1. 10. 2017

S lupou do historie: Nikita

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Nikita 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Nikita
Žánr: Drama / Akční
Stanice: The CW
Vysílání: 2010–2013
Celkový počet sérií: 4
Premiéra: 9. 9. 2010
Délka pilotu: 42 minut

Kdo?

Tvůrce: Craig Silverstein
Herci: Maggie Q, Shane West, Lyndsy Fonseca, Xander Berkeley, Melinda Clarke, Aaron Stanford, Tiffany Hines a další

O čem to je?

Nikita si před lety odpykávala trest ve vězení, kde ji rekrutovala tajná vládní agentura nazývaná Divize, která si z ní vycvičila zabijáka. Před třemi lety se jí povedlo utéct a od té doby se před nimi skrývá. Jejím cílem je agenturu zničit a navrátit svobodu všem, kteří pro ně musí pracovat a zabíjet. To vše se odehrává ve chvíli, kdy si Divize vybrala svou novou posilu, mladou Alex…

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

gabik.029

Status: mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 80 %

Když jsem Nikitu sledovala, první sérii jsem hltala jedním dechem. Poté už kvalita začala opadávat, což je velká škoda, protože z první série jsem byla nadšená. A mé nadšení odstartoval (kromě hereckého obsazení) právě pilot.

Od začátku nechybí akce a dějové linky Nikity a Alex jsou promyšlené a vzájemně doplňují příběh, který je v rámci pilotní epizody uveden. Líbí se mi kombinace epizodních zápletek, které zapadají do mnohem větší zápletky, která vyvrcholí s přibývajícím počtem epizod.

Velkým lákadlem a plusem je herecké obsazení, které bylo zvoleno na výbornou. Ať už se jedná o hlavní hrdinky, záporáky nebo počítačového nerda, všem jejich role sedla jako ulitá. Nehledě na to, že jde o známé tváře, které já osobně vidím ráda i v jiných seriálech.

Na konci dílu si scenáristé pro diváky připravili odhalení, které se dalo vytušit už v průběhu epizody, pokud dáváte pozor. Jedná se však o zvrat, který dělá seriál mnohem zajímavějším a naláká vás na další epizody. Seriál má ale nevýhodu v tom, že nabídka podobných dramat je veliká a Nikita z nich nijak nevyčnívá. Za zhlédnutí ale stojí.

+ obsazení
+ akce
+ odhalení na konci

- ničím nevyčnívá z davu

Moje hodnocení pilotu: 90 %
ragelly

Status:mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 80 %

Pilot Nikity skvěle plní svůj účel. Přehledně nás seznámí s postavami, nabídne celou řadu akce, napětí a zvratů a skvěle naladí na další sledování. Pokud hledáte nový maraton, který vás pohltí, vyzkoušejte tento pilot, rozhodně budete pokračovat v dalším sledování. Nikita je hvězdně obsazený seriál, kde budou dámy i pánové moct oči nechat. Ještě aby ne, vždyť jde o seriál z The CW, z doby, kdy tam ještě nebylo přesuperhrdinováno, zároveň nejde ale ani o žádnou soap operu. Je to takový dokonalý mezistupeň mezi oběma žánry, který se snad musí líbit úplně všem, nebo ne?

Já jsem tedy nadšená. I když jsem seriál komplet viděla (nebo právě proto?), s radostí jsem si pilot zopakovala a zjistila jsem, že mám tak děravou hlavu, že už vůbec nevím, co bude dál. Takže kdybych měla čas, s klidem bych si mohla dát maraton znovu. Co si pamatuju, tak Nikita a Michael patří mezi moje nejoblíbenější seriálové páry. Proto mě trošku zamrzelo, že v pilotu nemají žádnou chemii ani flirt. To tady ale vytýkat nemůžu, protože účelem rubriky je hodnotit pouze pilot, jako bych neznala zbytek, takže jsem si jen tak nahlas povzdechla, abyste měli co číst :-D Každopádně postavy obecně dokážou zaujmout na první pohled. Krásná Nikita, nová Alex, záhadný Michael, šéf Percy, Amanda… každý má něco do sebe. Ono je možná až s podivem, kolik hvězd zde hraje, to je pak to sledování skoro za odměnu.

Ačkoliv děj hodně rychle plyne, neztrácíte se v něm. Přece jen CWčko musí zajistit, že to pochopí i průměrný teen Američan, takže víme, kdo je dobrý, kdo je špatný, co se stalo, proč se to stalo, co žene hlavní hrdinku, víme všechno. Přesto ale v průběhu prvního dílu tvůrci přišli s několika šokujícími zvraty, které rozhodně potěší a zajistí, že si seriál udrží vaši plnou pozornost od začátku do konce. K tomu pak přispívá i vizuální stránka, které nechybí kromě již zmíněných krásných herců ani luxusní prostředí, krátké šatičky nebo téměř nic nezakrývající plavky. Vše stmeluje dohromady perfektní energická hudba, která dodává scénám ten správný náboj a výborně dokresluje atmosféru. Otázka je, jestli špičkový hudební doprovod ještě někoho překvapí, když už nic, tak tohle CWčko prostě vždy zvládá na jedničku s hvězdičkou.

Budu koukat dál? Po pilotu mám největší chuť, ale kvůli nedostatku času a stovkám dalších zatím neviděných seriálů u mě Nikita asi navždy zůstane mezi zástupci těch, u kterých jsem maraton jela jen jednou.

+ hrdinové
+ hudba
+ prostředí
+ akce
+ zvraty
+ naláká na další sledování

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

CWčko se nezapře. Vzhledem k datu vzniku je to špatně, ale los v naší rubrice SLDH a moje sledování rozhodly jinak, téměř hned, jak jsem si Nikitu pustila, jsem si vzpomněla na Beauty and the Beast. Který je o dva roky mladší, takže předstírejme, že je to opačně. Velká organizace, boj proti ní, vzpomínky na kdysi krásný, dnes zničený život,…

A je toho samozřejmě víc. Plus samozřejmě spousta typicky CW věcí. Hlavní hrdinka by z fleku mohla dělat modelku (eh, ona jí fakt byla, měla jsem to čekat), nechybí zcela jasné náznaky, kdo nakonec skončí s kým, a jako ve správné CW krimi nechybí spousta akce (a dokonce i v plavkách!).

Hlavně je to ale CWčkovsky přehnané a nerealistické. Divize je supertajná organizace, v jejíž centrále to vypadá moderněji než na kdejaké vesmírné lodi, ale hercům, ději a scénáři to jde uvěřit jen hodně těžko. Seriál je totiž takový nepřesvědčivě tajemný.

Takže když to vezmeme kolem a kolem, epizoda rychle utíká, celkově se jedná o zajímavou špionážní akčňárnu. Jenže když se nad tím zamyslíte, tak něco zkrátka nesedí.

Ale bylo by hodně zvláštní, kdyby to dopadlo jinak. Letošní Valor na tom bude nejspíš dost podobně (jestli ne, tak to diváky asi moc bavit nebude), novinky pro příští rok stejně tak. Nekoukáte na Discovery Channel, když chcete romantiku, nedáte si rybu, když máte chuť na ovoce, pustíte si kriminálku od CW, když chcete něco akčního, zamotaného a hlavně sexy. To Nikita splňuje, osobnostně zajímavé hlavní hrdinky už jsou jen takovým bonusem.

+ hlavní hrdinky
+ akce
+ dokáže upoutat pozornost

- uvěřitelnost
- moc nepřekvapí

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Esgalnor

Status:první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Mno, originální Brutální Nikitu Luca Bessona jsem neviděl, ale aspoň na rozdíl od seriálu jsem o ní někdy slyšel. O existenci televizního remakeu (?) jsem neměl doteď ani tušení, ale tak očividně jsem o nic nepřicházel. Už to obsazení vyznívá na první pohled strašně nezajímavě – Maggie Q si pamatuju jen z nepříliš vhodně obsazené role v Divergenci a zbytek mi neříká vůbec nic.

Sám seriál je ve výsledku takové koukatelné akční béčko, které člověka sice neohromí svou inteligencí, komplexností děje a geniálními zvraty, ale pokud člověk zrovna vyhledává nějakou akční jednohubku, je Nikita naprosto ideální. Děj má při čtyřicetiminutové stopáži totiž příjemný spád a příběh je jednoduchý a jasně přímočarý, není možné, abyste se ztratili ve velkém množství vedlejších zápletek, protože příběh se nijak výrazněji v pilotu nevětví.

Scénář je asi na podobnou akční blbůstku přiměřený – postavy z úst občas vypustí kdejakou patetickou hovadinu, ale překvapivě většina replik zní jakž takž přirozeně. Navíc vykresluje postavy i přes jejich jednorozměrnost poměrně sympaticky a zajímavě. Herci jsou ve svých rolích poměrně obstojní – jediný problém mám s představitelkou hlavní postavy, Maggie Q mi do role Nikity strašně nesedne.

Bohužel se to celé odehrává ve strašně na první pohled laciném prostředí, propriety i kostýmy působí stejně druhořadě a prvoplánová hudba to celé sráží do ještě hlubšího průměru. Navíc to je celé strašně naivní a hloupé. Ve finále fakt ideální jen na to vypnutí a kochání se pěkně zvládnutou akcí. Jinak je ale Nikita nijak vyčnívající béčkový pilot, který je průměrný až na kost, navíc s herečkou, které člověk tu roli ani trochu nedokáže věřit. Uteklo to pěkně, ale dál se koukat nepotřebuji, díky.

+ tempo má příjemný spád
+ slušná akce
+ ideální na vypnutí

- Maggie Q
- špatný scénář
- hudba
- lacinost

Moje hodnocení pilotu: 50 %
Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
Esgalnor

Esgalnor

Maggie Q mám jako mínus, protože jí ta role strašně nesedne a vůbec se mi do ní nehodila.
před 155 týdny
andrea168

andrea168

Taky mam Maggie jako minus, Petu Wilson v roli Nikity a Roye Dupuise v roli Michaela, pro me...
před 155 týdny
Alias

Alias

Keď som to začal pozerať, Maggie som vôbec nepoznal. Takže to bolo niečo nové, zvlášť keď som poznal len...
před 155 týdny
Další články k tématu