1. 10. 2017

Novinka pod lupou: Young Sheldon (CBS)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Young Sheldon
Žánr: Komedie / Sitcom
Stanice: CBS
Premiéra: 25. 9. 2017
Vysílání: čtvrtek v 20:30 (kromě pilotu)
Délka pilotu: 21 minut
Předskokan: The Big Bang Theory
Konkurence: Grey's Anatomy (ABC), Gotham (Fox), Great News (NBC), Supernatural (The CW)
Tipovačka: ?

Kdo?

Tvůrce: Steven Molaro, Chuck Lorre
Herci: Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Montana Jordan, Jim Parsons

Ve zkratce

Hlavním hrdinou je devítiletý Sheldon Cooper, který vyrůstá se svými rodiči ve východním Texasu, kde navštěvuje střední školu.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Jako fanoušek TBBT jsem se na Young Sheldona těšila. Rodinné komedie mě vrací do dětství, kdy tyto seriály běžely v televizi neustále, a jsem ráda, když v dnešní nabídce natrefím na nějakou, která se povede. Musím říct, že seriál by mě zaujal, i kdybych nesledovala TBBT, protože už samotné téma je zajímavé – máme zde vysoce nadané dítě, které je vychováváno obyčejnými rodiči, kteří se mu snaží zajistit co nejlepší podmínky k osobnímu růstu. Pro fanoušky se ale jedná o příjemné obohacení oblíbeného seriálu, jelikož toho o Sheldonově dětství víme z jeho vyprávění poměrně dost.

V prvé řadě bych chtěla vychválit malého Iaina Armitage, který se role devítiletého Sheldona zhostil na výbornou. Nejde o žádnou parodii, Iain má očividně nakoukané manérismy Sheldona a podává je naprosto přirozeně. Já osobně v něm dospělého Sheldona skutečně vidím. Humor také nezaostává a Sheldonova bezprostřednost a nevinnost podtrhuje vtip mnoha jeho dialogů. Navíc mě potěšilo, že se seriál nenatáčí před živým (ani umělým :D) publikem a není tak za každou pátou větou rozhovor přerušen smíchem na pozadí.

Na druhou stranu však pilot ničím nepřekvapil, jelikož se jednalo prakticky pouze o prodloužení traileru. Téměř všechny klíčové scény a vtipné hlášky se v traileru ocitly, a tak byl v tomto ohledu úvodní díl spíše zklamáním. Mně osobně vadil také jižanský přízvuk, který mi trhá uši. To budu muset ale překousnout, jelikož na seriál budu určitě koukat dál.
 • voiceover
 • obsazení Sheldona
 • obohacení TBBT
 • prodloužení traileru
 • jižanský přízvuk
70 %
Mé hodnocení
gabik.029

Tento podzim je pro mě jedno překvapení za druhým. Protože jak trailery vypadaly opravdu odpudivě, tak celé pilotní epizody nejsou zdaleka tak špatné, jak jsem se obávala. Young Sheldon je toho dalším důkazem. Opět tu máte jeden názor od nezainteresovaného člověka, který nikdy neviděl ani díl z TBBT. Nemám proto jak porovnávat, beru Young Sheldona jako zcela samostatný seriál.

Trailer toho ukazuje hodně, ale přesto z něho sálá úplně jiný pocit. Celý pilot příjemně plyne, dává smysl a pobavíte se u něj. V některých diskuzích padlo, že sledování je spíše smutné než zábavné, protože hlavní hrdina je ještě dítě. Nevím, nepřišlo mi, že tam nějak extra trpěl, ne víc než jiní normální studenti střední školy. Myslím si, že vtipu tady bylo hodně. Jistě, z části vyplýval z netypické osobnosti hlavního hrdiny, ale nepřišlo mi, že by si z něj kvůli tomu tvůrci schválně dělali legraci a zdroj vtípků. Spíše bylo zábavné sledovat jeho jedinečný pohled na svět a to, jak s ním působí na své „normální“ okolí.

Neříkám, že jsem se smála, až bych se za břicho popadala, to rozhodně ne. Ale povedené dialogy, gagy i scény se zde rozhodně najdou. Celkově mi ale přijde, že jde spíše o oddychovou komedii, kteoru si pustíte ve chvílích, kdy chcete na půl hodiny vypnout a uvolnit se. Z pilotu sálá pohodová atmosféra, kterou vytváří kombinace retro zasazení do Texasu a herecké výkony.

Musím přiznat, že herci jsou skutečně výborní. Děti dokonce ani nelezou na nervy. Jasně, Sheldon občas ano, ale myslím, že to je účel tvůrců, asi stejně jako u původního seriálu. Rodiče jsou naopak velmi příjemní, tátu jsem si oblíbila ihned, je to takový ten správňácký tip. No a sourozenci taky dobře perlí, hlavně malá ségra, která nikdy pro hlášku nemusí chodit daleko. Líbí se mi, že pilot ukazuje jak zábavné, tak i dojemné chvilky, a dává tím najevo, že umí ukázat více než jednu výrazovou rovinu. Dle mého názoru je tato kombinace dobře vyvážená, takže se na seriál moc příjemně kouká.

Budu koukat dál? V budoucnu maraton rozhodně dám, ale to bude za mnoho, mnoho let, až to někdy zruší. Určitě se budu těšit, jak hlavní hrdina (resp. jeho představitel) bude vyrůstat před kamerou.
 • pohodová atmosféra
 • herci i postavy
 • povedené vtipy
 • dojemné chvilky
 • předsudky diváků
 • nehledejte v tom haha komedii
80 %
Mé hodnocení
ragelly

„Mládětem Sheldonem“ jsem navázala na sledování první epizody jedenácté série TBBT. A YoungSheldon je… jiný. Chápu, že jsem jedna z mála, ale i když bych byla nejradši, aby TBBT už skončilo (protože nemám nervy na sledování tempem epizoda týdně a mám ráda uzavřené konce), tak myslím, že ten seriál (a Sheldon) je mi teď možná sympatičtější než na začátku.

S YoungSheldon se posouváme ještě před začátek TBBT, takže je jasné, že „Shelly“ je tu víc na facku než normálně. Čekala jsem, že mi to bude vadit, a normálně by mi to asi vadilo, ale tady si tvůrci zaslouží potlesk, protože představitel malého Coopera (Mini Coopera 3:) ) je natolik roztomilý, že je mu divák schopný (a ochotný) tu otravnost odpustit.

Snesitelnější je to možná i proto, že YoungSheldon až na pár kudrlinek vlastně až tak není komedií. Smutný je už nejen proto, jaký má ten klučina život, ale i proto, že ani scenáristicky se nejedná ani žádný sitcom. „Vyprávění“ staršího Sheldon’s seriálu už jen dodává na zamyšlenosti.

Mini Cooper nakonec není takový, jaký bych ho čekala, ovšem ta zadumanost a větší „intimnost“ mu sluší. Sheldon a mám nejraději i v TBBT, takže v tomhle nejsem úplně objektivní, ale jiný pohled než „hahaha, to je idiot“, který dává větší prostor ve spin-offu zajímavým rodičům a Sheldonově vztahu s nimi, je svým způsobem osvěžující a dokáže velmi dobře upoutat (a udržet si) divákovu pozornost.

Jedinou věcí (fajn, to je na lidi trochu ošklivé označení), která mi v pilotu vlastně vadila, byli Sheldonovisou­rozenci,kteří mi překvapivě připadali tak desetkrát víc na facku než Sheldon ve svém nejhorším momentu.

Sice upřímně nemám nutkání ihned utíkat sledovat další díl, ale pilot mě opravdu bavil. A až bude jednou tak deset řad, tak dám maraton. Beztak jednou těch deset řád vážně bude.
 • Sheldon
 • jeho rodiče
 • jiný charakter než TBBT
 • otrávení sourozenci
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

A hned v úvodu letošní seriálové sezóny nás čeká jeden z nejproklína­nějších seriálů. Spin-off TBBT, Young Sheldon. Nechystám se seriál sledovat, ale na pilot jsem se podíval, abych se utvrdil v tom, že jsem po shlédnutí traileru udělal správné rozhodnutí.

To si takhle vezmete nejotravnější postavu seriálu a zapřemýšlíte jak z ní udělat ještě otravnější verzi. Jasně, dětská verze. Jakým pak je překvapením, když malý Sheldon není tou nejotravnější postavou v novém seriálu. Jeho sestra je daleko větší zlo a to je pro mě šok.

Jinak musím uznat, že jsem Sheldonem docela překvapen. Baví mě zapojení Jima Parsonse coby vypravěče. Ale hlavně to není tak hrozné, jak jsem si po traileru představoval. I tak to není něco, co bych chtěl sledovat, ale věřím, že se najde dostatek lidí, co Young Sheldona na svůj watchlist zařadí.
 • Jim Parsons jako vypravěč
 • není to tak zlí, jak jsem čekal
 • Sheldonova sestra
 • pořád to není tak dobré, abych to sledoval
60 %
Mé hodnocení
Pajky

Přiznávám, že kouzlo TBBT jsem nikdy neobjevil a asi nikdy neobjevím, jeví se mi jako strašně průměrný sitcom, který sem tam přinese zábavnou scénku, ale stačí mi to jednou do měsíce na půl oka v TV, rozhodně si nedokážu představit, že bych těch x sérií koukal díl po dílu, tak skvělé mi to nepřijde. Podle traileru mi pak Young Sheldon přišel ještě otravnější a horší než samotný The Big Bang Teory, takže má očekávání rozhodně nebyla vysoko.

A nakonec mi těch 22 minut uteklo vcelku příjemně. Netrpěl jsem tolik, jako jsem čekal, dokonce jsem se několikrát zasmál nebo pousmál, což o spoustě sitcomů (společně s některými viděnými díly TBBT) říct nemůžu. Přesto si nemyslím, že jde o klasický typ sitcomu – minimálně půlka situací, které byly očividně zamýšleny jako zábavné, mi přišly hořkosladké až smutné. A proč?

Může za to hlavní postava. Malý Sheldon je ještě otravnější než ten z TBBT – může za to kombinace špatně napsané postavy a toho na nervy lezoucího dětského představitele, který je ještě snesitelný v těch dramatičtějších pasážích, ale komediální složky pilotu absolutně nezvládá, a právě on je důvodem, proč je pak člověku Sheldona spíš líto, než aby ho dokázala daná část pobavit. Na druhou stranu, zbytek postav je velice fajn, jsou to sice takové stereotypy ze všech možných komedií, ale tak pěkně seskládány a slušně obsazeny, že to vůbec nevadí. Malá ségra jasně vede!

Navíc je na pilotu vidět, že rozhodně nebyl nejlevnější a ušetřené peníze, které stanice v TBBT vyhodí za přeplacené herce, se jasně otiskly do větší výpravnosti a širokém výběru lokací, které ani v nejmenším nepůsobí lacině. Trochu jsem postrádal nějaké úvodní titulky, znělku, něco podle čeho by jasně divák poznal, že se kouká na Young Sheldona, protože samotný příběh také není nijak světoborný a snadno by se dal zaměnit se spoustou podobně laděných seriálů.

Young Sheldon jako sitcom lehce selhává, spíše jde o dvacetiminutovou dramedy. Pilot má vynikající začátek a konec, které jsou napěchovány zábavnými momenty, jenže drtivá většina epizody je mnohem dramatičtější a vážnější. Pro fanoušky TBBT, kteří očekávali něco podobného, to bude asi těžko překousnutelný šok, mně osobně to ale vlastně tolik nevadí. Výhrady mám k hlavní postavě, protože Sheldon jako dítě pěkně leze na nervy, přičemž jeho dětský představitel to ještě znásobuje. Jinak si ale myslím, že až na nepřílišnou originalitu děje a postav jde o technicky kvalitní a všeobecně pak zručně zvládnutý seriál, u nějž dost možná ještě pár epizod ze zvědavosti zkouknu, protože to je celé takové… mile nostalgické.
 • jako dramedy to funguje parádně
 • příjemná atmosféra
 • zbytek rodiny v čele se Sheldonovou sestrou
 • kvalitní technická stránka a spousta různých lokací
 • postava Sheldona
 • herec Sheldona
 • postrádá to něco originálnějšího
70 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Plánujete dát šanci seriálu Young Sheldon? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře12zobraz všech 12 příspěvků
Tulrika

Tulrika

Mě se to líbilo. Nic jsem si o tom dopředu nezjišťovala a byla jsem příjemně překvapená.
před 156 týdny
Tesa.

Tesa.

Mňa to veľmi prekvapilo, ako väčšina z vás som čakala prepadák. Nedá sa povedať, že by som praskala...
před 155 týdny
petrSF

petrSF

Koukat jsem spíš neplánoval, ale pilot mě přesvědčil, ať tomu šanci dám. Jen je velká škoda, že je ten kluk...
před 155 týdny
Další články k tématu