3. 11. 2017

Novinka pod lupou: Single Man (Playtvak)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Single Man
Žánr Komedie
Stanice Playtvak
Premiéra 29. 10. 2017
Délka pilotu 11 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

Tvůrci Dominik Landsman, Vít Karas (scénář)
Herci Marek Taclík

O čem to je?

Jmenovala se Ilona a byla báječná. Skvělá, úžasná, prostě dokonalá. Povím vám příběh o tom, co všechno odstartovalo jedno rande naslepo. Tenkrát na začátku jsem ještě netušil, jaké tragické souvislosti z něj pro mě ještě vyplynou…

Hrdinou příběhu je čtyřicetiletý Filip, opravdový „Single Man“, který jím však být nechce a hledá pravou lásku. Jednou už ji měl ‒ byla báječná, skvělá, nádherná, prostě dokonalá. Jmenovala se Ilona, ale bohužel to dopadlo tragicky. Přestože na ni Filip nemůže zapomenout, pokouší se najít novou lásku. Při hledání zažije desítky rande s komickými až tragickými konci.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Single Lady pro mě byla příjemným překvapením, Single Man jsem si proto pustila již s chutí a sázkou na jistotu. Seriál je stejně zábavný jako jeho předchůdce, ačkoliv je vlastně spojuje pouze podobný název. Playtvak válí s krátkou stopáží, 11 minut uteče doslova jako voda, ani se u toho nestihnete navečeřet a celá epizoda je pryč. A co víc, bavíte se od začátku do konce.

Hlavní hrdina je takový tragikomický týpek, vypadá lehce nerdsky, jako by o něj žádná ženská ani nechtěla opřít kolo. O tom svědčí i první rande, kterého jsme svědky, protože tato dáma, přiznejme si, není žádná křehká květinka, jakou by možná na schůzce leckdo očekával.

Jediné, co mě mrzí, jsou flashbacky. Za prvé se do příběhu vůbec nehodí. Je v nich totiž kočka s tělem i tváří modelky, která z nějakého nepochopitelného důvodu po tomhle plešatém chlapíkovi s pupkem jeden víc než on po ní. Vlastně jsem si myslela, že celý ten flashback je jen nějaké zbožné přání nebo vymyšlená představa hrdiny, který trpí na rande s kulturistkou. Ale jak příběh plynul dál (a taky podle obsahu seriálu), vypadá to, že to byl skutečně neimaginární flashback. Myslím, že by byl seriál lepší a vtipnější, kdyby si nehrál na nešťastnou lásku a byl pouze ryzí komedií o strastech randění naslepo.

Celkově ale hodnotím hodně kladně. Bavila jsem se, hlavní představitel se do role perfektně hodí, postavu podává skutečně důvěryhodně, hned od začátku mi byl sympatický. Vtipu je tu požehnaně a především to velmi, velmi rychle odsýpá. Tak by to mělo vypadat.

Budu koukat dál? Playtvak má za mě druhý palec nahoru (a třetí za Taxikáře, ale o tom zase jindy). Někdy si určitě dám maraton.
 • hlavní hrdina
 • koncept rande naslepo
 • rychlý spád
 • spousta vtipu
 • flashbacky
 • ztracená láska
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Takhle nějak se to očividně dělá, když potom, co vymyslíte jeden seriál, úplně nevíte, co natočit dál. V názvu vyměníte pohlaví; znělku i samotný seriál uděláte v hodně podobném duchu a… a je to! Nový seriál je na světě.

Taky vám to zní tak děsně? Také jsem si to říkala a také jsem byla tak překvapená výsledkem. Netuším, co všechno a hlavně koho všechno Single Man podědil po Single Lady, ale obrovský postup je patrný.

Oproti Single Lady je Single Man o mnoho dospělejší, tolik nekleje a i scénář prostě působí „inteligentněji“, když to řeknu ošklivě. Prostě zvládá bavit i bez toho, aby působil zbytečně sprostě. Toho si cením.

Napsané je to opravdu dobře, prolínání minulosti a současnosti je vtipné i zajímavé, představitel hlavního hrdiny má potřebné charisma, seriál si je oproti Single Lady jistější a ví, jak na technické zpracování, aby nepůsobilo nějak rušivě… Zkrátka co víc k tomu říct, když to funguje.

Prostě ač jsem to původně vůbec neplánovala (primárně proto, že jsem o seriálu slyšela poprvé skoro až ve chvíli, kdy jsem si ho pustila), seriál si mě dokázal získat natolik, abych přeskočila fázi váhání a rovnou si byla jista tím, že mě zajímá co, proč a jak (a jak to dopadne) a že vážně doufám, že se skutečně dostanu k dalším epizodám. Konečně Playtvak začíná pořádně vystrkovat růžky.

Normálně bych dala osmdesát, ale za to velmi milé překvapení sázím víc.
 • hlavní hrdina
 • scénář
 • zpracování
 • něco málo „hluchého“ se přece jen najde
90 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Mám rád Taclíka. Vnitřní hlasy. Částečně fandím i námětu, protože rande na slepo je téměř bezedná jáma potencionálních postaviček, které půjdou do nekonečna parodovat. Ale provedení silně pokulhává. Zatím. Protože do 10 minut se toho nedá tolik vtěsnat a vypadá to, že to celé bude mít větší rozměr.Všímáte si, jak se pořád snažím pilot omlouvat? Já vím, ale když je tam ten Taclík. A ten námět a tak. Ale na rovinu. Pilot sám o sobě stojí za zlámanou grešli a nebýt Taclíka, tak se pohybuje moje hodnocení okolo nuly. Takhle to dostane alespoň 10 % za každý výskyt jeho jména v tomhle odstavci.

 • Taclík
 • námět
 • do některých situací se dokážu vcítit
 • divná struktura
 • první rande je asi už trochu moc přehnané
30 %
Mé hodnocení
Fruiko

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
milosh

milosh

Určitě vyzkouším, i když Single Lady jsem ještě nedokoukal do konce. Plodková to hrála skvěle, ale po...
před 151 týdny
Jenny17

Jenny17

Úplně náhodně při blikání reklamy jsem na to narazila a dalo se .o)
před 151 týdny
milosh

milosh

Tak první díl zkouknut a nakonec z toho vylezlo velmi milé překvapení. Trailer a randící koncept mě...
před 151 týdny
Další články k tématu