4. 11. 2017

Novinka pod lupou: Liar (ITV)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Liar
Žánr Drama / Thriller / Minisérie
Stanice ITV
Premiéra 11. 9. 2017
Vysílání pondělí ve 21:00
Délka pilotu 46 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Hlavními postavami této minisérie jsou Laura Nielson a Andrew Earlham. Jejich prvotní vzájemná atrakce vede k prvnímu rande, které spustí sérii důsledků nejen pro tento pár, ale i pro jejich přátele a rodiny. Tajemství a lži pomalu začínají vyplouvat na povrch.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Hodně dobrý thriller! Hned v prvních minutách mě seriál zaujal, a to díky svému hvězdnému obsazení. Rozhodně musím říct, že na oba hrdiny se moc příjemně kouká, nehledě na samotný příběh. Na druhou stranu už jsme tady kolikrát kritzovali, že když je děj k ničemu, tak ho ani to nejúžasnější obsazení nemůže zachránit. To naštěstí není případ Liar. Pilot zaujal hned v první chvíli a nepustil mě až do konce.

Samotné téma už tu bylo několikrát. Je tu atraktivní dvojice, která si dá schůzku a věci naberou nečekané obrátky. Je skvělé, že hned na začátku nevíme, jak to ve skutečnosti bylo. Nevíme, jestli lže ona, nebo on. Moc se těším na to, až se budou postupně odhalovat tajemství a lži a až konečně zjistím, jak to celé dopadne.

Za zmínku stojí i způsob, jak se seriálu daří budovat napětí. Liar skáče mezi časovými rovinami. Z rande se střihem dostaneme hned do následujícího rána a v další části dílu se postupně za pomoci flashbacků vracíme střípkovitě zpět do noci, tedy do časového úseku, který byl z hlavní časové linky úplně vystřižen. Jednou se tento návrat přiklání na stranu ženy, podruhé zase na stranu muže. Opravdu jsem zvědavá, jak to dopadne.

Herecké výkony jsou na špičkové úrovni. Myslím, že se ani nic jiného nedalo čekat, ostatně jména Joanne Froggatt a Ioan Gruffudd mluví za vše. Ani vedlejší postavy ale nejsou špatné, právě naopak. Ačkoliv jde především o tuto dvojici, tak ostatní nepřekáží, ale příběh přirozeně doplňují a mají tam svůj smysl, za což má seriál ode mě další plus.

Budu koukat dál? Rozhodně ano, pilot dokázal skvěle navnadit na další sledování.
  • herecké výkony
  • zajímavé hlavní i vedlejší postavy
  • působivá atmosféra
  • uhrančivé téma
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Tak to je tedy načasování. Zrovna v dobách, kdy na sociálních sítích a všech ostatních „internetech“ frčí kauza „MeToo“, jsem se dostala k seriálu skoro přesně na toto téma. A Liar je alespoň pro mě nejasnější než celá tato kauza.

Už na začátku na mě stihlo zapůsobit obsazení – Ioana Gruffudda (ano, jméno jsem si dohledala, protože jestli tohle někdo umí napsat, tak mu vážně tleskám) jsem před pár lety viděla ve Forever a i když si ho od té doby už v moc věcech nevybavuji, nečekala bych ho tu.

Ale není to jen obsazení, co mě zaujalo. Jako hlavní „tahoun“ na mě totiž působí ta nejistota, která ze seriálu čiší. Jestli někdo z vás dokáže po první epizodě říct s naprostou jistotou, co se vlastně stalo, tak já to opravdu nedokážu. Tudíž nedokážu odsuzovat domnělého agresora ani oběť, protože zkrátka netuším, na čí straně je pravda.

S tím trochu souvisí i věc, kterou jsem tak trochu naťukla už dřív. Ale opakování je matkou moudrosti a upřesnění také nikomu nezaškodí – herecké obsazení je prostě výborné. V kombinaci s tím, že scénář je napsán velmi kvalitně, se nedá říct nic jiného, že Britům se tohle prostě povedlo.

Vzhledem ke všemu tomu napětí a nejistotě i mě opravdu zajímá, co bude dál, co se stalo a jak tohle všechno vlastně vůbec dopadne. Jak seriál střídá časové linie, bych se upřímně ani nedivila, kdyby si Liar tato tajemství dokázal bez problému udržet velmi dlouho.
  • obsazení
  • zamotanost, nejistota
  • postupné odhalovaní díky flashbackům
  • napětí
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
ragelly

ragelly

Trailer? Ten netrvá tak dlouho :D
před 142 týdny
Corisan

Corisan

Myslela jsem pilot :D takhle brzo ráno mi mozek ještě nemyslí :D
před 142 týdny
Turčidlo

Turčidlo

Dnes na mě vykoukla tato novinka na úvodce, tak jsem ji zkusila spíše kvůli bodu do výzvy, ale to bude jeden...
před 136 týdny
Další články k tématu