27. 10. 2017

Novinka pod lupou: The Brave (NBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Brave
Žánr Drama / Akční
Stanice NBC
Premiéra 25. 9. 2017
Vysílání pondělí ve 22:00
Délka pilotu 43 minut
Předskokan The Voice
Konkurence The Good Doctor (ABC), Scorpion (CBS)
Tipovačka Tým SerialZone se jako jediný přiklání k Pesimistům a tipuje zrušení. Ostatní včetně 66 % lidu jsou pro prodloužení.

O čem to je?

Ředitelka DIA Patricia Campbell se svým týmem analytiků využívá světově nejpokročilejší sledovací technologii. Dění ve světě sleduje ze střediska v D.C, zatímco Adam Dalton vede hrdinnou speciální jednotku v terénu. Tato jednotka se skládá z důsledně vycvičených specialistů, kteří využívají svého mimořádného nadání a sehranosti, aby bojovali za svobodu a chránili životy nevinných lidí. Úkoly od Patricie je zavedou na ta nejnebezpečnější místa světa.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Upřímně? Docela překvapení. Většina z vás určitě teď čeká, jak seriál budu hejtit, protože nemám ráda vojenskou tematiku. Taky jsem si to myslela, a to nejen po přečtení obsahu, ale i po traileru. Nicméně pilot velmi příjemně překvapil. Místo nudných vojenských řečiček zde bylo hodně akce, zajímavý případ a sympatické postavy. Všechno dohromady dalo vzniknout pilotu, který je poutavý a dokáže navnadit na další sledování.

Samozřejmě asi nikdo nečeká, že by šlo o serializovaný děj. Půjde o epizodní akčňák, i když konec pilotu byl cliffhangerový, takže možná se tam přece jen nějaká hlavní dějová nitka objeví. Každopádně mi vůbec nevadí, že to bude epizodní. Příběh prvního dílu byl přehledně nastíněn, tvůrci zbytečně neztráceli čas se zdlouhavým představováním postav, ale zároveň nám toho o nich prozradili dost na to, abychom se v nich vyznali. Nechyběla ani napínavá akce, zvrat v příběhu a gradace hrající si s napětím u diváka. Alespoň u mě to fungovalo na jedničku.

Postavy jsou sympatické. Jsou rozděleny na tým v terénu a tým na základně. Líbí se mi, že se příběh nesoustředí jen na jednu či druhou stranu, ale skutečně je obě prolíná, aby společnými silami dosáhli požadovaných výsledků. Nevím, proč jsem si po traileru myslela, že ta unesená žena je manželka hlavního hrdiny (který ji pak jde zachránit), ale takto se mi to líbí, není to hnáno žádnými emocemi, strachem o rodinu nebo touhou po pomstě, jak to známe z jiných akčňáků typu 24 hodin. Možná to se mi na The Brave líbí nejvíc. Skutečně jde jen o oslavu americké statečnosti bez jakýchkoliv postranních úmyslů nebo osobních důvodů.

Samozřejmě, v týmu nechybí každý nutný zástupce – bělošský velitel, žena, černoch, islámista… Ale nepřišlo mi, že by to bylo nějaké extra hnané na sílu. Naopak pilot pěkně ukázal, jak jsou všichni užiteční takoví, jací jsou. Opět velmi dobrá práce v propojení castingu a samotného příběhu.

Budu koukat dál? Pro mě velmi příjemné překvapení, takže rozhodně ano.
 • epizodní příběhy
 • propojení obou týmů
 • pestré složení týmu v terénu nepůsobí nuceně
 • stupňování napětí
 • spousta akce
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Na Velké pětce se letos začalo válčit. Válčit o to, kdo udělá lepší válečný, vojenský nebo nějaký takový seriál. Proč? Jo, to bych taky ráda věděla. The Brave je o chlup povedenější než Seal Team od CBS, ale znáte to, jednooký mezi slepými králem. Zaprvé, upřímně moc nerozumím obsazení Anne Heche. Je tam proto, že je ještě slavná, nebo je tam právě proto, že už zas tak moc slavná není? Tak jako tak, doufám, že jí nezaplatili moc, protože je tam platná přibližně jako mrtvému zimník. Neskutečně zbytečná postava.

Jinak je ta stará známá a značně ohraná písnička. Patriotství, hrdinství, obětování se, nakopání všech nepřátelských zadků a záchrana všeho možného i nemožného. Prostě „Jů Es Ej“. Pořád nechápu, co na tom ty lidi tankuje. A hlavně co na tom tankuje celou Velkou pětku.

Když ale přimhouřím obě oči, tohle i docela šlo. Je to béčko jak něco, ale bylo to sledovatelné, akce dokázala docela zaujmout. Valora jsem ještě neviděla, ale hádám, že ani v něm nebude mít tenhle relativně zábavný seriál soupeře.

Každopádně ani tak to není nic, co by ukázalo, že se tenhle nový televizní trend vyplatil. Ono, je něco takového vlastně ještě vůbec třeba? Velká pětka má NCIS: LA, kabelovky se zase nebojí ještě drsnějších pojetí. Letošní sezóna je nějaká slabá, že by to byla jen marná sázka na jistotu?
 • je to sledovatelné
 • slušná akce
 • z podobně vyhlížejících seriálů vypadá nejlépe
 • zase stejné klišé
 • a stejný žánr
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

The Brave je jeden ze záplavy letošních vojenských seriálů, které si pro nás stanice Velké pětky připravily. Trailer nevypadal úplně hrozně a Mike Vogel byl sympatický v Under the Dome, tak jsem se rozhodl, že ho vyzkouším.

A Mike Vogel si očividně tenhle stereotyp postavy užívá, vlastně mám takovou teorii o tom, že jeho voják je vlastně Barbie z doby, než ho uvěznila kupole. Pozitivní je, že to se to úplně v klidu sledovat a docela to i utíká.

Jenže postavy nejsou vůbec zajímavé a na jejich osudech vám ani trochu nezáleží. Hlavním důvodem je, že nejsou vůbec představené. A vzhledem k tomu, že je dopředu jasné, jak to dopadne a že nás čeká americký happyend, tak vám na tom ani nesejde. Na NBC žádný vojenský zázrak nevytvořili a Brave mi za další sledování nestojí (ani vzhledem k závěrečnému zvratu), ale vlastně nemám problém s tím, že existuje.
 • docela to utíká
 • dá se to sledovat
 • jeden z letošní záplavy vojenských seriálů
 • postavy nejsou zajímavé
 • žádný zázrak se nekoná
 • americký happyend
60 %
Mé hodnocení
Pajky

Asi se nám tu rýsuje MacGyver letošní sezóny, The Brave je mu totiž v některých aspektech velmi podobné. Sice jsem dostal něco jiného, než jsem očekával (a očekával jsem fakt málo), nicméně to „jiné“ bylo ještě horší, než má očekávání. Především mě fascinuje fakt, že z něčeho, co mělo tak veliký potenciál, vylezl seriál, který člověk hned zapomene.

Říkal jsem, že The Brave je akční krimi, že? No, prý ano, ale být vámi, připravím se na akční pseudosci-fi, protože spousta věcí tu je strašně k smíchu a bez sebemenšího smyslu. Mám nějaké vyjmenovat? Tak fajn. Vysílačky fungující na tisíce kilometrů, databáze obličejů, výsledky všemožných testů a hledání během maximálně několika minut, drony… A pokračoval bych ještě dlouho. Ne, je to opravdu strašně hloupé a naivní, takovou tu klasiku z CSI jako „výsledky DNA máme za pár sekund“ tu upgraduje na nový level, páni!

Samotný začátek nevypadal vůbec marně, já sám jsem nevěděl do čeho jdu a tak jsem si říkal, že by mohlo jít o solidně vypjaté drama o unesené lékařce bez hranic, jenže v okamžiku kdy se z toho stane tuctová kriminálka, rezignoval jsem. Sice se nesnaží být tuctová, ale zasazení do jiného neobvyklého prostředí a udělání z klasických zločinců těžko rozeznatelné americké (směšné) herce pod burkou tomu prostě nijak nepomáhá. Na druhou stranu, závěrečný cliffhanger je vynikající a se začátkem tou jedinou kvalitní částí pilotu. Mluvím tu ale celkem o několika minutách v porovnání s více než další půlhodinou…

Obsazení je nemastné neslané, hudba by byla fajn, jenže střih její potenciál totálně zabíjí (mluvím třeba o Immortalsof FOB), ale na druhou stranu kamera je svými rádoby futuristickými technologickými vychytávkami dosti zajímavá a na televizní tvorbu slušně nadstandardní. Tempo má taky celkem spád a akční scény jsou zvládnuty na jedničku.

Stejně si ale stojím za tím, že The Brave je letošním MacGyverem. Tomu jsem dal bezprecedentní nulu, do karet The Brave hraje aspoň solidní začátek a konec, kvalitní kamera a ani ne tak směšná akce. Jinak ale vůbec nechápu jásání všude kolem, protože je to vlastně stejně hloupé, ne-li víc, jako MacGyver, herci tu jsou někteří fakt na facku a nepřináší to vůbec nic originálního.
 • začátek a konec
 • práce s kamerou
 • nelogičnosti, spousta nelogičností
 • herci
 • střih
 • jen převlečené CSI
20 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
Vachisek

Vachisek

Ženy v sealech jsou scifi ví to každý kdo se zajímá o armády. To že Pentagon něco plácne je jedna...
před 150 týdny
imfine

imfine

Musím říct, že z letošních vojenských novinek mě tahle tak nějak baví nejvíc, mohlo to být horší
před 150 týdny
liskulka.lida

liskulka.lida

Vlastně se mi to i líbí :) je to takové vojensko/špionské, jasně- sem tam tam nějaká ptákovinka je,...
před 142 týdny
Další články k tématu