Strandovi (je to jedna z mých oblíbených postav ve Fear), který znovu objevil svoji milovanou loď Abigail. Jeho rozhovor s ruským kosmonautem Vaščenkem poté, co se na Abigail probudil s pořádnou kocovinou, byl skvělým vyústěním toho, čím teď Strand prochází a co prožívá. Uvědomil si, že jej všichni opustili, že je na světě sám a nikoho nemá. Stejně jako ten kosmonaut v Sojuzu, co je ve vesmíru na oběžné dráze Země. Byla to velice emotivní scéna, navíc tvůrcům tleskám i za ten originální nápad.

Gabik.029

Orphan Black
epizoda
herci
Jordan Gavaris (Felix), Maria Doyle Kennedy (Siobhan), Tatiana Maslany (Sarah)
scéna
Felixův děkovný proslov
gabik.029

Původně jsem měla vybranou scénu z předchozí epizody (když si Rachel vyrvala oko z důlku), jenže pak měla premiéru tato epizoda, kde se naskytli dva další kandidáti. Nakonec jsem se rozhodla pro tu optimistější variantu, kterou je právě Felixův děkovný proslov. Na své výstavě obrazů (na kterých pracoval už od první série seriálu) se rozhodl před všemi přítomnými veřejně poděkovat své adoptivní matce Siobhan, která Felixe se Sarah vzala jako děti pod svá ochranná křídla a starala se o ně, i když jí to vůbec neusnadňovali. Felix si však uvědomuje, co všechno pro něj (a Sarah) Siobhan udělala a je jí za to neskutečně vděčný. Ví, že bez ní by tady nestál a neslavil by po jejím boku svůj úspěch. Jednalo se o dojemnou scénu, která se stala o to významnější, když byla Siobhan chvíli poté zabita (což byla ona druhá scéna, kterou jsem zvažovala).

lukascoolarik

Twin Peaks (Městečko Twin Peaks)
epizoda
herci
David Lynch (Gordon Cole), Miguel Ferrer (Albert Rosenfield), Matthew Lillard (William Hastings), Laura Dern (Diane Evans), Chrysta Bell (Tamara Preston)
scéna
Je mrtvej
lukascoolarik

Červenec 2017 jsem věnoval převážně staršímu kousku The Sopranos, proto jsem tento měsíc neměl moc z čeho vybírat. Naštěstí jsem teprve nedávno zhlédl Twin Peaks, takže jsem se mohl vrhnout i na jeho očekávaný návrat, který je zatím vskutku velkolepý. V každé epizodě je hned několik zajímavých scén, ať už kvůli své dramatičnosti nebo humoru, a v jedenácté části The Return lze najít i takovou, která dokázala skloubit oboje. Řeč je o scéně, ve které FBI spolu s Hastingsem a Diane přijíždí na místo zvané Zóna, na kterém Hastings údajně viděl majora Briggse. Když Gordon prozkoumá tajemný portál, spolu s Albertem se musí vrátit k autu, ve kterém Hastings čekal. Jeho řidič zděšeně vylézá ven a všichni přítomní pak nevěřícně hledí dovnitř na Hastingse, kterému vybuchla hlava. Gordon pak v podání brilantního Davida Lynche dodává něco tak prostého a očividného: „Je mrtvej.“ Způsob, jakým to řekne, v kombinací s tak šokující událostí mi prostě nedal a já se musel začít smát.

Pajky

Doctor Who (Pán času)
epizoda
herci
Peter Capaldi (The Doctor), Michelle Gomez (Missy) a John Simm (The Master)
scéna
Doctorův proslov
pajky

Červenec se ukázal jako nejjednodušší měsíc na výběr a to vzhledem k tomu, že se vysílaly asi jen 4 seriály, které sleduji. A jen jeden z nich měl finále. Ale u Doctora mě víc než samotný závěr finále, který trpěl klasickou překombinovanosti, zaujal Doctorův proslov, kterým se snaží přesvědčit Mastera a Missy, aby mu pomohli odrazit útok Cybermanů. Samotná řeč Doctora je dojemná a cílí přesně tam, kam má, ale na další level ji posouvá odmítavá odpověď Mastera a i následný odchod Missy.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Úderná hláška pro podporu sdílení. 
allyska

allyska

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
A.R.G.U.S.

A.R.G.U.S.

Scéna z Twin Peaks byla perfektní :)
před 152 týdny
verca.sotek

verca.sotek

Perfektní výběr u Doctora. :)
před 152 týdny
Další články k tématu