30. 10. 2017

Novinka pod lupou: Ghost Wars (Syfy)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Ghost Wars
Žánr Drama / Fantasy
Stanice Syfy
Premiéra 5. 10. 2017
Vysílání  
Délka pilotu 42 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Příběh se odehrává v odlehlém aljašském městečku, které ovládly nadpřirozené síly. Hlavním hrdinou je vyvrhel společnosti Roman Mercer, který musí překonat předsudky místních občanů i své osobní démony. Jeho osudem je totiž za pomoci svých schopností zachránit obyvatele města před posednutím duchy, kteří hrozí zničením všeho a všech okolo. On je jediný, kdo duchy vidí, ostatní musí tedy víru v záchranu vložit do jeho rukou, ačkoliv si ho doposud dobírali a šikanovali ho.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

O seriálu jsem nikdy předtím neslyšela, několikrát jsem si kontrolovala, jestli je to skutečně skriptová novinka na Syfy, protože to je jméno spíš pro nějaký dokument nebo reality show. Jakmile jsem si pustila začátek, mé obavy se ještě prohloubily a neopustily mě po celou dobu sledování.

Abych vám to vyjasnila, mám problém s celkovou kvalitou pilotu. Ne že by jednotlivé složky byly špatné, ale spíš jsou zvláštní, nezvyklé. Jak u herectví, tak i u výběru hudby, práce s kamerou, celkovou kvalitou zvuku… u všeho mi to připomínalo spíš nějaký amatérský projekt. Jako kdyby si partička seriálových nadšenců řekla, že nemá, na co pořádného koukat, a rozhodla se vytvořit vlastní seriál a natočit ho na svůj mobil. Prostě to vypadá celé strašně amatérsky.

Příběh sám o sobě ale není špatný. Kdyby byl zpracovaný dobře, mohla by z toho být solidní duchařina. Představit si to můžete jako kopii Midnight, Texas, jen bez té šťavnaté omáčky kolem. Jsou tu zlí duchové, kteří terorizují místní obyvatele, a jeden hrdina, který je může vidět a chránit své město před záhubou. Na konci se to navíc proměnilo v nadpřirozený Under the Dome (tak trošku), takže to na celou situaci vrhá nové světlo.

Otázka je, jestli tu podprůměrnou kvalitu zpracování přežijete jen proto, že by to příběhem mohlo stát za to. To si každý musí rozhodnout sám. Já asi dál pokračovat budu a uvidím, jestli to zvládnu až do konce.
  • sympatický příběh
  • dobrá duchařina
  • tragické zpracování
  • divná hudba
  • průměrní herci
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Když si člověk tak čte obsah, nejde se ubránit jedné myšlenky – to už Supernatural skončil, aby dostal svého nástupce? Teda ne že by tohle bylo CWčko, ale prostě… trochu to tak vypadá, no ne? Ale žádný strach, fandové Supernatural se nemusí ničeho bát. Lovce duchů jsem sice už docela neviděla, ale nemyslím si, že by na tom Ghost Wars byly přece jen lépe.

Zaprvé, herecké obsazení nemá nikoho, kdo by seriál vyloženě táhnul. Asi nikdo nepředvádí takový herecký výkon, který by člověku vyrazil dech a donutil by diváka si ho zapamatovat (Safra, proč mi trvalo tak dlouho si všimnout, že tam hraje Meat Loaf? To je smutné!). Problikávající duchové sice občas dokážou vyděsit, některé optické iluze jsou působivé, ale jinak zpracování značně pokulhává.

Potenciál, který seriál bezesporu má, totiž tak trochu zabíjí způsob, jakým byl natočen. Nevím, co špatného Ghost Wars má, ale na můj vkus mě až příliš často přepadala otázka, proč je něco natočeno zrovna takhle, když to očividně vůbec nefunguje.

Efekty, na kterých se staví docela dost, jsou průměrné, možná až skoro podprůměrné. Nevypadají sice úplně jako z aplikace Malování (na to tu máme levné katastrofické filmy), ale materiálem na to, aby se na nich stavělo (jako se na nich staví), také úplně nejsou.

Ale jak jsem zmínila, seriál má potenciál. Hororová tvář několikrát za epizodu zafunguje opravdu dobře, člověku párkrát přeběhne mráz po zádech. Teď to ještě využít lépe a zrodí se nový hit. Možná.
  • téma
  • zajímavý přáběh
  • prkenně působící kamera
  • herecké obsazení se zdá nevýrazné
  • občas dost nešťastné vizuální efekty
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Katka Mrkvicová

Katka Mrkvicová

[citace][/citace](Safra, proč mi trvalo tak dlouho si všimnout, že tam hraje Meat Loaf? To je smutné!)....
před 151 týdny
Drunk_Queen

Drunk_Queen

[citace=Katka Mrkvicová] Nějakej ten zlej místní buran, má to bejt údržbář a jmenovat se Doug Mercer. Ale...
před 151 týdny
Katka Mrkvicová

Katka Mrkvicová

Tak povědomý mi byl,ale Meat lofa jsem v něm nepoznala :-D :-D :-D
před 151 týdny
Další články k tématu