8. 10. 2017

Kdo přežije 2017: Jdeme na to!

Nová sezóna je již tady. Pojďme si zrekapitulovat, jak to letos s novinkami vidíme v týmech, jako lid obecně a jak budeme následující měsíce soutěžit. Tipovačka Kdo přežije 2017 startuje!

Kdo přežije 2017: Jdeme na to!

To ani není možné. Naše tipovačka Kdo přežije slaví šesté narozeniny! Již šest let společně hrajeme celoroční hru, která nám utěšuje bolesti ze zrušených seriálů a zvyšuje radost z prodloužení. Novinek je každý rok velké kvantum, proto je tipovačka skvělou možností, jak ukázat svého věštitelského ducha a získat trofej, kredity a chlubící právo mezi svými přáteli.

Tipovačka pro novou sezónu je již uzavřena, nezbývá tak nic jiného, než si držet pěsti a čekat na výsledky ratingů a sledovanosti, abychom se dozvěděli, jaké nové hity sezóna 2017/18 přinese, a kteří raní favorité skončí rychle v seriálovém nebi. Výsledky se budeme dozvídat v následujících devíti měsících a samozřejmě vám je budeme aktuálně zveřejňovat.

Rekapitulace tipovačky 2016/2017

Ještě předtím, než se společně podíváme na aktuální tipy, pojďme se poohlédnout za ukončeným ročníkem. V sezóně 2016/17 se do hry zapojilo 1735 lidí! Do tipování se opět mimo SerialZone a vás, lid, zapojily již známé týmy – Gorilla, CW Zone, NeXtweek, HBO a Edna.

Na začátku sezóny jsme měli docela jasno, ale opět nám bylo dokázáno, že jasní favorité to mnohdy nemají tak jisté, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naopak ti, kterým jsme ani za mák nevěřili, dokázali, že se i my věštci můžeme plést. Z očekávaných hitů propadly například seriály Time After Time, The Great Indoors, Frequency nebo The Blacklist: Redemption. Naopak překvapivě zazářily nové hity jako American Housewife, Kevin Can Wait, MacGyver, Marlon nebo Lethal Weapon.

Bohužel, ačkoliv je říjen, stále ještě loňská tipovačka není kompletně uzavřená. Stanice NBC prozatím nerozhodla o osudu Midnight, Texas, který nám zbývá jako poslední článek před tím, než budeme moct kompletně vyhodnocovat. Potom tedy zveřejníme výsledky pravděpodobně v samostatné bleskovce, ať všichni víte, jak to nakonec dopadlo.

Tipovačka 2017/2018

Letos jsme pro vás připravili zase něco extra. Těšte se na souboj dvou drsných týmů – Optimistů a Pesimistů. Oba se přidávají k navrátilcům, mezi kterými samozřejmě nemůže chybět tým SerialZone (který už podezřele dlouho nedosahuje na vítězství!), tým CW Zone a tým Edny. Optimisté se rozhodli vše prodloužit, Pesimisté zase všechny novinky zruší. Možná se na první pohled může zdát, že Pesimisté to mají v kapse, protože obecně je každý rok více zrušených než prodloužených seriálů. Jak ale všichni dobře víme, nehrajeme na počet, ale na megaskóre, které se počítá podle toho, jak tipuje lid. Pokud např. lidé tipují z 90 % zrušení, ale seriál je nakonec prodloužen, ti, kteří prodloužení správně uhodli, získají 90 bodů. Naopak pokud by byl zrušen, ti, co tipovali zrušení, by dostali jen 10 bodů. Bude tedy záležet na tom, kolik překvapení se v této sezóně objeví, až to určí celkové megaskóre a to, zda bude úspěšnější tým Optimistů, nebo tým Pesimistů.

1103
Tolik lidí se odhodlalo podívat do své křišťálové koule a vyzkoušet si tipnout osud letošních novinek.

Že by vás tipovačka přestávala bavit? Snad ne! Ale čísla tomu nasvědčují. Letos počet hlasujících klesl na něco přes 1100. Snad si i přes tento klesající trend celoroční soutěžení užíváte, přece jen to vnáší alespoň trošku světla do toho černočerného depresivního rušení, no ne? :-) Příště šiřte tipovačku dál i mezi své další seriálové fanoušky, ať se do hry zapojí více lidí, protože čím víc, tím je větší zábava!

Letos tipujeme u 36 seriálů a jak je zvykem, většině z nich nevěříme, že mají šanci na úspěch. Ale kdo ví, třeba zase některé kousky překvapí tak, jako se to povedlo výše zmíněným seriálům loni.

Tím, že jsme zavedli tým Optimistů a tým Pesimistů, se logicky všichni neshodujeme vůbec nikde. Každopádně největší pesimismus převládá u Alex Inc., The Crossing, For the People, Splitting Up Together, Ten Days in the Valley, S.W.A.T., Valor, LA to Vegas, A.P. Bio, Good Girls, Champions, Reverie a Rise (wow, to je opravdu hodně!) – všechny tyto seriály mají lid i týmy krom Optimistů pro zrušení. Naopak nejvíce věříme seriálům The Good Doctor, spin-offu Grey's Anatomy, The Mayor, SEAL Team, Young Sheldon, Black Lightning, The Gifted a Law & Order: True Crime. V obou kategoriích je hodně shodných tipů, takže o letošní tipovačce bude rozhodovat skutečně jen několik málo seriálů.

  Obnovení Zrušení
SerialZone 10 26
CWzone 12 24
Edna 16 20
Optimisté 36 0
Pesimisté 0 36
Hlas lidu 17 19

Několik zajímavostí na závěr

Samozřejmě se sluší, abychom zrekapitulovali největší želízka v ohni a naopak největší losery nové sezóny podle vás, kteří jste vytvořili tým lidu. Nejjasněji vidíte prodloužení Young Sheldona, kterému věří 83 % všech tipujících. Paradoxně poté následuje komiksovka Marvel's Inhumans, kterému věří 80 % lidu, ale všechny týmy jsou naopak pro zrušení. Na druhé straně spektra se nachází Kevin (Probably) Saves the World, k jehož zrušení se přiklání 82 % všech tipujících.

O soutěžních týmech už jsme se bavili, ale ještě vyzdvihneme odvážné tipy, u kterých jde jeden tým proti všem (včetně lidu):

SerialZone: The Brave zruší,
CW Zone: The Orville zruší
Edna: Kevin (Probably) Saves the World, Dynasty, 911 prodlouží
Optimisté: Alex Inc, The Crossing, For the People, Splitting Up Together, Ten Days in the Valley, 9JKL, By the Book, S.W.A.T., Valor, LA to Vegas, A.P. Bio, Good Girls, Champions, Reverie, Rise prodlouží
Pesimisté: The Good Doctor, spin-off Grey's Anatomy, The Mayor, SEAL Team, Young Sheldon, Black Lightning, The Gifted, Law and Order: True Crime zruší
Lid: Instinct, Ghosted, prodlouží

Už tedy zbývá pouze popřát všem hodně štěstí v letošním tipování!

Kompletní tabulka tipů s průběžným skóre


Tak co, jste v porovnání s ostatními spokojeni se svými tipy? Jak moc věříte letošním novinkám? Kolik tipujete prodloužení a kolik zrušení? Jste snad větší drsňáci než my? Nebo jste více optimističtí?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře17zobraz všech 17 příspěvků
Biskin

Biskin

HBO letos nehádalo? Měli velkou úspěšnost tipů :)
před 123 týdny
Deaneira

Deaneira

No jsem zvědavá jak si povedu letos :-D
před 123 týdny
Kolikokoli

Kolikokoli

No sakra, to jsem nějak úplně přehlédla, že byla tipovačka :D
před 123 týdny
Další články k tématu