13. 9. 2017

S lupou do historie: CSI Miami

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte CSI: Miami 1×01: Golden Parachute?

Medailónek

Název: CSI: Miami
Žánr: Drama / Krimi
Stanice: CBS
Vysílání: 2002–2012
Celkový počet sérií: 10
Premiéra: 23. 9. 2002
Délka pilotu: 42 minut

Kdo?

Tvůrci: Anthony E. Zuiker, Ann Donahue, Carol Mendelsohn
Herci: David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Khandi Alexander, Rory Cochrane, Kim Delaney, Sofia Milos, Jonathan Togo, Rex Linn, Eva LaRue, Megalyn Echikunwoke, Eddie Cibrian, Omar Benson Miller

O čem to je?

Po úspěchu kriminálky CSI stanice CBS objednala v roce 2002 první spin-off odehrávající se v Miami. Elitní vyšetřovatelský tým v čele s Horatiem Cainem řeší složité kriminální případy z prosluněnné­ho Miami.

Trailer (dnes tedy jen intro)

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status:první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Je docela vtipné psát, že jde u mě o první setkání s tímto seriálem, ale je to tak. Nikdy jsem neměla potřebu sledovat Miami ani NY. Ale původní CSI jsem viděla komplet, to zase jo, dokonce jsem si dala komplet maraton celého seriálu (trval mi asi půl roku) :D Každopádně z Miami znám pouze crossovery, jinak nic.

První díl byl prostě typická kriminálka. Upřímně si myslím, že všech těch x stovek epizod, které celkově v CSI sérii vzniklo, se dá hodit do jednoho pytle. Je tu zajímavý případ plný tajemství a překvapení, sympatický vyšetřovací tým a cool hračky, se kterými se dojde k odhalení pachatele. Někdy si postavy pomůžou technickými vymoženostmi, které pro logicky smýšlejícího člověka absolutně nedávají smysl (přibliž mi to 4×, ještě 4×, ještě 8×, ok nádhera, pořád je to naprosto ostré a nerozkostičkované, abych si ten detail mohl pořádně prohlédnout… nebo posloucháme záznam z černé skříňky, ok šéfe, odstraním ze zvukové stopy rozhovor pilotů a hle, najednou čistě a jasně slyším, co se děje vzadu v kabině).

Ale jako nestěžuju si. Mám tento žánr ráda a v podstatě se mi nikdy neokouká. Navíc mám extrémně děravou paměť, takže bych na to mohla koukat třeba i klidně neustále dokola, a stejně bych si jen málokdy vybavila, kdo je pachatel. Jakože první řady původního CSI jsem viděla x-krát a případy si víceméně vybavuju, ale pachatele absolutně vůbec.

Musím ale říct, že tento tým mi nepřijde tak fajn. Asi je to tím, že jsem zvyklá na ten z Las Vegas, ale nikdo mi tady nepadl vyloženě do noty. Tedy Horatio je jasný, toho nejde nežrat :-D Ale zbytek docela pokulhává. I když si jsem jistá, že kdybych to sledovala pár sérií, tak bych měla asi jiný názor. Jde jen o to si na ně zvyknout.

Budu koukat dál? Bylo to fajn, ale nemám potřebu vidět Miami ani NY, stačí mi Grissom a spol.

+ zajímavý případ
+ skvělé vyústění
+ prostředí Miami
+ Horatio

- zbytek týmu mi nepřirostl k srdci
- nic navíc oproti původnímu seriálu

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Drunk_Queen

Status: viděno mnoho epizod v televizi
Hodnocení celého seriálu: 70 %

Výrazný oranžový filtr, Horatio, ale hlavně – Horatiovy sluneční brýle! To jsou hlavní hvězdy tohoto seriálu. A taky důvody, proč se Kriminálce Miami dá dost dobře smát.

Každopádně ať už je Horatio vtipný jakkoliv, jedna věc se mu musí přiznat, pilot nepilot (myslím pilotní epizodu seriálu, ne pilota Horatia, i když on by to jistě zvládnul), Horatio už je naprosto suverénní postava. U zbytku se nemůžu zbavit pocitu, že spousta věcí je u ostatních postav přehnaných (Horatio je přehnaný už tak nějak z podstaty, u něj se to nepočítá) a že si ještě dost věcí musí sednout.

Případ je ale vystavěn zajímavě, nechybí napětí, i když rychlost všeho a technologické hračky jsou asi tak uvěřitelné… jakože uvěřitelné vůbec nejsou. Ovšem hlavní je jedna věc – pořád se na to dobře dívá. A já si během sledování upřímně vůbec neuvědomila, jak starý tenhle díl už je. Vážně mi byly v době natáčení jenom čtyři? To už je to vážně celých patnáct let?

I když se nad tímhle seriálem občas bavím asi víc (mnohem víc, ale tak co, mně toho prostě stačí k zabavení hodně málo), než bych měla, nemůžu mu upřít, že je opravdu dobrý. Nenudí, nestárne, je dobře napsaný a má několik věcí a vlastností, které ho činí velmi snadno zapamatovatelným (myslím, že Horatio a jeho sluneční brýle jsou snad většími legendami než samotný seriál). Časem se třeba divákovi začne zdát tak nějak „na jedno brdo“, ale spíš je jako taková stálice než zklamání.

+ Horatio, sluneční brýle a vtip
+ případ, způsob vyprávění

- vedlejší postavy ještě potřebují nějaký čas

Moje hodnocení pilotu: 80 %
>
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
verca.sotek

verca.sotek

Jéé konečně můj člověk. :D :D Přiznám se, že tento tým mi byl ze začátku hodně nesympatický, ale...
před 157 týdny
Bellezza

Bellezza

CSI som nesledovala vôbec,možno z každého pár epizód ked som na ne náhodne natrafila v telke.Takže...
před 157 týdny
STOUPA

STOUPA

CSI není zrovna můj šálek, ale Miami jsem občas sledoval.
před 157 týdny
Další články k tématu