22. 8. 2017

Novinka pod lupou: Trust Me

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Trust Me
Žánr Drama / Lékařský / Minisérie
Stanice BBC One
Premiéra 8. 8. 2017
Vysílání úterý ve 21:00 hodin

Délka pilotu: 55 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Příběh je zasazen do Edinburghu. Hlavní hrdinkou je Cathy, těžce pracující a nadaná zdravotní sestra, která přijde o práci kvůli donašečství a je nucena přistoupit k razantnímu kroku, aby zajistila svou dceru. Cathy využije příležitosti a ukradne identitu své nejlepší kamarádce, zkušené a uznávané doktorce, a pokusí se začít nový život v Edinburghu. Hrdinka se stále hlouběji ponořuje do své nové osobnosti a uvědomuje si, že může získat vše, co kdy chtěla – práci, chlapa, sen. Nicméně její starý život se pomalu začne dostávat zpět na povrch a hrdinka musí udělat vše, co je v jejích silách, aby se zachránila.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak po odsledování tohoto pilotu mám trošku stažený žaludek. Když si představím, že mě nebo obecně kohokoliv bude léčit takový člověk, který na to nemá vůbec kvalifikaci, tak mě mrazí v zádech. A co je horší, internet píše, že těchto lidí je více, než bychom čekali.

Docela mě ale překvapuje, jakým způsobem tvůrci hlavní hrdinku vykreslili. Na začátku je totiž sebevědomá, soběstačná zdravotní sestřička, která ví pomalu všechno více než samotný doktor (představte si Nurse Jackie nebo Carlu ze Scurbs). Jakmile se ale začne vydávat za doktorku, je z ní naprostá nána, která ani neví, jak vzít šicí jehlu do ruky a zašít někomu malou tržnou ranku. Když si vzpomenu, že Mary v Modrém kódu šla normálně místo doktora odrodit tu ženskou, tak je mi do trapného smíchu. Vážně, tahle hrdinka jako by s novým jménem zapomněla i na svou dosavadní sesterskou praxi. Dokonce snad jedna ze sester v nové nemocnici jí nabízela, jestli to nemá udělat místo ní. Vážně jsem z toho měla nepříjemný pocit, tohle není sranda, když jde o život.

Když ale pominu tady ten základní mínus, tak jde o klasickou lékařskou vztahovku. Je to něco, co bychom nikdy neviděli? Ne. Ale rozhodně tu jistá míra zábavnosti je. Samozřejmě že ti, kteří nedají dopustit na Chirurgy, seriál na špičce svého watchlistu touto minisérií nenahradí. Ale rozhodně to není tak, že by vás při sledování bolely oči a krváceli uši, to ne, dívat se na to dá.

Pro mnohé by navíc mohlo být velkým lákadlem obsazení hlavní role, kterou ztvárnila naše čerstvě zvolená Doctorka Jodie Whittaker. Jen tedy doufám, že Doctorka bude trošku sebevědomější než tahle doktorka.

Budu koukat dál? Ještě úplně nevím, je to minisérie, takže bych to asi dokoukat mohla, ale že bych se do toho hnala, to se taky říct nedá.
 • solidní tempo
 • chemie mezi postavami
 • znepokojující hlavní zápletka
 • vývoj hlavní hrdinky v rámci pilotu
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Zjištění, že BBC právě teď hodlá vysílat seriál s Jodie Whittaker, která zanedlouho bude úplně všude kvůli Doctoru Who, mě docela překvapilo. A nemile, musím říct. Sice není neobvyklé, že Doctora hraje nějaká „zavedenější“ tvář, ale i tak by bylo sympatičtější, kdyby si ta zavedená tvář dala před vysíláním aspoň nějakou pauzu. Protože vidět herce snad skoro všude prostě není příjemné.

Obzvlášť velký risk to ovšem je, pokud seriál úplně neohromí. A tady obsah sice zní slibně (i když dost riskantně), sledování je tak trochu utrpení. Už to, že si sestřička hraje na doktorku (i když možná to vzhledem ke vzdělání nevadí, netuším) může slabším duším ublížit (ragelly to možná zmíní, ale i mně psala, že je z toho dost na nervy, takže to musí být něco), ale i pro naprosto otrkaného člověka je doslova horor sledovat tuto hlavní hrdinku, jak ze sebe dělá něco, co není.

Jistě, předstírání je v seriálech na denním pořádku, ale obvykle tu máme sebevědomé postavy, co prostě jedou. Jenže tahle hlavní hrdinka věčně vrhá pohled ustrašené laňky, která se strachy musí vydýchávat tak ukrutně často, až jsem se i já, které by schopná sestřička předstírající doktorku zas tak nevadila, začala srdečně bát o ty naprosto imaginární pacienty.

Sledování je prostě ukrutně nepříjemné. A to ne v tom dobrém slova smyslu. Je fajn se bát, ale tady je to prostě celé vystavěné naprosto nevhodné. A kvůli tomuhle si pak nezíská sympatie ani hlavní hrdinka. Snad kvůli tomuhle přešlapu neutrpí Jodie…
 • obsazení
 • relativně zajímavé téma
 • hlavní hrdinka
 • chtěl být seriál takto vnímán?
40 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Nebudu lhát, jediný důvod, proč se mi seriál dostal na radar, je Jodie Whittaker. BBC nám totiž dala možnost ukázat nám ji jako doktorku ještě předtím, než se stane Doctorkou.

A Jodie Whittaker, společně s těmi skotskými přízvuky, je to, co mě na první epizodě bavilo najvíc. Námět sám o sobě je docela zajímavý a těšil jsem se na to, jak bude převzetí identity probíhat. Škoda je, že některý části nepůsobí ani trochu uvěřitelně. Z vlastní zkušenosti vím, že bez NINka a podobných věcí vyřízených na jméno, oficiální práci člověk nesežene, a tak by hrdince určitě nestačilo CV a příběh o útěku do Edinburghu před bývalým.

Kromě toho mi ještě vadilo, že některé věci jsou tam až příliš okaté. Například románek s první doktorem, co se jí představí. Ještě jednou musím vypíchnout Jodie Whittaker, protože její hraní mě bavilo. Ty chvíle, kdy měla být nervózní a vystrašená, se jí dařily. Stejně jsem pořád zvědavý, jaká bude jako Doctorka.

Dokázalo mě to zaujmout a na zbývající epizody se podívám i proto, že je to jen čtyřdílná minisérie. Hlavně ale proto, že moje hlavní výtka nezůstane bez povšimnutí, tedy alespoň pokud se dát věřit záběrům z „uvidíte příště“.
 • zajímavý námět
 • Jodie Whittaker
 • dokázalo to zaujmout
 • ale není to moc uvěřitelný
 • a něco je moc okaté
70 %
Mé hodnocení
Pajky

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Tesa.

Tesa.

Zatiaľ som videla prvú časť, tiež ma na to nalákala Jodie Whittaker a musím povedať, že sa mi to celkom...
před 153 týdny
verca.sotek

verca.sotek

Ach ten název. :D :D Ale v každém případě se podívám, jsem poměrně zvědavá na Jodie, zatím jsem ji...
před 153 týdny
Destinytte

Destinytte

Díky za NPL. Tohle by mi jinak úplně uniklo! Taky jsem zvědavá budoucí DW.
před 153 týdny
Další články k tématu