Facebook Twitter E-mail
1. října 2017

S lupou do historie: Nikita

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Nikita 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Nikita
Žánr: Drama / Akční
Stanice: The CW
Vysílání: 2010–2013
Celkový počet sérií: 4
Premiéra: 9. 9. 2010
Délka pilotu: 42 minut

Kdo?

Tvůrce: Craig Silverstein
Herci: Maggie Q, Shane West, Lyndsy Fonseca, Xander Berkeley, Melinda Clarke, Aaron Stanford, Tiffany Hines a další

O čem to je?

Nikita si před lety odpykávala trest ve vězení, kde ji rekrutovala tajná vládní agentura nazývaná Divize, která si z ní vycvičila zabijáka. Před třemi lety se jí povedlo utéct a od té doby se před nimi skrývá. Jejím cílem je agenturu zničit a navrátit svobodu všem, kteří pro ně musí pracovat a zabíjet. To vše se odehrává ve chvíli, kdy si Divize vybrala svou novou posilu, mladou Alex…

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

gabik.029

Status: mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 80 %

Když jsem Nikitu sledovala, první sérii jsem hltala jedním dechem. Poté už kvalita začala opadávat, což je velká škoda, protože z první série jsem byla nadšená. A mé nadšení odstartoval (kromě hereckého obsazení) právě pilot.

Od začátku nechybí akce a dějové linky Nikity a Alex jsou promyšlené a vzájemně doplňují příběh, který je v rámci pilotní epizody uveden. Líbí se mi kombinace epizodních zápletek, které zapadají do mnohem větší zápletky, která vyvrcholí s přibývajícím počtem epizod.

Velkým lákadlem a plusem je herecké obsazení, které bylo zvoleno na výbornou. Ať už se jedná o hlavní hrdinky, záporáky nebo počítačového nerda, všem jejich role sedla jako ulitá. Nehledě na to, že jde o známé tváře, které já osobně vidím ráda i v jiných seriálech.

Na konci dílu si scenáristé pro diváky připravili odhalení, které se dalo vytušit už v průběhu epizody, pokud dáváte pozor. Jedná se však o zvrat, který dělá seriál mnohem zajímavějším a naláká vás na další epizody. Seriál má ale nevýhodu v tom, že nabídka podobných dramat je veliká a Nikita z nich nijak nevyčnívá. Za zhlédnutí ale stojí.

+ obsazení
+ akce
+ odhalení na konci

- ničím nevyčnívá z davu

Moje hodnocení pilotu: 90 %
ragelly

Status:mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 80 %

Pilot Nikity skvěle plní svůj účel. Přehledně nás seznámí s postavami, nabídne celou řadu akce, napětí a zvratů a skvěle naladí na další sledování. Pokud hledáte nový maraton, který vás pohltí, vyzkoušejte tento pilot, rozhodně budete pokračovat v dalším sledování. Nikita je hvězdně obsazený seriál, kde budou dámy i pánové moct oči nechat. Ještě aby ne, vždyť jde o seriál z The CW, z doby, kdy tam ještě nebylo přesuperhrdinováno, zároveň nejde ale ani o žádnou soap operu. Je to takový dokonalý mezistupeň mezi oběma žánry, který se snad musí líbit úplně všem, nebo ne?

Já jsem tedy nadšená. I když jsem seriál komplet viděla (nebo právě proto?), s radostí jsem si pilot zopakovala a zjistila jsem, že mám tak děravou hlavu, že už vůbec nevím, co bude dál. Takže kdybych měla čas, s klidem bych si mohla dát maraton znovu. Co si pamatuju, tak Nikita a Michael patří mezi moje nejoblíbenější seriálové páry. Proto mě trošku zamrzelo, že v pilotu nemají žádnou chemii ani flirt. To tady ale vytýkat nemůžu, protože účelem rubriky je hodnotit pouze pilot, jako bych neznala zbytek, takže jsem si jen tak nahlas povzdechla, abyste měli co číst :-D Každopádně postavy obecně dokážou zaujmout na první pohled. Krásná Nikita, nová Alex, záhadný Michael, šéf Percy, Amanda… každý má něco do sebe. Ono je možná až s podivem, kolik hvězd zde hraje, to je pak to sledování skoro za odměnu.

Ačkoliv děj hodně rychle plyne, neztrácíte se v něm. Přece jen CWčko musí zajistit, že to pochopí i průměrný teen Američan, takže víme, kdo je dobrý, kdo je špatný, co se stalo, proč se to stalo, co žene hlavní hrdinku, víme všechno. Přesto ale v průběhu prvního dílu tvůrci přišli s několika šokujícími zvraty, které rozhodně potěší a zajistí, že si seriál udrží vaši plnou pozornost od začátku do konce. K tomu pak přispívá i vizuální stránka, které nechybí kromě již zmíněných krásných herců ani luxusní prostředí, krátké šatičky nebo téměř nic nezakrývající plavky. Vše stmeluje dohromady perfektní energická hudba, která dodává scénám ten správný náboj a výborně dokresluje atmosféru. Otázka je, jestli špičkový hudební doprovod ještě někoho překvapí, když už nic, tak tohle CWčko prostě vždy zvládá na jedničku s hvězdičkou.

Budu koukat dál? Po pilotu mám největší chuť, ale kvůli nedostatku času a stovkám dalších zatím neviděných seriálů u mě Nikita asi navždy zůstane mezi zástupci těch, u kterých jsem maraton jela jen jednou.

+ hrdinové
+ hudba
+ prostředí
+ akce
+ zvraty
+ naláká na další sledování

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

CWčko se nezapře. Vzhledem k datu vzniku je to špatně, ale los v naší rubrice SLDH a moje sledování rozhodly jinak, téměř hned, jak jsem si Nikitu pustila, jsem si vzpomněla na Beauty and the Beast. Který je o dva roky mladší, takže předstírejme, že je to opačně. Velká organizace, boj proti ní, vzpomínky na kdysi krásný, dnes zničený život,…

A je toho samozřejmě víc. Plus samozřejmě spousta typicky CW věcí. Hlavní hrdinka by z fleku mohla dělat modelku (eh, ona jí fakt byla, měla jsem to čekat), nechybí zcela jasné náznaky, kdo nakonec skončí s kým, a jako ve správné CW krimi nechybí spousta akce (a dokonce i v plavkách!).

Hlavně je to ale CWčkovsky přehnané a nerealistické. Divize je supertajná organizace, v jejíž centrále to vypadá moderněji než na kdejaké vesmírné lodi, ale hercům, ději a scénáři to jde uvěřit jen hodně těžko. Seriál je totiž takový nepřesvědčivě tajemný.

Takže když to vezmeme kolem a kolem, epizoda rychle utíká, celkově se jedná o zajímavou špionážní akčňárnu. Jenže když se nad tím zamyslíte, tak něco zkrátka nesedí.

Ale bylo by hodně zvláštní, kdyby to dopadlo jinak. Letošní Valor na tom bude nejspíš dost podobně (jestli ne, tak to diváky asi moc bavit nebude), novinky pro příští rok stejně tak. Nekoukáte na Discovery Channel, když chcete romantiku, nedáte si rybu, když máte chuť na ovoce, pustíte si kriminálku od CW, když chcete něco akčního, zamotaného a hlavně sexy. To Nikita splňuje, osobnostně zajímavé hlavní hrdinky už jsou jen takovým bonusem.

+ hlavní hrdinky
+ akce
+ dokáže upoutat pozornost

- uvěřitelnost
- moc nepřekvapí

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Esgalnor

Status:první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Mno, originální Brutální Nikitu Luca Bessona jsem neviděl, ale aspoň na rozdíl od seriálu jsem o ní někdy slyšel. O existenci televizního remakeu (?) jsem neměl doteď ani tušení, ale tak očividně jsem o nic nepřicházel. Už to obsazení vyznívá na první pohled strašně nezajímavě – Maggie Q si pamatuju jen z nepříliš vhodně obsazené role v Divergenci a zbytek mi neříká vůbec nic.

Sám seriál je ve výsledku takové koukatelné akční béčko, které člověka sice neohromí svou inteligencí, komplexností děje a geniálními zvraty, ale pokud člověk zrovna vyhledává nějakou akční jednohubku, je Nikita naprosto ideální. Děj má při čtyřicetiminutové stopáži totiž příjemný spád a příběh je jednoduchý a jasně přímočarý, není možné, abyste se ztratili ve velkém množství vedlejších zápletek, protože příběh se nijak výrazněji v pilotu nevětví.

Scénář je asi na podobnou akční blbůstku přiměřený – postavy z úst občas vypustí kdejakou patetickou hovadinu, ale překvapivě většina replik zní jakž takž přirozeně. Navíc vykresluje postavy i přes jejich jednorozměrnost poměrně sympaticky a zajímavě. Herci jsou ve svých rolích poměrně obstojní – jediný problém mám s představitelkou hlavní postavy, Maggie Q mi do role Nikity strašně nesedne.

Bohužel se to celé odehrává ve strašně na první pohled laciném prostředí, propriety i kostýmy působí stejně druhořadě a prvoplánová hudba to celé sráží do ještě hlubšího průměru. Navíc to je celé strašně naivní a hloupé. Ve finále fakt ideální jen na to vypnutí a kochání se pěkně zvládnutou akcí. Jinak je ale Nikita nijak vyčnívající béčkový pilot, který je průměrný až na kost, navíc s herečkou, které člověk tu roli ani trochu nedokáže věřit. Uteklo to pěkně, ale dál se koukat nepotřebuji, díky.

+ tempo má příjemný spád
+ slušná akce
+ ideální na vypnutí

- Maggie Q
- špatný scénář
- hudba
- lacinost

Moje hodnocení pilotu: 50 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (právě čteš)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)

S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)
S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Esgalnor
před 110 týdny
Maggie Q mám jako mínus, protože jí ta role strašně nesedne a vůbec se mi do...
andrea168
před 110 týdny
Taky mam Maggie jako minus, Petu Wilson v roli Nikity a Roye Dupuise...
Alias
před 110 týdny
Keď som to začal pozerať, Maggie som vôbec nepoznal. Takže to bolo niečo nové,...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY