Facebook Twitter E-mail
29. října 2017

Herci ze seriálů tehdy a teď IV

Asi každého občas napadne, jak po letech vypadají postavy z jeho oblíbeného seriálu. Někdo zůstane u myšlenky, jiní zajdou ještě dál – zasednou a googlí. Abychom vám ušetřili práci, v našem nepravidelném fotoseriálu hledáme za vás. Dočkáte se postav z oblíbených seriálů vždy s fotkou tenkrát a nyní a dozvíte se, co jejich představitelé dělají v dnešní době.

Dnes je tu seriál, který není tak snadné zařadit. Fantasy? Drama? Nebo snad fantasy drama? Mysteriózní s prvky humoru? Zkrátka všechny tyto žánry náleží k divácky velmi oblíbeným Charmed – Čarodějkám.

Čarodějky se natáčely v letech 1998–2006. Staly se prvním prime-time seriálem o čarodějkách a také nejdéle běžícím seriálem, kde byly všechny hlavní postavy ženské. To se změnilo až s příchodem Zoufalých manželek.

Její dětství nebylo ideální a možná právě proto podporuje charitu na pomoc mladistvým na útěku – Thursday´s Child. Je vdaná a po narození svého třetího potomka se na veřejnosti příliš neukazovala, ale jinak stále stojí před kamerou. Na delší dobu se usídlila zatím jen seriálu Prolhané krásky. Převážně točí filmy, i když ne kasovní trháky, ale jen filmy televizní.

Po ukončení seriálu nijak nezahálela. Objevuje se v menších rolích ve filmech, seriálech (například Mistresses, Jmenuju se Earl) a reklamách, dabuje, moderuje, produkuje. Podílí se na aktivitách UNICEF a také je velkou fanynkou baseballu. Kromě blogu navrhla vlastní řadu oblečení a doplňků s baseballovou tématikou pro ženy. Druhé manželství je úspěšnější než to první a má dvě děti.

Ani Shannen se nepřestala objevovat v seriálech. Namátkou Scare Tactics, nebo "Láska, s. r. o.""http://ww­w.serialzone.cz/se­rial/laska-s-r-o/. Produkovala vlastní reality show Breaking Up with Shannen Doherty, kde za ostatní lidi vyřizovala nepříjemné vzkazy a rozchody. Společně s Holly Combs jezdila po USA v reality show Off the Map with Shannen & Holly. Měla problémy se zákonem (nekryté šeky, řízení v opilosti, napadení s ublížením na těle). Je potřetí vdaná a dva roky bojovala s rakovinou, nad kterou nakonec vyhrála.

Jde z role do role. Kromě těch filmových (tarantinův Grindhouse, Pastorova žena, Barbar Conan), jsou to hlavně seriálové (Chosen, Plastická chirurgie s. r. o., Bylo, nebylo). Také zpívá a kromě hostování ve videoklipech jiných umělců vydala svůj vlastní debutový singl RM486. Zastává se práv LGBT a také teriérů (sama vlastní dva). V roce 2007 měla vážnou autonehodu, po které musela podstoupit plastickou operaci (při nárazu se jí roztříštily brýle a ošklivě pořezaly obličej). Je známa kontroverzními výroky a několikaletým randěním a zasnoubením s Marilynem Mansonem.

Její filmografie je bohatá a seznam epizodních seriálových rolí pořádně dlouhý. Byla jednou vdaná, ale po rozvodu už se nikdy znovu neprovdala a nemá ani žádné děti.

Hraje ve filmech i seriálech, jde z role do role. Na kontě má také pár nominací a cen. Před Čarodějkami získala anti-ceny za nejhorší herečku a nejhorší vycházející hvězdu. Po skončení se chvíli věnovala dabování a potom se stala hvězdou v General Hospital. Za roli Anny Devane získala cenu Daytime Emmy za vynikající herečku v hlavní roli. Je vdaná a má tři děti – jedno vlastní a dvě adoptované.

Má sice na kontě řádku televizních filmů, ale zůstává především seriálovým hercem epizodních rolí. Kromě toho hraje také v divadle.

Brian sice také jde z role do role, ale právě naopak. Seriálových příležitostí měl pomálu, zato těch filmových bylo víc, než by se dalo spočítat na všech prstech. Sice nejde zrovna o kasovní trháky, ale nějak se účty platit musí…

Na spočítání rolí Drewa Fullera by vám prsty stačily. Doufal, že ho role v Čarodějkách zviditelní, což se sice stalo, ale ne tolik, jak doufal. Na kontě tak má jen hrstku filmů a ještě menší hrstku epizodních rolí. Výjimkou je pouze seriál Army Wives, kde se ujal jedné z hlavních rolí.

Roli Wyatta hrálo několik dětských herců, kteří upadli v zapomnění. Zaměřila jsem se proto na dospělou verzi, kterou ztvárnil Wes Ramsey. Bohužel ani Wes se nemůže pochlubit velkou kariérou, protože seriálových i filmových rolí má ještě méně než Drew.

Kaley je jednou z těch, kterým seriál pomohl kariéru nastartovat. Sice za sebou má pár filmových roliček, ale do paměti diváků se už nesmazatelně zapsala jako Penny z Teorie velkého třesku, kde hraje dodnes.

I když o ní není moc slyšet, hrála už v řádce filmových i seriálových rolí. Je vdaná a angažuje se v charitě na obhajobu zvířat Amanda Foundation.

Několik filmových a seriálových rolí za sebou má, ale kromě toho je také zdatným moderátorem. Společně se svou sestrou Mercedes Bey mají hudební skupinu MD Says (Mercedes and Dorian Says) a od psaní básní se dostal až k psaní scénářů a divadelních her. Aktivně se účastní programu Jeopardy, který založila policie v Los Angeles a který má za úkol ochránit rizikové děti před gangy. Už od dětství trpí diabetem a stal se mluvčím nadace pro výzkum mladistvých v oblasti diabetu – Juvenile Diabetes Research Foundation.

Opět další herec, který o role nemá nouzi. Není jich sice tolik a jsou většinou epizodní, ale zato jsou v poněkud kvalitnějších seriálech, než je to u leckterých jeho kolegů. Například Útěk z vězení, Sex ve městě, Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, Frasier… Kromě toho se také angažuje v několika charitativních organizacích, včetně Make A Wish. Edituje filmy, režíruje divadelní hry a je spoluzakladatelem Portal Theater Company.

Kerr moc nevyčnívá, ale pilně hraje v jednom seriálu za druhým a dost často se jeho postava objeví ve více epizodách. Za všechny jsou to třeba Drew Bedford z CSI New York, nebo Joseph Bauer z Agents of S.H.I.E.L.D.. Hlavní postavu ztvárnil třeba v krimi drama Justice.

Pár rolí ve filmech už na kontě má, ale hlavní obživou se mu staly telenovely jako Mladí a neklidní, nebo General Hospital. Stal se tváří značky rostlinného másla I Can't Believe It's Not Butter. Je rozvedený a má tři syny.

Herecká kariéra se Ivanovi pěkně rozjela. Hlavních rolí má hned několik (například Agenti z podsvětí, Jack a Jill, nebo Gravity) a stal se béčkovým Indianou Jonesem, když coby hledač pokladů Jack Hunter natočil několik televizních filmů.

Julianova tvář je známá filmovým divákům (padouch Doktor Doom ve Fantastické čtyřce) i seriálovým fanouškům (Případ pro Sam, Full Circle, Hunters). Asi nejznámější se stal díky roli, kvůli které opustil Čarodějky – Dr. Christian Troy ze seriálu „Plastická chirurgie s. r. o.“: http://www.serialzone.cz/…urgie-s-r-o/.

Victor to nejdříve zkoušel s filmem, ale neměl příliš šťastnou ruku. Od béčkových filmů se později přesunul k o dost víc úspěšnějším seriálům. Vidět jste ho tak mohli například v Continuum, Castle na zabití, Námořní vyšetřovací služba, Sběratelé kostí, nebo Sex ve městě.

Postava Barbase se měla objevit jen v jedné epizodě, ale pro nadšené ohlasy diváků zůstal o něco déle. Billy Drago není seriálovým hercem, zato seznam jeho filmových rolí je pořádně dlouhý. Rok co rok se objeví alespoň v jednom filmu, letos to bude Shades of Vengeance.

Seznam jak seriálových, tak i filmových rolí je dlouhý. Těch kvalitních kousků není tolik, v seriálech převažují soap opery, ale i přes to byla nominována na Daytime Emmy za nejlepší herečku v hlavní roli za All My Children. Jako a horské dráze je i její soukromí – je již po čtvrté vdaná.

Oded si role vybírá o dost pečlivěji, takže jste ho mohli vidět v obou prvních dílech Mumie, Resident Evil: Apokalypsa nebo krimi dramatu For the Love of Money. Serialzoňáci si ho mohou vybavit z krimi dramatu V utajení nebo Presidio Med. Je ženatý a má dvě dcery.

Rolí před kamerou sice moc nevystřídal (Janus v Hvězdná brána: Atlantida, nebo James Haggerty v Lovcích duchů), ale hraním se živí i nadále a také hraje v divadle. Nejvýrazněji o sobě dal vědět v reality show Whodunnit?, která je založena na stolní deskové hře Cluedo. Možná právě díky tomu, že se od showbusinessu drží dál, mu manželství drží už od roku 1997.

Důvodem, proč musela Prue zemřít, bylo chování Shannen Doherty. Původně se mělo za to, že šlo o neshody mezi ní a Alyssou Milano, ale skutečnost byla taková, že Shannon na natáčení chodila neustále pozdě a navíc často opilá, takže na žádost producentů, kterým došla trpělivost, byla vyškrtnuta ze seriálu.

Leo se nějaký čas v ději nevyskytoval, protože ho scénáristé vyškrtli, aby ušetřili něco málo z rozpočtu.

Nejvíce se utrácelo (kromě honorářů) za oblečení a nábytek, který byl kvůli častým explozím a kaskadérským kouskům neustále ničen a obměňován.

Symbol na Knize Stínů je Triquetra, která reprezentuje moc tří. Kniha samotná byla nejdražší rekvizitou a váží 5 kg.

Úvodní píseň se jmenuje How Soon Is Now? od Love Spit Love.

Viktoriánské sídlo, které se stalo domem rodiny Halliwellových, ve skutečnosti nestojí v San Franciscu, ale v Carroll Avenue v Los Angeles.

Perlička na závěr: Latinské kouzlo „Di! Ecce hora! Uxor me mea necbit!“, použité Gideonem v šesté řadě, lze přeložit jako „Bože! Koukni na hodinky! Manželka mě zabije!“

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Koldik
před 101 týdny
Vobecsom nevedel ze tam hrala aj Penny
Atenecka
před 101 týdny
Čarodějky byl můj nejoblíbenější seriál. Nedávno jsem ho viděla jako maraton a...
007.dany
před 97 týdny
Docela mazec a velice zajímavé,podívat se na některé tváře dnes...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY