Facebook Twitter E-mail
15. září 2017

Článkaři tvrdí: Suma sumárum, Fox je daleko před konkurencí

Vypadá to, že článkaři hodnotí novinky spíše průměrně. O to víc nás ale nová sezóna může příjemně překvapit! Pojďte se podívat, jaké máme názory na nové hity a jasné propadáky.

Sezóna 2017/2018 oficiálně začíná v polovině září. Pokud stále ještě nevíte, zda si do svých watchlistů zařadit některou z novinek, třeba se vám bude hodit právě tato série článků, kterou pro vás po kladných ohlasech z minulých let opět připravili naši článkaři ze SerialZone.

Dnes čtete poslední z našich článků – celkový souhrn. V rámci celé Velké pětky hledáme hity, propadáky, nejlepší schémata a všechno kolem. Jak byste na naše otázky odpověděli vy?

Nezapomeňte, že máte poslední dny na to, abyste si tipli v naší každoroční soutěžní tipovačce a hráli tak o pomyslný titul seriálového znalce a o kupu kreditů. Čím víc lidí tipuje, tím víc kreditů se vyhrává! Takže tipovačku posílejte dál :-)

Co bude za pár let z letošního výběru megahitem a proč?

Fruiko
Ať procházím programem z jakéhokoliv pohledu, tak žádný hit ne a ne najít. Všechno, co se mi líbí, zcela určitě zruší a zbytek se mi tak moc nelíbí, že se bojím, že by z něčeho snad mohl být hit. Ale asi to bude The Mayor, protože hudba a seriál cílený na jedno etnikum, a to teď frčí.
ragelly
Myslím si, že se chytne Young Sheldon. Můj šálek kávy to tedy rozhodně není, ale na americké publikum zapůsobí, zvlášť když teď pojede s BBT jako s předskokanem. Tipuju, že na tento prequel čeká zářivá budoucnost a pěkných pár sérií k dobru.
pajky
Nevidím žádný megahit, jediné seriály o kterých se dost mluvilo jsou The Gifted a Inhumans. Takže to bude přát alespoň jednomu z nich.
gabik.029
Myslím, že divákům v USA se zalíbí The Mayor, protože jim tato komedie padne do noty.
Seraphine313
Jsem si poměrně jistý, že vůbec nic. Letošní novinky jsou poměrně dost slabé. Šanci mají ale komedie na ABC, Young Sheldon, Splitting Up Together, komedie na Foxu a Law & Order: True Crime. Pokud bych si měl ale vybrat, největší pozornost přitáhne 9–1–1 na Foxu.
lukascoolarik
David Shore si na ABC dost možná vytvořil dalšího House v podobě The Good Doctor. Young Sheldon rychle omrzí, protože na otravný děcko nikdo deset sezón koukat nevydrží (i když nepodceňujme americké publikum).
Drunk_Queen
Mé pesimistické já nevidí upřímně absolutně nic. Ale chytnout by se teoreticky mohlo The Gifted, protože superhrdinové. Ale kdo ví.

A po jakém očekávaném seriálu neštěkne ani pes?

Fruiko
Remake Willa & Grace. Tohle oživování mrtvol nikoho nebaví, i když je okolo toho vždycky děsný hype.
ragelly
Otázka je, jestli z letošního výběru jde vůbec něco označit za očekávané. Zvědavost vzbuzuje již zmíněný Young Sheldon, ale u něj neúspěch nepředpokládám. Můj tip jde tedy ke spin-offu Grey's Anatomy, který se podle mě neuchytí. Shonda navíc nebude nikoho přesvědčovat, protože už je na Netflixu a jistě se těší, až přetrhá tady ty stávající nitky a naplno se ponoří do tvorby odvážnějšího obsahu.
pajky
Podle mě budou velkým průšvihem návraty seriálů. Will & Grace ani Roseanne nemají co nabídnout.
gabik.029
Osobně si myslím, že to bude některá z komiksovek, protože už je jich v nabídce moc. Mohla bych jmenovat kteroukoliv z nich (na někoho to padnout musí), ale zůstanu věrná Marvelu a označím Black Lightning. Na The CW mají komiksovek víc než dost.
Seraphine313
Nevidím to na příliš velký úspěch ať už jak Inhumans, tak i Young Sheldona. Pro Sheldona ale hovoří silný timeslot, takže si myslím, že Inhumans tuto kategorii s přehledem vyhrají.
lukascoolarik
Pokud bych bral v potaz jen ty vysoce očekávané, sázím na Marvel's Inhu­mans.
Drunk_Queen
Být zlá, řeknu Young Sheldon, ale ten se asi přece jen díky TBBT chytne. Tudíž by to mohlo padnout na Marvel's Inhu­mans, přece jen ani Agenti netáhnou. Nebo ten nový Star Trek.

Absolutně nejhorší chystaná novinka? Co prostě nikdy nemělo dostat ani pilot.

Fruiko
Celá parta vojenských a SWAT seriálů. Nechápu, že se televize letos předhánějí, kdo na obrazovky vypustí větší patosovitou slátaninu.
ragelly
Tolik adeptů! Ale myslím, že je snad každému jasné, jak trapná, nevtipná a prostě zbytečná novinka bude 9JKL. Pardon, ale tohohle typu seriálů jsem už vážně přesycená a jsem na ně alergická.
pajky
Tady není o čem, rozhodně Dynasty a celkově vysílací program CW je hrozný. I když jako silný konkurent vypadá 9JKL.
gabik.029
Za mě to je asi 9JKL. Paradox je, že mi trailer utkvěl nejvíce v paměti.
Seraphine313
Letos se počet podivností docela smrsknul na minimum, takže ať se dívám, jak se dívám, snad jediný seriál, bez kterého bych se obešel, je 9JKL. Ale je to prostě komedie, která je zbytečná, nic víc.
lukascoolarik
Young Sheldon? Spíš Kevin (Probably) Saves the World, u nějž objednávku vyloženě nechápu.
Drunk_Queen
Splitting Up Together a 9JKL. Umělý smích, velké divné rodiny… Podobné novinky by neměly nikdy spatřit světa. A přesto tu jsou každý rok, škoda.

Nejvíce creepy novinka, která zkazí dobré mravní vychování mládeže? A čím?

Fruiko
Ghosted. Konspirační teoretik a podřadný polda jako parťáci při řešení paranormálních činů v komedii. Bože jo. Ale podle traileru to vypadá jako těžce nevhodné pro děti. Podobně je na tom The Orville, kde je nekompromisní humor Setha MacFarlana.
ragelly
Letos ve výběru vyloženě creepy asi nic není. Viděla bych to asi na trojici Kevin (Probably) Saves the World, Young Sheldon a The Orville. Kazit mravní vychování bude asi nejvíce Sheldon, protože kombinace Sheldonova osobnost – Texas – dítě je prostě vražedná a bojím se, že se tím naše zlatá mládež bude inspirovat.
pajky
Creepy mi přijde, že stanice pro teenagery se chystá oživovat padlou soap operu. Ano, Dynasty mi hodně leží v žaludku.
gabik.029
Letos se drželi všichni spíš při zemi, takže nic přímo nevyčnívá, ale nejblíže k tomu má Dynasty. V dnešním světě by se měla tvorba zaměřovat spíš na pozitivní vzory do života. Kdo by chtěl mít ze svých dětí tohle?
Seraphine313
Když jsem poprvé slyšel o Young Sheldonovi, nevěřil jsem, že by mohl někdo udělat spin-off takhle čistě účelově. A ono se nakonec i stalo. Doufám, že skončí co nejrychleji v propadlišti dějin, protože je typickým a velmi viditelným příkladem toho, co se stane, když děláte seriál čistě jen pro výdělek a udržení značky.
lukascoolarik
9JKL mládež zkazí svým trapným pokusem o humor.
Drunk_Queen
9JKL. Jestli se na to začne mládež začne dívat, třeba zase bude „in“ umělý smích. A taky je to absolutně příšerné.

Která ze stanic má podle tebe nejnabušenější podzimní schéma?

Fruiko
Pro mě rozhodně Fox. Nejvíc originálních nápadů, minimum kopírek, skoro bych řekl, že udává trendy. A je to tak už několik let. Bohužel to nic nemění na tom, že na to kouká hodně málo lidí, takže nakonec to vyšumí do ztracena.
ragelly
Upřímně mi nepřijde, že by některá ze stanic měla letos výrazně lepší program než ty zbylé. Vyloženě zklamala stanice NBC, která nasadila jen dvě novinky na podzim, což mi přijde hodně málo. Šanci na úspěch mají pravděpodobně největší novinky na CBS, jelikož jsou slušně zařazeny za ty největší hity.
pajky
Fox, z pěti novinek co mají trailer, mě láká pustit si všech pět. Myslím, že to mluví za sebe.
gabik.029
„Nejnabušenější“ je silné slovo, ale musím říct, že nabídka stanice Fox mě mile překvapila.
Seraphine313
Letos to pro mě je Fox. Překvapivě se hodně ukázala i ABC, naopak CBS, The CW i NBC zklamaly na celé čáře.
lukascoolarik
Nejméně mě znechutilo schéma stanice Fox, u které se na každé novince najde aspoň něco dobrého.
Drunk_Queen
Výběr je upřímně dost bídný, ale nejzajímavější program má asi Fox. Trailery nevypadají vůbec zle, pokud podobně dopadnou i seriály, tak to bude fajn.

Co vám letos přijde jako nejodvážnější počin roku?

Fruiko
V podstatě všechny novinky Foxu. Všude jinde jedou tisíckrát viděné, Fox se odvažuje jít i jiným směrem a teď jen doufat, že se mu to vyplatí.
ragelly
Nic, vážně nic letos nevybočuje z davu. Pokud bych musela něco zvolit, tak řeknu Black Lightning, protože mi nejde do hlavy, kolik superhrdinů CWčko ještě potřebuje a je docela odvaha nasazovat další, protože hrozí přesycení programu.
pajky
Přijde mi, že letos stanice velké pětky nepřipravily nic odvážného nebo alespoň trochu kontroverzního. Nejodvážnější tak bude snaha prosadit další seriál od Marvelu na ABC nebo uspět s novinkami CW.
gabik.029
Víte co? Young Sheldon. TBBT je neskutečně úspěšný a Sheldon je prakticky nejoblíbenější postava, takže tvůrci hodně zariskovali, když se rozhodli na obrazovkách zachytit jeho dětství.
Seraphine313
Marvel's The Inhumans. Upřímně, nacpat miliony do seriálu, který nikdo nechtěl, který pravděpodobně nebude moc lidí sledovat, promovat to mnohem víc než všechno ostatní jen proto, aby se stanice zavděčila své mateřské společnosti… to je odvaha. Odvaha, že si na konci uříznete ostudu, přijdete o peníze a minimálně na rok o timeslot a při tom se budete muset tvářit, že je to vlastně všechno v pořádku.
lukascoolarik
Křesťané by mohli hromadě odsoudit By the Book, pokud si seriál bude z Bible utahovat trochu moc. O chlup odvážnější mi ale přijde vesmírná parodie The Orville.
Drunk_Queen
Odvaha? Asi Valor na CWčku. Od stanice je hodně odvážné si myslet, že by se tohle mohlo na téhle stanici chytnout.

Máš mezi letošními novinkami vyhlédlé nějaké guilty pleasure?

Fruiko
Nevím jestli sem patří The Orville, ale rozhodně to není asi seriál, jehož sledováním bych se někde chlubil. A nejspíš i Ghosted, to vypadá jako ze stejného soudku.
ragelly
Jo! Ne že bych se za sledování styděla, ale pojem guilty pleasure u mě bude na sto procenst splňovat Dynasty. Pro ostatní odpad, já se u toho budu určitě královsky bavit a budu si ho prostě užívat.
pajky
Když se to podaří, tak Rise by mohl být guilty pleasure, přeci jen už nejsem ve věku, kdy bych měl sledovat drama ze střední školy.
gabik.029
Další lékařské drama, tentokrát The Resident.
Seraphine313
Já guilty pleasure nějak ani neprožívám, ale letos se asi jedna našla – The Orville na mě působí, že by klidně mohl skončit po první řadě, ale jeho druh humoru se mi líbí. Doufám, že to není jen dojem vyvolaný trailerem.
lukascoolarik
Rise mi nepřipadá tak špatný jako kdysi. Víc provinile se ale budu cítit při sledování Alex, Inc., o který bych ani nezakopl, kdyby v něm nehráli Zach Braff a Michael Imperioli.
Drunk_Queen
Na komedie se vždycky dívá trochu skrz prsty, ale mě zaujalo Me, Myself & I a Ghosted.

Jak nadcházející sezónu vnímáte vy? Máte svá vlastní želízka v ohni, nebo si počkáte až na první reakce, než se rozhodnete dát seriálům šanci?

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Pajky
před 123 týdny
Seriál, který sleduju, ale nikde se s tím nebudu chlubit a nejspíš ho...
Alias
před 122 týdny
Dík. Ma to celkom zaujímalo, lebo som si vždy myslel, že to je univerzálne....
Koldik
před 122 týdny
Fox to ma asi vyhrate, aj tak si pockam na upfronts...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY