Facebook Twitter E-mail
24. července 2012

Hercům Modern Family nestačí miliony. Tak nepřišli do práce

Ráno měla šestice dospělých představitelů Modern Family dorazit na tzv. table read, což je, jak název napovídá, setkání herců, scénáristů a dalších tvůrců, kde se předčítá a dolaďuje scénář. Jenže nikdo nepřišel, protože se dohadují s televizí o svém platu za epizodu. Zároveň šestka podala na studio žalobu kvůli smlouvě.

Podobné manýry měli Friends (Přátelé), kteří uspěli, dotáhli slavný seriál na deset sezón a finančně na tom rozhodně nebyli špatně. Běžnou taktikou je, že se herci přestanou objevovat na promoakcích spojených se seriálem, ale narušit produkci tím, že nepřijdou do práce, je celkem neobvyklé.

A kolik teď ti chudáci berou? Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Julie Bowen a Sofia Vergara prý kolem $60,000 za epizodu, slavnější (tehdy) Ed O'Neill okolo $100,000. Spe­kulovalo se o tom, že nová částka by se měla vyšplhat na 150, ale z toho sešlo.

Abyste měli srovnání, Johnny Galecki, Jim Parsons a Kaley CuocoTBBT brali za pátou sezónu $200,000 na epizodu a s každou další řadou mají slíbený nárůst. Charlie Sheen brával údajně až astronomických $1,200,000 za jeden díl Two and a Half Men.

A poslední dvě čísla na závěr: 1 americký dolar je momentálně přibližně 20 Kč (lehce nad 21), a dá se propočítat, že když našetříte něco pod dva miliony dolarů, můžete do konce života žít celkem pohodlně jen z úroků, bez práce.

Chudáci herci, co?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Zdeněk Král
Autor se na SerialZone dostal v lednu 2011 a od té doby úspěšně znásobil svou závislost na seriálech. Kromě nich se zajímá o moderní technologie, hry, sci-fi literaturu a vše kolem služeb Googlu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Fruiko
před 281 týdny
Práce o tom jak se to počítá a údaje z roku...
stonefire
před 281 týdny
Díky!
Sang
před 281 týdny
Jsem milovník seriálu, ale to, co jsme si ve světě zavedli za poměry - že jsou...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY