12. 10. 2017

Seriálové osudy: Major Crimes, Survivor's Remorse a další

V dnešním článku máme jen tři seriály, ale u všech tří to jsou smutné zprávy.

Major Crimes

Kriminální svět opouští další veterán. Stanice TNT oznámila, že nadcházející šestá série kriminálky Major Crimes bude poslední. Zrušení je šok pro diváky i samotné tvůrce, kteří se ihned vyjádřili ve smyslu, že toto rozhodnutí nepochází z jejich hlavy.

Premiéra závěrečné šesté série je naplánována na 31. října, finále se bude vysílat 16. ledna 2018. V této řadě také seriál oslaví milník stovky odvysílaných epizod. „Celý tým za Major Crimes se rozhodl udělat sezónu 2017/18 tu nejlepší ze všech,“ uvedl v oficiálním vyjádření tvůrce James Duff. „Zakončíme náš dlouhý běh na TNT s finálovou epizodou, kterou si naši věrní diváci za roky s námi strávené zaslouží.“

Major Crimes je spin-offem stejně úspěšné kriminálky Closer, byl nasazen po odvysílání 2012 po odvysílání finále Closera.

Hodnocení na SerialZone.cz

Being Mary Jane

Stanice BET se rozhodla zakončit svůj první seriál. Being Mary Jane se rozloučí v roce 2018 dvouhodinovým filmem, který bude navazovat na již odvysílané epizody a celý děj zakončí. Tímto koncem se Mary vrátí ke kořenům, jelikož v červenci 2013 začínala původně také jako televizní film. Po jeho úspěchu stanice objednala celý seriál, který se představil v lednu následujícího roku.

Rozhodnutí o zrušení přichází tři týdny po odvysílání finále čtvrté řady. Hlavní představitelka Gabrielle Union, která září jako moderátorka televizních zpráv Mary Jane Paul, potvrdila svůj návrat ve filmu. U ostatních postav prozatím nebylo rozhodnuto, zda se ve dvouhodinovém finále objeví.

Obecně je velmi nezvyklé, aby seriály dostaly film k zakončení. Pro stanici je to totiž finančně nevýhodné, musí se utratit spousta peněz za málo muziky. Nicméně několik seriálových šťastlivců se závěrečného filmu přece jen dočkalo – např. CSI, Hello Ladies nebo chystané finále Sense8.

Hodnocení na SerialZone.cz

Survivor's Re­morse

Již tento týden stanice Starz odvysílá finále čtvrté řady své basketbalové komedie Survivor's Remorse. Bylo oznámeno, že tento díl bude sloužit zároveň i jako finále celého seriálu. Komedie se po čtyřech sezónách loučí.

Seriál měl premiéru v roce 2014 a ihned po svém začátku se setkal s vřelým ohlasem ze strany kritiků. Pro prémiovou kabelovku Starz šlo o jeden ze seriálů ve strategii získat více diváků z menšin, např. Afro-Američanů (podobně jako Power) nebo žen (podobně jako Outlander). Nicméně sledovanost začala ve čtvrté sérii hodně upadat, v číslech Live+3 epizody průměrně sledovalo méně než 600 tisíc diváků.

Hodnocení na SerialZone.cz
Další díly seriálu
Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
pozitkar

pozitkar

Byl to fajn seriál, jen asi po té spoustě dílů nudí. Neberu 6 řad, navazoval a rozvíjel Closer a bylo to...
před 147 týdny
malina2035

malina2035

Za Major Crimes budu smutnět.
před 147 týdny
marvio

marvio

Major Crimes mi bude chybět, držel si kvalitu, mohli to natáhnout do desáté řady.
před 147 týdny
Další články k tématu