25. 12. 2017

Novinka pod lupou: Sisters (TEN)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Sisters
Žánr Drama / Rodinný
Stanice TEN (Austrálie)
Premiéra 23. 10. 2017
Vysílání středa 20:40
Délka pilotu 75 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Hlavní hrdinkou je Julia Bechly, které se život obrátí vzhůru nohama. Její otec je uznávaný doktor Julius Bechly, který celý život zasvětil práci specialisty na umělé oplodnění. Nyní, když je na smrtelné posteli, však Julius přizná, že posledních 30 let využíval své vlastní sperma k oplodňování svých pacientek. Tento skandál mohl vyústit k narození stovek dětí. Julia se rozhodne, že tuto skandální situaci využije pro dobro věci, a uspořádá setkání všech svých sourozenců. K jejímu velkému překvapení se dostaví stovky bratrů, ale jak hrdinka brzy zjistí, má pouze dvě sestry. Jednou z nich je hvězdička dětských pohádek Roxy Karibas a druhou chladná právnička Edie Flanagan.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

O seriálu jsem nikdy dřív neslyšela, poprvé jsem se o něm dověděla až v momentě, kdy jsem si ho stáhla a pustila. O to větší bylo moje překvapení, že jde skutečně o vydařenou záležitost. Sisters má téma, které je naprosto geniální, a přitom ho ještě nikdo nikdy nezpracoval, alespoň mě nenapadá žádný příklad, že už bych to někdy viděla. Je sice hodně přitažené za vlasy, že ze stovek sourozenců by se narodily jen tři holky a zbytek kluků, ale

Samotný koncept je rozhodně to nejlepší, co seriál nabízí, ale osobně se mi líbil celý pilot a s nadšením budu pokračovat ve sledování dál. Seriál velmi šikovně míchá větší dávku dramatu se špetkou komedie. Když už se toho na vás valí hodně, přijde odlehčující hláška, aby se vše zase dalo do rovnováhy a vy jste tak nikdy neměli ze sledování nepříjemný pocit. Ačkoliv má pilot 75 minut čistého času (na začátku jsem se nad tou délkou hodně zděsila), tak celý díl uteče jako voda a na konci máte chuť hned si pustit další díl.

Všechny tři hlavní hrdinky jsou parádní. Každá je úplně jiná, ale dohromady jim to sedí dokonale. Jejich společné scény jsou perfektní, o dost lepší než scény z jejich samostatných životů. Je fakt, že těch společných ještě tolik nebylo, proto nebylo moc co zkazit, ale myslím, že ani v dalších dílech, kdy už budou spolu mnohem více, nebude kvalita klesat. Doufám.

Po pilotu je to pro mě jedno z největších překvapení letošního roku. Nečekala jsem nic dostala jsem všechno, co od pohodového seriálu se zajímavým tématem, který je ideální pro maraton, můžu očekávat. Velký palec nahoru a těším se na další epizody tohoto odlehčeného dramatu.
  • hlavní hrdinky
  • zajímavé téma
  • chemie mezi postavami
  • povedený mix dramatu a komedie
  • základní koncept je přitažený za vlasy
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Jsou piloty, které na sledování lákají už, když se na jejich náhled člověk podívá (většinou to bývají ty hodně krátké, protože na tom se nedá snad nic zkazit), a jsou ty, které svou délkou od sledování spíš odpuzují.

Sisters jsou tím druhým případem. Už si nejsem přesně jistá, jestli pilotní epizoda trvá 75 nebo 90 minut (možná jenom 50, své paměti ani svému odhadu nevěřím), ale přesně kvůli té délce mi na telefonu i počítači vězely hodně dlouho, než jsem se do nich skutečně pustila.

A byla to škoda. Už ragelly mi, když se na pilot zrovna dívala, že sledování stojí za to, ale když jsem se o nějakou dobu později jako správný nedůvěřivec pustila do sledování sama, pilot mi vytřel zrak.

Zaprvé, námět je skutečně originální. Vážně si nevzpomínám, že jsem už někdy něco podobného viděla. Postavy se od sebe hodně liší, snad všechny mají momenty, kdy jsou hodně otravné… Ale to vůbec nevadí, protože seriál má takové kouzlo, díky kterému se až zdá, že jinak by to bylo špatně. Ono je to totiž nějak takhle i v realitě, přiznejme si to.

Ale hlavní je na tom všem tohle. Seriál je opravdu zábavný a je skvělé sledovat, jak do sebe všechno postupně začíná zapadat. Sisters nejsou žádnou akčňárnou, klišé a trojúhelníků je tu mnoho, příběh je vlastně docela jednoduchý, ale jak jsem už řekla, je to milé a vtipné, takže proč ne.
  • postavy
  • netradiční příběh
  • postupný rozvoj
  • klišé, trojúhelníky
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Taky by ti myš neupadla, když to pošleš do světa. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Nira

Nira

Námět zaujal a trošku mi připomněl film Pozdravy ze spermabanky, vaše hodnocení navnadilo - jdu na to (ne...
před 144 týdny
arthurcz

arthurcz

Hodnocení zaujalo, jen mi ten seriál přijde nějakej neviditelnej, nikde ho nemůžu najít, natožpak titule. No...
před 144 týdny
andromache

andromache

Seriál jsem našla normálně na torrentech (do vyhledávání to chce napsat Sisters AU, možná i 2017) a...
před 144 týdny
Další články k tématu