11. 10. 2017

S lupou do historie: Revenge

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Revenge 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Revenge (Pomsta)
Žánr: Drama / SoapOpera / Mysteriózní
Stanice: ABC
Vysílání: 2011–2015
Celkový počet sérií: 4
Premiéra: 22. 9. 2011
Délka pilotu: 42 minut

Kdo?

Tvůrce: Mike Kelley
Herci: Emily VanCamp, Madeleine Stowe, Gabriel Mann, Nick Wechsler, Josh Bowman, Christa B. Allen, Henry Czerny a další

O čem to je?

Mladá dívka Emily Thorne se přestěhuje do sousedství plného lidí, kteří netuší, že se přišla pomstít těm, co zničili její rodinu. Graysonovi totiž udělali zásadní chybu ve chvíli, kdy se rozhodli zradit svého přítele, otce Emily, a hodit na něj obvinění ze spolupráce s teroristy. Jeho dcera takové věci totiž neodpouští…

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

gabik.029

Status: mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 70 %

Revenge je jedno z těch „guilty pleasure“, které si prostě nemůžete odpustit. Samotný seriál není žádný průkopník a věci, které se vám na něm nelíbí, jsou přesně ty, které vás zároveň lákají sledovat příběh dál. Já jsem Revenge sledovala pravidelně v době, kdy se seriál vysílal, a přestože jsem na něj s přibývajícími sériemi nadávala, tak mi to nedalo a vydržela jsem až do konce.

Scenáristům se povedlo hned na úvod upoutat pozornost diváků flashforwardem, který nám prozrazuje, co se za pár měsíců stane. Poté se vracíme na začátek a sledujeme Emily, která přijíždí do Hamptons a s ostatními se teprve seznamuje. Já osobně jsem byla zvědavá, co všechno se v mezičase stane, když jsem pilot viděla poprvé.

Naopak jde o seriál plný intrik a zbohatlíků, kteří mluví řečí peněz. S tím přichází i řada stereotypů pojících se s tímto světem, které scenáristé neopomenuli. Já osobně nejsem fanoušek tohoto seriálového světa, ale jak říkám – guilty pleasure. Musím ale uznat, že se mi líbí promyšlenost Emilyiny pomsty a jednotlivých plánů. Miluju, jak ze sebe dělá „blbou“, ale přitom o každém ví i velikost jejich bot.

Z postav jsem si hned v pilotu oblíbila Daniela, jehož postavu ale scenáristé v průběhu seriálu úplně zničili a změnili ho charakterem k nepoznání. Dále mi vadil milostný trojúhelník Emily/Daniel/Jack, který se začíná rýsovat už v pilotu. Komplexní vztahy jde psát i jinak než jen za pomocí třetí osoby.

+ flashforward na začátku
+ Daniel (než tu postavu úplně zkazili)
+ promyšlenost Emilyina plánu

- intriky, smetánka
- rýsující se milostný trojúhelník

Moje hodnocení pilotu: 70 %
ragelly

Status:první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Revenge je jeden ze seriálů, na které jsem se hodně těšila. Vlastně jsem si ho chtěla dát maratonem už někdy v době, kdy se vysílalo finále, ale víte, jak je to s časem… No asi málokoho překvapí, že jsem se k němu do dnešního dne nedostala. Alespoň díky SLDH jsem si ale mohla prohlédnout, jak seriál bude vypadat. Pro mě jako milovníka soap oper je tohle naprostá pecka.

Prostředí, to je asi největší lákadlo. Luxusní plážové domky v Hamptons, smetánka zdejší komunity, nádherné šaty, velkolepé večírky, skoro jako bych sledovala 90210 po deseti letech. Nemohla jsem se toho v pilotu nabažit, naprosto si dokážu představit, že tento seriál dám během týdne nebo dvou týdnů maratonem a užiju si ho od začátku do konce, i když vím, že v průběhu vysílání si fanoušci stěžovali na úpadek kvality.

Co se týče herců, nejvíce jsem se těšila na Emily, kterou znám už z Brothers and Sisters a Everwoodu. Paradoxně i když jsem viděla nespočet fotek z Revenge, tak v pohyblivém obraze mi do role úplně nesedla. Asi to bude chtít víc času, ale přišla mi hrozně prkenná, s jedním výrazem, taková nemastná neslaná. Victoria je jiná liga, což jistě uznají všichni, kteří alespoň pár minut ze seriálu někdy viděli. Její herečka ji ztvárňuje přesvědčivě a neměla jsem problém jí tuto bohatou mrchu uvěřit. Celkem se postav objevilo docela dost, ale většina ostatních byla jen do počtu, v pilotu se jejich příběh nijak extra nerozvíjel.

Samozřejmě už na kilometry daleko jde vidět ten milostný trojúhelník, který tvůrci plánují. Láska z dětství vs. vztah stvořený z intrik, který ale postupně zcela jistě přeroste v něco víc. Opravte mě, pokud se mýlím, protože to samozřejmě nevím, ale dala bych boty za to, že to tak nakonec dopadne.

Líbí se mi, že pilot nabízí lehkou záhadu, kterou alespoň částečně divákům poodhalí, než se objeví závěrečné titulky pilotní epizody. Na serializovaný děj je tu parádně našlápnuto a já vím po odsledování dost k tomu, abych se těšila na další díly, a dost málo pro to, abych byla vývojem událostí více či méně překvapená. Pilot mě zaujal a dokázal navnadit na další sledování. Doufám, že se k němu dostanu co nejdřív.

+ luxusní prostředí
+ serializovaný děj prostoupený záhadou
+ flash forward na začátku epizody
+ Victoria

- Emily prozatím dost prkenná
- jede v typických kolejích soap oper

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Drunk_Queen

Status: mé první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Nemůžu říct, že bych se na Revenge těšila. Měla jsem tušení, o čem to tak je, a s podobnými seriály už jsem se v SLDH setkala a nikdy jsem z nich nebyla nijak nadšená.

Revenge je na začátku celkem zmatečné. Máme vlastně jednu scénu, po které se přesouváme do minulosti a pak je tu spousta flashbacků, ve kterých mě napoprvé zaskočilo, že se postava najednou jmenuje jinak (já: „Co to má znamenat? To blbě slyším? Nebo to tvůrci tak odflákli?“).

O to příjemnější překvapení nakonec ale je, když se dílky začnou postupně skládat a všechno začne dávat smysl. Jistě, některé chyby zůstávají (stále si nejsem úplně jistá, jestli je to postavou nebo herečkou, že se Emily po každé konverzaci s kýmkoliv [ať už je to její potenciální oběť nebo ne] tváří jak sériový vrah), ale svým způsobem je seriál hrozně vtipný.

Intriky i postavy jsou tak přehnané, až jsem měla pocit, že to tvůrci dělají schválně (charakter „Královny“ je prostě brilantní). A budu si to myslet i dál. Protože právě díky tomuhle jsem si epizodu vlastně dost užila.

Jak už jsem zmiňovala, minimálně jedna Emily je taková hrozně toporná, seriál se nevyhýbá klišé, některé věci jsou směšné ve špatném smyslu až hanba. I přes to všechno by ovšem Revenge mohl být dost dobrý seriál. Mít tak dvacet epizod, dejme tomu.

+ je to vlastně docela zábavné
+ epizoda začíná dávat smysl až postupně

- Emily
- klišé, nevtipné přehánění

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
Destinytte

Destinytte

TOP z mých TOP seriálů. Nikdy jsem necítila takovej smutek, když seriál skončil, jako tady. :D
před 154 týdny
Redmarx

Redmarx

Uz se to tu objevilo a i ja jsem tehoz nazoru: Prvni rada byla jizda, pak to zacalo postupne upadat,...
před 154 týdny
Caroline115

Caroline115

Joo, tenhle seriál jsem měla hodně ráda...ale prostě neměli dávat Ems a Jacka dohromady...mnohem větší...
před 139 týdny
Další články k tématu