6. 11. 2017

Novinka pod lupou: Wisdom of the Crowd (CBS)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Wisdom of the Crowd
Žánr Drama / Krimi
Stanice CBS
Premiéra 1. 10. 2017
Vysílání neděle 20:00
Délka pilotu 43 minut
Předskokan
Konkurence The Simpsons + Ghosted (Fox)
Tipovačka pro prodloužení jsou kromě optimistů ještě týmy CW Zone a Edny. Lid hlasuje pro zrušení s většinou 63 % tipujících

O čem to je?

Technický génius dovede svůj um na novou úroveň. Hrdinu před rokem postihla těžká ztráta – někdo mu zavraždil dceru. Ačkoliv je ze zločinu někdo obviněn, tento génius nevěří, že domnělý pachatel vraždu skutečně spáchal. Dá proto dohromady tým lidí a společně vytvoří mobilní aplikaci. Do ní můžou lidé z celého světa nahrávat vlastní důkazy – fotografie, videa, vlastní vyjádření, a pomáhat takto s policejním vyšetřováním. Pro hrdiny se tato průlomová věc stane zdrojem obživy. Spolupracují s policejním detektivem, aby přinesli do světa řešení zločinů revoluci a aby hrdina konečně zjistil pravdu o tom, co se stalo s jeho dcerou.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Už při sledování jsem si říkala, že tento seriál by se mi mohl líbit. Pilotní díl nezklamal. Podobně jako loni Bull, i Wisdom of the Crowd je netypická kriminálka aneb typický seriál stanice CBS. Myslím si ale, že je o třídu lepší než Bull. Přece jen vnáší do celé té krimi hry vzrušení, moderní technologie, pokrok. Je téměř až neuvěřitelné, kolik by se mohlo udělat, kdyby něco takového vzniklo i ve skutečnosti.

Lidé asi budou tento seriál srovnávat s A.P.B., který má příběh hodně podobný. Ale přijde mi, že Wisdom je lepší. Zaujal mě víc. Nejde totiž tolik o samotnou policii, jako spíš o běžné obyvatele. Ti mají v rukou moc, celé to téma je pro mě opravdu zajímavé a výborně zpracované.

Dobře, možná trošku přeháním. Možná jsem naprosto nechutně ovlivněná tím, že tady hlavní roli hraje herec, který v minulosti ztvárnil mou nejoblíbenější seriálovou postavu. A že mám s čím porovnávat, už jsem toho viděla docela dost. Každopádně přiznávám, že Ariho Golda jsem tu nenašla. Přesto ale Jeremy odvádí špičkový výkon, nic jiného bych od něj ani nečekala. Ze začátku mi přišlo trošku líto, že je Ari skutečně pryč, ale rychle jsem si zvykla na jeho novou postavu. Prostě některé chlapy musíte milovat, i když jsou o plus mínus 24 let starší než vy, no O:)

Hodně se mi líbil cliffhanger na konci pilotu. Dává to Wisdomu serializovanější děj, který se bude jemně proplétat mezi dominantním case-of-the-week schématem. Myslím, že tento koncept seriálu sluší a i z logického úhlu pohledu dává smysl. Rozhodně budu koukat dál a doufám, že se z této novinky stane nový hit stanice. Přála bych mu to.
 • Jeremy Piven
 • cliffhanger směřující k serializovanější dějové lince
 • celý koncept
 • pro mnohé jistě jen další CBS kriminálka
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Tak tomu říkám déja vu. Pamatujete si na APB z midseason? Já ten seriál zhlédla komplet, takže si vzpomínám docela dobře. Nejspíš už u traileru měli tohle déja vu, ale já tak nějak čekala, že u samotného sledování se od tohoto pocitu budu konečně schopná odprostit. Jenže ono to asi tak úplně nejde.

Protože ono toho sice APB a Wisdom of the Crowd nemají tolik společného, ale inženýr/miliardář, který přijde o někoho blízkého (kamaráda nebo dceru), a tak začne začne díky svým chytrým věcičkám a chytrým nápadům, je prostě asi moc výrazným motivem na to, aby se divákům dařilo nevidět spojitosti.

Ale víte co? Jsem schopná tuhle věc seriálu odpustit, protože prostě není špatný. Herecky Wisdom funguje, hlavní postavy jsou až na jednu výjimku (o tom se zmíním později) sympatické a výrazné, sci-fi prvek docela funguje a jako kriminálce seriálu nechybí jisté napětí.

Zkrátka, pokud pominu jednu jedinou věc, Wisdom of the Crowd mě sice nijak výrazně neuchvátil (nejen proto, že už jsem ho tak trochu viděla, ale i bez toho se seriál prostě nijak nevymyká z průměru, maximálně lehkého nadprůměru), ale zároveň jsem na něm nenašla nic, co by mi vyloženě vadilo.

Tedy až na hlavní ženský prvek v seriálu. Mrkněte na poster nebo na záhlaví na profilu Wisdom of the Crowd a jistě budete tušit. Upřímně, takhle nesympatickou postavu jsem neviděla už hodně dlouho. Nebo si minimálně nevybavuju, že bych v poslední době podobnou postavu viděla. Netuším, kdo má tohle na svědomí, ale vážně se to nepovedlo. Škoda.
 • postavy
 • sci-fi krimi
 • hlavní ženský prvek
 • už jsem to viděla jinde
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Wisdom of the Crowd nepatří mezi seriály, které bych nedočkavě vyhlížel, ale říkal jsem, že mu dám šanci, abych věděl, co z toho vyleze. A vylezlo z toho přesně to, co jsem čekal – průměrná kriminálka.

Tvůrci si při sestavování týmu odškrtali všechny povinné kolonky, takže se dočkáte bílého boháče, černého policisty, někoho s britským přízvukem a zástupce menšiny. Samozřejmě, že případ, který hrdina touží vyřešit, se vyřešit nepodaří, ale jeho technologie se ukáže užitečnou, aby mělo smysl v seriálu pokračovat.

Celkově se nejedná o nic nového pod sluncem. I když to docela dobře utíká a dá se na to koukat. Všechny ty šablonky z toho ale koukají na dálku, case of the week schéma tomu určitě taky nepřidá (bez něj by to však nebylo udržitelné), ale pokud je to něco, co vás baví, tak směle do toho.
 • docela to utíká
 • a dá se na to koukat
 • šablonky, kam se podíváš
 • case of the week
 • nic nového pod sluncem
70 %
Mé hodnocení
Pajky

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
Jenny17

Jenny17

Jj, přesně zkusím tomu dát šanci. Taky jsem byla nadšená z APB, ale jen pár dílů.
před 150 týdny
Hurvi

Hurvi

Presne, APB som videl, na Wisdom som bol zvedavý a prvý diel sa mi páčil... a čakám na titulky...
před 150 týdny
Hrus

Hrus

Videl jsem 5 dilu a je to naprosto prumerna detektivka. Nektery veci nejsou moc uveritelny. Jako ze by mela...
před 149 týdny
Další články k tématu