2. 9. 2017

Zemřel Vladimír Brabec, slavný major Zeman

Zemřel Vladimír Brabec, slavný major Zeman

Československou scénu v pátek opustila jedna z výrazných osobností kultury a umění během období komunismu. Vladimír Brabec, představitel titulní role v seriálu 30 případů majora Zemana, zemřel ve věku 83 let. Informaci do světa jako první zveřejnila jeho vnučka.

Svou první významnou roli získal herec právě v Zemanovi, a to v roce 1974. Šlo o seriál určený k propagandě komunistického režimu, ideologie v něm byla stejně výrazná jako samotné kriminální případy. Ačkoliv se Brabec objevil i v dalších seriálech, Zemana překonat nedokázal. Diváci jej mohli vidět např. v Dobrodružství kriminalistiky nebo Hříších pro pátera Knoxe.

V poslední době se stihl objevit v seriálu Stopy života, nicméně v posledních letech se věnoval spíše méně náročnému dabingu. Jeho hlas si jistě vybavíte jako Jamese Bonda v podání Rogera Moorea.

Magnetky na kliknutí. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře21zobraz všech 21 příspěvků
STOUPA

STOUPA

RIP.
před 128 týdny
horal.p

horal.p

Vladimír Brabec měl tu smůlu, že byl na seriál Třicet případů majora Zemana osloven, mimochodem nikdy nebyl...
před 128 týdny
Bellezza

Bellezza

RIP Majora Zemana som sledovala ešte ako dieťa a vždy som sa nevedela dočkať nedele a daľšej časti.Na diel...
před 128 týdny
Další články k tématu