17. 8. 2017

Novinka pod lupou: The Guest Book

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Guest Book
Žánr Komedie
Stanice TBS
Premiéra 3. 8. 2017
Vysílání čtvrtek ve 22:30

Délka pilotu: 21 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Co se stane na dovolené, zůstane na dovolené. A že se dějí věci! Tento domek na předměstí malého horského městečka Mount Trace, který si pronajímají různí hosté, by mohl vyprávět.

Založeno na příbězích, které tvůrce napsal do návštěvních knih svých dovolenkových bydlišť.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

No, co k tomu říct? Zaprvé by bylo asi fajn zmínit, že je příjemné vidět, že se pořád najdou témata, která jsou originální a není o nich už dvě stě padesát tisíc seriálů. Přibližně, zaokrohluji, nebojte.

Jenže jak tu jsou téměř vždycky nějaká ta ale, jsou samozřejmě i tady. Asi jste si všimli, že minimálně mně není po chuti takový ten hodně násilný humor, který se blíží k tomu fekálnímu. Občas ani není znát rozdíl. Tak přesně ten tu je. A velmi často. The Guest Book celkově není žádnou jemnou komedií, která jen tak příjemně a možná až nenápadně pobaví, ale tlačí na pilu a jde hodně přes hranu.

Dá se na to sice zvyknout, ale přesto seriál na začátku právě tímhle trochu „vyděsí“. Epizoda je tak trochu nechutná samozřejmě i dál, ale člověk se tím (ač nerad) začne postupem času docela i bavit, když to začne být vážně zlé (s divákem samozřejmě), začne se i smát. Což je možná politováníhodné, ale tak co už.

Zkrátka a dobře, The Guest Book je prostě docela bizár. Se skvělým obsazením, velmi dobrým zpracováním,… ale pořád bizár. Je jen a pouze na divákovi, jestli se přes tohle přenese a smíří se s tím, nebo tohle seriálu prostě neodpustí. Mezi nechutností a humorem je velmi tenká hranice.

Každopádně tvůrce musí být zajímavý člověk :).
  • obsazení, zpracování
  • netradiční téma a příběh
  • humor/nechutnost
  • divák si musí chvíli „zvykat“
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Je zajímavé sledovat, jak může být jeden koncept zpracován dvěma naprosto odlišnými způsoby. Dala jsem si po sobě piloty The Guest Book a Room 104 od HBO a nestačila jsem se divit. Ale dnes přichází řada na první zmiňovaný, takže se pojďme věnovat jemu. Hned na první pohled mě příjemně potěšilo herecké obsazení. Vím, že se bude většina herců v každé epizodě měnit, ale první díl přinesl hosty, kteří jsou mi známí, takže mi hned pilot přišel příjemnější, takový přístupnější, jestli chápete, jak to myslím. Navozoval příjemnou útulnou atmosféru, takový pocit známého vědomí.

Ale co je hlavní, byl i plný vtipu. Některé scénky a hlášky sice byly až moc přeš čáru, ale vesměs jsem se celou tu půlhodinu moc dobře bavila. Potěšila i snaha o zneškodnění protivníka koulí přivázanou ke stropu (alias Sám doma), celkově mě příběh pobavil, i když byl takový jednodušší a možná až moc přitažený za vlasy, jen aby do sebe jednotlivé dílky zapadaly. Každopádně to uteklo jako voda a po skončení sledování jsem měla chuť pustit si další díl, což je určitě dobře. Hodně tomu napomohl i samotný závěr, kdy jedni hosté odjeli a hned je vystřídali jiní, tvůrci takto hodně povedeně ukázali antologičnost seriálu a nalákali na další sledování představením nové zápletky (i když si nejsem jistá, jestli tito lidé budou v dalším díle, nebo to byla jen samostatná scéna pro extra pobavení).

Myslím si, že celý koncept antologické komedie je výborný, vlastně mě seriál zaujal hned, jak jsem se dozvěděla o jeho objednávce a přečetla si obsah. Tento styl vyprávění v sobě skrývá v podstatě neomezené možnosti. Jistě, nemáme šanci si postavy oblíbit, ale i za tu půlhodinu se s nimi dá ztotožnit, zvlášť díky chytrému scénáři, který je svěží a nechodí kolem horké kaše – ihned postavy představí, ukáže jejich motivaci i charakter, tak to má být, jen ať to odsýpá.

Budu koukat dál? Rozhodně, mohlo by jít o jednu ze svěžích komedií, kterých v poslední době není nikdy dost.
  • antologický koncept
  • spousta vtipů
  • známé tváře (v pilotu)
  • rychlý spád
  • některé vtipy přes čáru
  • chybí tomu něco extra, abych si to zamilovala
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Taky by ti myš neupadla, když to pošleš do světa. 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
Vachisek

Vachisek

Vypadá to jako dobrý koncept. Si stáhnu na cestu autobusem do tabletu.
před 178 týdny
andrea168

andrea168

Diky za tip, vyzkousim.
před 175 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Dobrá komedie, některé díly lepší, jiné horší, ale celkově jsem se dobře bavila. Ne ve stylu...
před 12 dny
Další články k tématu