3. 9. 2017

Scéna měsíce: Srpen 2017

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Atypical
epizoda
1×03 – Julia Says (11. 8. 2017)
herci
Michael Rapaport (Doug Gardner), Brigette Lundy-Paine (Casey Gardner)
scéna
Otcovo selhání
allyska

Atypical mě zaujal už dle traileru, herci mi přišli sympatičtí a celé to působilo nenásilným, příjemným dojmem. Osm epizod jsem zhlédla za jeden den a dostala jsem, co jsem čekala, oddychovku. Nenásilný mix dramatu a komedie, žádné scény nebyly nijak přehnané. Vše krásně odsýpalo. Scéna, která se mi líbila nejvíce, je toho důkazem. Casey, pro nichž je otec ten nejbližší člověk, dalo by se říci hrdina, si poprvé v životě uvědomí, že není dokonalý. Dozví se totiž, že když byla malá, opustil rodinu na několik měsíců, neboť psychicky nezvládl, že má syna autistu. Oba si to vyříkají a Casey to vezme celkem v klidu, žádný puberťácký výstup. Sama ví, jak je to občas doma náročné a nejradši by také někdy zmizela.

Furiant

Game of Thrones (Hra o trůny)
epizoda
herci
Rory McCann (Ohař), Kristofer Hivju (Tormund)
scéna
Tormund s Ohařem mluví o Brienne
Furiant

Sedmá série Game of Thrones byla opět velkolepá a v téměř každé epizodě se našla nějaká scéna, která mě něčím uchvátila a dostala. Něco bylo předvídatelné, něco ani moc ne, něco bylo z uniklých scénářů zase naprosto jasné. Nejvíc jsem se však pobavil u jednoho rozhovoru v šesté epizodě, kdy se výprava vedená Jonem vydala za Zeď, aby ulovili nemrtvého a ukázali jej pak Daenerys a Cersei. Konkrétně se jedná o rozhovor, kdy Tormund s Ohařem mluví o Brienne, budoucí matce jeho dětí. Diváky po celém světě už hodně dlouho baví, jak se Tormund na Brienne dívá, ale tentokrát to celé povýšilo na další úroveň. Bylo to skvělé odlehčení vážné epizody a já se opravdu skvěle zasmál. A přeji Tormundovi, aby mu to klaplo…

Gabik.029

Wynonna Earp
epizoda
herci
Melanie Scrofano (Wynonna Earp)
scéna
Wynonna se po porodu vzdává dítěte
gabik.029

Nejlepší jsou scény, u kterých už na začátku víte, že je v tom daném měsíci nic netrumfne. Přesně to se mi stalo tentokrát, když jsem sledovala finále druhé série Wynonny, ve kterém se musela hlavní hrdinka vzdát své dcery, aby jí zajistila lepší život. Kdyby měla v počátku těhotenství na výběr, tak by šla pravděpodobně na potrat, protože by pro své dítě nechtěla osud, kterému musí čelit ona sama. Její těhotenství bylo ale urychleno a Wynonna tak přišla o možnost volby. Nyní tedy musela učinit jediné možné rozhodnutí, aby své dítě ochránila. Svěřila malou po jejím narození své tetě, která ji sice bude vychovávat pryč od všeho zla, ale zároveň i pryč od Wynonny, neznámo kde. Jedná se o neskutečnou oběť, která byla na obrazovce zachycena s pořádnou dávnou emocí. Ty podtrhovala skutečnost, že i samotná představitelka byla v té době těhotná, což vyzdvihlo její herecký výkon. Čtyři dny po skončení natáčení porodila i ve skutečnosti.

lukascoolarik

Twin Peaks (Městečko Twin Peaks)
epizoda
herci
Kyle MacLachlan (Dale Cooper), Al Strobel (Phillip Gerard), Naomi Watts (Janey-E Jones), Pierce Gagnon (Sonny Jim Jones), Don Murray (Bushnell Mullins), Bellina Logan (doktorka), Robert Knepper (Rodney Mitchum), Jim Belushi (Bradley Mitchum)
scéna
Na sto procent
lukascoolarik

Scéna, na kterou mnozí fanoušci čekali 26 let, se konečně odehrála. Šestnáctá část návratu Twin Peaks byla tou dosud nejsilnější epizodou z větší části právě proto, že se v plné polní vrátil všemi milovaný zvláštní agent FBI Dale Cooper. Sebelepší popis by nedokázal vystihnout tu širokou škálu emocí, které ve mně scéna vyvolala. Od Cooperova potvrzení, že je zpátky „na sto procent“, až po cestu autem doprovázenou ikonickou skladbou z původního soundtracku šlo o brilantní záležitost plnou nádherných menších momentů.

Pajky

The Defenders
epizoda
herci
Charlie Cox (Matt Murdock), Krysten Ritter (Jessica Jones), Mike Colter (Luke Cage), Finn Jones (Danny Rand), Sigourney Weaver (Alexandra Reid) a Elodie Yung (Elektra Natchios)
scéna
Defenders se konečně potkávají
pajky

Srpen bych s klidným svědomím mohl vyhlásit za měsíc Game of Thrones, protože tam se toho odehrálo tolik, co by zasloužilo zmínku. Většinou na konci epizod, třeba sestavení Suicide Squadu a celá výprava za zeď. Jenže v srpnu se taky odehrálo něco, co jsem očekával dlouhé měsíce a to dostalo přednost. Netflix totiž konečně po sériích jednotlivých hrdinů přišel s týmovkou – The Defenders. A i když to chtělo počkat až do třetí epizody, vyplatilo se a setkání Defenders rozhodně stálo za to. Přitom to začalo tak nevinně, Danny Rand se, s naivitou sobě vlastní, jde vypovídat do společnosti organizace zvaná Ruka (The Hand), ale události vezmou „nečekaný“ spád a na chodbě se odehraje jeden z nejlepších soubojů série. A to nejen proto, že se představí i Elektra, ale hlavně proto, že Defenders konečně bojují bok po boku.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
allyska

allyska

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Destinytte

Destinytte

U mě v srpnu vedla Game of Thrones. Jedna skvělá scéna vedle druhé...
před 153 týdny
TaHolkaZeSousedství

TaHolkaZeSousedství

Asi nejočekávanější moment, kdy se Defenders potkali :)
před 152 týdny
Rašík

Rašík

Úplně souhlasím, tento měsíc rozhodně patří Game of Thrones, ale také jsem dlouho čekala na Defenders a na...
před 152 týdny
Další články k tématu