23. 8. 2017

S lupou do historie: Revolution

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Revolution 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Revolution
Žánr: Drama / Postapokalyptický
Stanice: NBC
Vysílání: 2012–2014
Celkový počet sérií: 2
Premiéra: 17. 9. 2012
Délka pilotu: 43 minut

Kdo?

Tvůrci: Eric Kripke
Herci: Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Daniella Alonso, Anna Lise Phillips, Graham Rogers, JD Pardo, Tim Guinee, Maria Howell, Stephen Collins, Elizabeth Mitchell

O čem to je?

Jaký by byl svět, kdybychom neměli k dispozici elektřinu? Přesně to je tématem dobrodružného seriálu Revolution. Před patnácti lety došlo k obrovskému celosvětovému výpadku a Země se ponořila do temnoty. Nyní lidé žijí zcela bez elektřiny a snaží se v tomto drsném světě přežít. Nachází se ve světě plném prázdných velkoměst, vojenského dohledu a hrdinů bojujících za svobodu a volnost. Hlavní hrdinkou je Charlie, která se po násilné smrti svého otce vydává za strýcem do Chicaga, aby ho přesvědčila, že s ní musí osvobodit jejího bratra Dannyho.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status:v době premiéry viděn pilot
Hodnocení celého seriálu: -

Revolution se začal vysílat v době, kdy jsem první rok sledovala piloty. Tehdy ještě pouze Velké pětky a bez psaní článků a názorů, prostě jsem jen koukala, abych měla přehled, jak které novinky vypadají… a nakonec se to zvrhlo ve sledování 250+ pilotů ročně :-D Každopádně Revolution má hodně povedený nápad a pilot taky není úplně k zahození. Ovšem mám k němu jisté výhrady.

Začněme ale tím pozitivnějším. Téma zní skutečně dobře. Ze záhadných okolností dojde natrvalo k vypnutí elektřiny a lidé se musí naučit žít bez vymožeností dnešního světa. Upřímně, kdyby se tohle stalo mně, tak asi umřu, protože skutečně nejsem ten typ, který by se dokázal obejít bez elektřiny a elektroniky. A zvrat na konci nemohl být vytvořen lépe, dokonale nalákal na další sledování. Stejně zajímavé bylo i zjištění, že za smrt otce hrdinky může jeho bývalý známý/kamarád. Ale všechno mezi začátkem a koncem, tedy putování hrdinů z místa A do místa B, bylo tak trošku nudné. Nebo ne nudné, spíš jsem ale podle tématu čekala nějakou větší pecku. Konspirace je tu naznačena, ale příběhu by podle mého názoru více slušelo, kdyby se rychle stala hlavním tématem, ne jen jakýmsi tajným doplňkem rodinného dramatu.

Tím se plynule dostávám k postavám. Charlie… ne. Ta herečka je peklo na zemi. Její umučený výraz mě vytáčel ještě dřív, než vůbec o toho svého tátu přišla. A její monolog směrem ke strýčkovi, tak z toho mi krvácely oči i uši, jak šíleně nepřesvědčivá byla a jak moc přehrávala. Skoro jako by chtěla zapadnout k barrandovským Sousedům, kde se to podobnými talenty jen hemží.

Ve výsledku první díl příjemně rychle utekl a dokázal navnadit na další sledování. Sice seriál na můj vkus až příliš klouže směrem k nudnému rodinnému dramatu (a flashbacky tomu nepomáhají), ale na konci ukázaná nová dějová linka je natolik zajímavá, aby si mě dokázala udržet. Rozhodně budu koukat dál, až si někdy na ty dvě série udělám čas.

+ téma
+ cliffhanger na konci
+ svižné tempo, nenudíte se

- Charlie
- prostřední část pilotu nenaplnila potenciál tématu

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

U pilotů mám ráda, když se začáteční představování netáhne ve velmi pomalém rázu, ale zvládne se takzvaně za pochodu, s nějakým tím napětím a akcí u toho. To se Revolution daří, začátek je napsán opravdu parádně, už jen ten zvládne nahnat pořádný mráz po zádech.

Jenže pak se to nějak zvrhne. Když už jsem měla radost, že hlavní hrdina se zdá zajímavý, přesunula se pozornost na jeho děti. Na ty nejotravnější bytosti v celém vesmíru, kterém by si obě zasloužily… no, to je jedno, hlavně by nemusely být hlavními postavami tohoto seriálu. Buď se totiž chovají úplně pitomě, nebo se na ty jejich zmučené výrazy nedá dívat. No prostě děs tohleto. Podobný problém má ovšem i několik dalších postav, ne že ne.

Ovšem v momentech, kdy se děj přestává soustředit na rodinná dramata postav a jejich zmučené výrazy a přichází na řadu konspirace a akce, je to už jiná pohádka. Nechybí napětí, děj vyvolává zvědavost, co se bude dít dál.

Takže co se týče budoucích kvalit seriálu, záleží jen a jen na tom, jestli se seriál bude víc pitvat v konspiraci – nebo v rodinných vztazích. Ono to bude asi od všeho napůl, takže nezbývá než doufat, že sourozenci aspoň v rámci možností dospěli, dostali rozum a přestali se neustále dívat tak ublíženě. Pak by to mohla být opravdu paráda.

+ téma, napětí
+ některé postavy

- některé další postavy (hlavně Charlie s bratrem)
- linky ohledně rodiny

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
zip

zip

Viděla jsem první dva díly v TV, nějak mne to nechytlo ke dalšímu sledování, teď si zpětně uvedomuji,...
před 160 týdny
Jenny17

Jenny17

Jako první série dobrá, ale už druhou jsem nedokoukala celou.
před 160 týdny
Squerago

Squerago

Udělali dobře, že to ukončili, pak už to nestálo za nic.
před 160 týdny
Další články k tématu