30. 9. 2017

Novinka pod lupou: Porters (Dave)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Porters
Žánr Komedie
Stanice Dave
Premiéra 20. 9. 2017
Vysílání středa ve 22:00
Délka pilotu 28 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Sitcom o dosud neviděném životě v moderní nemocnici. Simon sní o tom, že uspěje v závěrečné lékařské zkoušce a stane se doktorem. Musí však začít na dně a stát se tím nejlepším pomocníkem, jakého kdy nemocnice měla. Jediné, co mu stojí v cestě, je několik měsíců v nemocničním sklepě, kde se snaží nezabít žádné své pacienty. Jak těžké to přece může být?

Trailer

nenašla jsem žádnou ukázku

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Upřímně jsem se děsila, co z toho bude, protože u britských komedií nikdy nevíte, jestli se budete královsky bavit, nebo si tu půlhodinu protrpíte. Když na vás navíc hnedka vybafne takový obličej, tak jste upřímně vyděšení a čekáte, co z toho bude. No, řekněme, že druhý Scrubs z toho není, ale k mému zděšení to bylo vtipné. Opravdu hodně vtipné.

Pilotní díl byl doslova nabitý akcí, vtipy i zvraty. Postavy jsou suprově britsky sarkastické a prostě divné, tak jak to známe i z jiných britcomů. Každá je něčím zvláštní, jedinečná a všechny si je oblíbíte. Nikdo nepůsobí jako pěst na oko, všichni se výborně doplňují a po prvním díle si už bez nich tuto nemocnici nebudete moct představit. Jistě, občas jim chcete dát pěstí, jak už to tak bývá asi u všech seriálů, ale celkově je můj dojem opravdu hodně pozitivní, jsem skutečně mile překvapená, co se z této komedie vyklubalo.

Při sledování se snažte nepřemýšlet o tom, co se tam vlastně děje. Protože oživování pacientů prohlášených za mrtvé je tady na denním pořádku, je to vlastně hlavní zdroj zábavy. Předpokládám, že to si v nemocnicích hlídají a podobné případy většinou snad nenastávají. Doufám…

Budu koukat dál? Nikoho to neděsí více než mě, ale ano, je to zábava.
  • zábavné scénky i vtipy
  • nemocniční prostředí
  • sympaticky nesympatické postavy
  • na Scrubs to nemá
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Sitcomy jsou vždycky hrozná nejistota. Něco může vypadat podle traileru naprosto otrávit a nakonec příjemně překvapit, u něčeho to může být přesně naopak. U Britů je to vždycky ještě větší loterie. Některé britcomy jsou klenoty, před některými bychom se nejspíš nejradši schovali pod stůl.

Porters upřímně neurazí a nenadchnou. Normálně mám dojem, že kdybych si to nepouštěla kvůli NPL, tak bych si všimla, že něco sleduji, až u závěrečných titulků. Porters je totiž jedním z tisíce seriálu, ničím výrazný, ničím nezaujme… Jen je prostě tak nějak divný. Ostatně jako většina britských komedií. A komedií obecně.

Ale jinak vlastně nic. Vtipu to moc nepobralo, nějak na mě dokázal zapůsobit jen jeden moment. Snad to není moc velký spoiler, ale to rozřešení případu starého pána bylo hrozně pěkné. V reálu asi vysoce nepravděpodobné, ale v té záplavě divných postav a divného všeho mi to alespoň dokázalo vykouzlit úsměv na tváři. Což dokážu ocenit.

Celkově je to ale velmi slabý průměr. Každý den vychází přibližně milion nových seriálů (nějak tolik už jsme jich letos v NPL měli, že jo?), což už je samo o sobě problém. Nevím, pořád zastávám názor, že stanice by měla radši udělat seriál pořádně, než jich udělat pět a všechny lepší nebo horší nedodělky. Při dostatku snahy může být každý seriál dobrý, ale tohle vlastně sází jen na to, že je to divné. A že tam jsou Backstreet Boys. Kteří mají být nejspíš také vtipní a divní, ale jelikož je to hudba mého dětství, tak mě to spíš potěšilo, ale to je vedlejší. A to už jsem se dostala hodně daleko. Ale snad chápete, co tím myslím.
  • milý konec
  • je to jen divné
  • a nic víc
40 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Destinytte

Destinytte

Tohle s radostí vynechám. :d
před 156 týdny
ragelly

ragelly

První díl se mi líbil, další dva ale dost upadly. Celkově 40 %.
před 145 týdny
Další články k tématu