23. 10. 2017

Seriálové osudy: Star Trek, Liar, Salvation a další

Seriálové osudy: Star Trek, Liar, Salvation a další

Máme tu další dávku oznamování seriálových osudů. Všehochuť zahrnuje Velkou pětku, kabelovky i jeden britský kousek, takže si určitě najdete něco svého.

Hlavní zpráva přichází nyní čerstvě. Stanice CBS se rozhodla prodloužit svůj velkorozpočtový sci-fi seriál Star Trek Discovery, který aktuálně streamuje svou první řadu na CBS All Access. Prozatím nebylo oznámeno, kolik epizod bude nová série obsahovat. Ta aktuální odvysílá midseason finale 12. listopadu, zbylých šest dílů se vrátí do vysílání v lednu 2018.

Dobré zprávy přichází i pro další CBS seriál, letní novinku Salvation. Ta se vrátí i příští léto s druhou řadou, která bude obsahovat 13 epizod. Nyní tedy chybí rozhodnout už pouze Zoo, na jehož osud fanoušci s napětím čekají.

Ve Velké Británii prodlužovala stanice ITV. Ta se rozhodla dát druhou řadu hvězdně obsazené novince Liar, pro kterou vám již pečlivě připravujeme Novinku pod lupou, jelikož tento seriál rozhodně stojí za povšimnutí. Prodloužení není překvapivé, jelikož jde o nejsledovanější novinku ITV za celý rok 2017. Nicméně na další díly si budeme muset ještě dlouho počkat. Oficiální tisková zpráva uvádí, že natáčení začne až v lednu 2019, nicméně bylo potvrzeno, že v hlavních rolích se vrátí jak Joanne Froggatt, tak i Ioan Gruffudd.

Dobrých zpráv není nikdy dost, proto máme na skladě další prodloužení. Tentokrát jde o kabelovku FX, která nadělila už třetí sérii komedii Better Things. Prodloužení přichází zhruba v polovině aktuálního vysílání druhé řady. Jde jistě o jeden ze seriálů, který tu s námi bude ještě nějaký ten pátek. Důkazem je i nominace hlavní herečky a tvůrkyně Pamely Adlon na Emmy, kterou získala již za první sérii.

Posledním, leč hořkosladkým prodloužením je komedie Casual. Streamovací služba Hulu se rozhodla seriálu nadělit čtvrtou sérii, která zároveň bude poslední. Závěrečné díly se budou vysílat v roce 2018. Seriál se stal v roce 2015 prvním zástupcem od Hulu, který se radoval z nominace na prestižní Zlatý glóbus a pomohl tak zviditelnit původní tvorbu Hulu.

Poslední zpráva není vyloženě prodloužení, ale objednávka více epizod. Z té se raduje hudební drama Star. Stanice Fox mu totiž nadělila pět extra epizod, takže druhá řada se bude skládat z celkem 18 dílů.

Souhrn v kostce

Prodlouženo:
Star Trek: Discovery
Salvation
Liar
Better Things

Zrušeno:
Casual (oznámena poslední série)

Extra epizody:
Star

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
_karel_

_karel_

Asi tak. :D
před 162 týdny
Liborias

Liborias

Star Trek si zřejmě našel jiné fanoušky, než trekies, pro ty totiž dělaný není. Já sice zatvrzelý fanoušek...
před 162 týdny
imfine

imfine

Z těchto seriálů sleduju jen Star Trek a Salvation, prodloužení obou se dalo čekat, a samozřejmě mě to...
před 162 týdny
Další články k tématu