8. 11. 2017

Novinka pod lupou: Valor (The CW)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Valor
Žánr Drama / Vojenský
Stanice The CW
Premiéra 9. 10. 2017
Vysílání pondělí 21:00
Délka pilotu 43 minut
Předskokan Supergirl
Konkurence DWTS (ABC), Kevin Can Wait + Me, Myself and I (CBS), The Gifted (Fox), The Voice (NBC)
Tipovačka pro prodloužení jsou pouze optimisté, všechny ostatní týmy a 72 % všech tipujících hádá zrušení

O čem to je?

Hranice mezi vojenskou disciplínou a lidskými touhami jsou otestovány na americké základně, kde trénuje elitní jednotka pilotů helikoptér. Tým tvrdě dře a trénuje, aby poté mohl být nasazen na mezinárodní i domácí letecké mise. Drama se začne rozvíjet nejen v přítomnosti, ale i ve flashbacích, kde sledujeme nezdařilou misi, do které je zapletena jedna z prvních ženských pilotek. Postupně se začínají odkrývat osobní i vládní a vojenská tajemství, která postupně hrdiny dovedou až k velkému plánu na záchranu skupiny pohřešovaných vojáků.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Bála jsem se, jak bude vypadat vojenský seriál na The CW. Bála jsem se oprávněně, protože tohle, to se nedá ani popsat. Buď jste fanoušci CWčka, nebo jste fanoušci vojenských seriálů. Nebo nejste ani jedno, nebo jste oboje. Ať už ale patříte do jakékoliv z těchto čtyř kategorií, Valor vás nezaujme. Jde o hodně podivný mix vojenského prostředí, telenovelové zápletky a thrilleru, který nepůsobí ani trošku lákavě.

Jak mě DQ upozornila, hlavní herečka je ta z Blood Drive, kde upřímně měla zůstat, protože tohle si nezasloužila. Její postava je nesympatická až na půdu, chová se naprosto nelogicky a mění nálady jako ponožky. Její kolega je lepší (asi jsem zaujatá, herce mám ráda z Hellcats), ale ten jejich románek je tak tlačený na sílu, až to pěkné není. Úplně z toho křičí, že je to CW seriál, takže tam podobná věc musí být, i když se tam vůbec nehodí. Navíc když ona má přítele, se kterým tam žije a pracuje.

Příběh je rozdělen do dvou časových rovin, tou v přítomnosti prostupují flashbacky, které trošku ukazují, co se jim stalo na jejich osudové misi. Flashbacky byly nejnudnější částí celého pilotu, v podstatě mi téměř nic neřekly (až na jeden z těch posledních, kdy už přestaly postavy donekonečna blábolit a konečně se začalo něco dít). Na druhou stranu oceňuju, že příběh nejede case-of-the-week schéma, ale vypadá serializovaněji, to by teoreticky mohla být jedna věc, která by sledování mohla udělat snesitelné, ta touha vědět, jak to celé dopadne.
  • serializovaný příběh
  • slátanina vojenského seriálu a soap opery
  • flashbacky
  • hlavní hrdinka
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Vojáci na CW. Vojáci na CWčku. Nechápala jsem to v dobách, kdy jsem četla, co za piloty by mohlo být, nechápala jsem to, když jsem koukala na trailery a nechápu to furt. Který rohlík tohle, proboha, vymyslel?

A jakoby Valor dokonce i věděl, že na CWčko prostě nepatří. Herecké obsazení je sice CW-uznatelné, ale ani to nehodící se téma nevyváží. Co s tím? Očividně propašovat několik popkulturních narážek a vsuvek. Ta s Taylor Swift sice ještě nebyla tak špatná, ale představte si to zoufalství, když chcete něco nacpat do scénáře tak moc, že ještě navíc špatně ocitujete píseň Justina Biebera. Jako že uděláte z otázky oznamovací větu. Jako bych tu bezradnost viděla. „Sice se to tam vůbec nehodí a vlastně je to nesmysl, ale nějak to těm teenagerům přiblížit musíme!“

Ale víte co? Tohle se ve zbytku vlastně docela ztratí. Protože, jak to jen říct, Valor je marný ve víc věcech. Zmiňme třeba takové vizuální efekty. Některé seriály si sice takzvaně „postavily kariéru“ na skromných kulisách, ale když se Valor snaží působit hrozně draze a pak se vytasí s ohněm jak z Malování, je to trochu… úsměvné.

Ovšem pokud čekáte, že Valor nedokáže překvapit, velmi se mýlíte. Různých románků a pseudorománků je tu sice požehnaně (protože se tvůrci snaží ctít stanici), nesmyslů je tu také bohatě, ale pokud člověk během sledování čeká, že už nemůže být hůř, opravdu šeredně se mýlí. Scéna, kdy si hlavní hrdinka jen tak sedla ke svým bicím a střihla si jen tak jedno sólo, mi opravdu vzala vítr z plachet. Jako co to sakra bylo? :D

Tohle nemůže přežít, díky bohu, čím rychleji to zaříznou, tím líp. Zlaté Blood Drive. Ano, musela jsem si vyhledat, kde jsem hlavní hrdinku už viděla.
  • přežila jsem to
  • nehodí se to na stanici
  • snaží se to hodit na stanici opravdu marným způsobem
  • grafika
  • nesmysly
10 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Katka Mrkvicová

Katka Mrkvicová

Tak tohle jsem odpískala hned po traileru. Ještě že tak. :-D
před 149 týdny
24ron24

24ron24

Asi tak nejak :DD
před 149 týdny
Vachisek

Vachisek

Mnohem víc by na CW padnul seriál mladíků co si procházejí vojenskou akademií. Tohle je vážně blbost.
před 149 týdny
Další články k tématu