25. 8. 2017

Novinka pod lupou: 21 Thunder

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název 21 Thunder
Žánr Drama / Sportovní
Stanice CBC
Premiéra 31. 7. 2017
Vysílání pondělí ve 21:00

Délka pilotu: 43 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

V nekompromisně přísném světě profesionálního fotbalu kluby žijí a umírají s hvězdami v týmu do 21 let. Tito sportovci jsou budoucností a životabudičem každého týmu, ale většina z nich se nikdy nedokáže prosadit. Seriál vypráví příběh týmu Montreal Thunder U21 a ukazuje jeho hvězdné hráče na poli i mimo něj. Jde o příběh lásky, zločinu, rasy, sexu a sportovní slávy, ale v samém jádru je to drama o tom, jak skupina hráčů a trenérů spojuje síly dohromady a společně se snaží dostat ke hvězdám.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Nevím, proč jsem si myslela, že tento seriál je od HBO. Každopádně jakmile začal a já zjistila, že se točí kolem fotbalu, říkala jsem si, jestli tu třeba náhodou nesleduju nové Friday Night Lights. Spoiler alert: Nesledovala. 21 Thunder zdaleka nedosahuje kvalit, jako tato sportovní klasika. Vlastně mi to přijde jako takové splácané páté přes deváté, jako by se seriál snažil zabrat co nejširší pole příběhů a žánrů, ale na úkor kvality. Máme tu jako základ fotbal, ale nechybí ani rodinné drama, problematika menšin nebo zločin (vražda). Na jeden pilot docela bohatá nadílka.

Ono by to ani tolik nevadilo, vždyť si pořád stěžujeme, že pilot nemá dost akce a kdesi cosi. Ale 21 Thunder selhává v tom, že jsou jednotlivé části násilně splácány dohromady, takže mezi sebou plynule nepřecházejí a působí zmateně. Neříkám, že se na pilot kouká vyloženě špatně, ale pořád jsem čekala, kdy mě to opravdu začne bavit, ten pocit však za celou dobu nepřišel.

Počet postav je hodně velký, ale prostor dostane jen hrstka z nich. U ostatních jsou jisté náznaky příběhu, ale otázka je, jestli vás vůbec budou zajímat. Za celou dobu sledování mě zaujala snad pouze ta ženská trenérka, která by mohla mít zajímavý postupně si budující vztah s hlavním trenérem. Jinak ale co se týče hráčů, tak mě nedokázal oslovit nikdo. Ten hlavní, který se zapletl do již zmiňovaného zločinu, mi připomněl Matta z FNL, ale rozhodně nemá stejné charisma (a Julie po svém boku).

Pokud hledáte nové sportovní drama na koukání, možná byste měli dát 21 Thunder šanci. Pořád je to lepší než nějaké nedávné jiné sportovní novinky (můžete si přečíst NPL na Warriors nebo loni na Benders). Přesto si ale myslím, že pokud jste ještě neviděli Friday Night Lights, měli byste to rychle napravit a zjistit, co skutečně znamená správné sportovní drama s postavami, které vás osloví a na které ani roky po dosledování seriálu nezapomenete.

Budu koukat dál? Ne, neláká mě to.
 • sportovní drama vykresleno solidně
 • nudné postavy
 • přeplácanost témat
40 %
Mé hodnocení
ragelly

Sportovní novinky běžně úplně nevyhledávám, ale přesto sama tuším, že i to, na co se nemusím úplně těšit, může pořádně překvapit.

21 Thunder není o sportu stoprocentně, seriál se hodně zaměřuje na osobní životy hlavních hrdinů a na jejich příběhy, na to, jak se dostali tam, kde nyní jsou. Své slovo dostává i často viděná atmosféra a nálada v týmu, ukazuje se i to, jak hráči prožívají tlak, který je na ně vyvíjen.

Možná pochopitelně, avšak velmi vtipně, se seriál snaží o rasovou vyváženost. Linka s afroamerickými nováčky v týmu je naprosto jasná, ale když se na scénu dostaví zřejmě korejští záporáci či co (ehm, já doufám, že je to korejština, ale zas tak dobře naposlouchanou ji nemám, bohužel), začíná to být už zábavné. Ale třeba to má svůj smysl, co já vím.

Každopádně nefanouškům fotbalu 21 Thunder nic moc říct asi ani nemůže. Atmosféra je působivá, seriál dokáže částečně přenést pocity a současnou náladu na diváka, ale některé součásti nezřízeného života hráčů jsou člověku prostě cizí. Takže něco nechá diváka naprosto chladným, lumpárny mohou být odsouzeny.

I tak je ale seriál snesitelný i pro diváky, které fotbal vůbec neláká, protože sport bere spíš z obecnějšího hlediska. Přesto je láska k fotbalu a výtržnictví výhodou. Protože jinak se toho v seriálu zas tolik neděje.
 • postavy a jejich postavení v týmu
 • atmosféra
 • nefanouška fotbalu úplně nenadchne
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Sportovních seriálů je opravdu pomálu a těch kvalitních je ještě mnohem míň. Pokud se nepletu, tak momentálně ve watchlistu žádný nemám, takže vyzkoušet tenhle bylo skoro něco jako povinnost.

Ale hned od začátku je jasné, že tady se nebude cílit ani trochu na sport. Mnohem spíš se z toho vyklube další teen drama ve sportovním hábitu. Tomu nasvědčuje to, že všechny postavy jsou mladé a krásné a hlavně fakt, že je tam strašně moc ženských postav. Na to, že je to o fotbalovém týmu. Jako vážně? Majitelka, trenérka, fyzioterapeutka a dokonce i přítelkyně.

Celkově většina postav po pilotu vypadá docela nezajímavě, a nejen ty ženské (naopak trenérka mě jako jedna z mála zaujala), což je škoda, protože přeci mohli nabídnout víc než jen rasové problémy (které jistě přijdou v následujících epizodách). Co jiného čekat, když se váš brankář jmenuje El Hadidi, koupíte černocha a z juniorky povýšíte Asiata.

Škoda, já bohužel cílovka nejsem a sledovat ten seriál jen proto, že je o fotbale, se mi úplně nechce. Sice to rychle utíká, ale nenabízí to nic, co by mě nutilo koukat se dál.
 • sportovní seriál
 • rychle to utíká
 • není to až tolik o sportu
 • moc ženských postav
 • některý postavy
60 %
Mé hodnocení
Pajky

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
Vachisek

Vachisek

Kanada a fotbal. Nevim nevim. Kdyby ten seriál byl z Anglie třeba. Mám docela strach.
před 177 týdny
Další články k tématu