9. 12. 2017

Novinka pod lupou: Runaways (Hulu)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Runaways
Žánr: Drama / Superhrdinský / Fantasy / SciFi / Nadpřirozený
Stanice: Hulu
Premiéra: 21. 11. 2017
Vysílání: všechny epizody najednou
Délka pilotu: 52 minut
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Josh Schwartz, Stephanie Savage
Herci: Kevin Weisman, Lyrica Okano, Virginia Gardner, Ariela Barer, Gregg Sulkin, Ryan Sands, Annie Wersching, James Marsters, Brittany Ishibashi, Rhenzy Feliz a další

Ve zkratce

Seriál o skupince rozličných teenagerů, kteří odhalí, že jejich rodiče jsou součástí kriminální organizace známé jako The Pride. Výroční charitní událost je ve skutečnosti setkání zločineckých cestovatelů časem, čarodějů, šílených vědátorů, mimozemšťanů a mutantů. Mladí hrdinové musí spojit síly dohromady a využít své čerstvě objevené nadpřirozené síly k tomu, aby organizaci zničili a odrazili další nebezpečné hrozby.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Pilot Runaways je velmi zajímavý v tom smyslu, že po jeho zhlédnutí toho o seriálu vím úplně přesně tolik, kolik jsem toho věděla před jeho zhlédnutím. Během celého dílu se vůbec nic nestalo, i ten cliffhanger na konci byl součástí traileru, takže skutečně nic nového. Není tedy moc co hodnotit.

Když se zaměřím alespoň na postavy, tak to dopadlo přesně dle očekávání. Jedná se o skupinu typických teenagerů, kteří představují každé klišé, na které si vzpomenete, ať už se to týká jejich povahy, postavení nebo rodinného zázemí. Nikdo z nich není v seriálovém světě originál. Superschopnosti se zatím naplno projevily pouze u jedné z nich a i tato superschopnost je tou z nejčastějších.

Navzdory tomu všemu mi díl rychle uběhl, přestože je o pár minut delší než je běžné u televizních stanic. Třeba v dalších epizodách představí nějakou skutečnou zápletku a bude se tam i něco dít. Jak jsem už zmínila na začátku, konec dílu byl vyzrazen již v traileru. Tento cliffhanger však láká k další epizodě, i když já osobně se do ní moc nehrnu, jelikož se mi tam kupí seriály, které mě na rozdíl od Runaways zaujaly.
 • paradoxně díl rychle uběhl
 • konec láká k dalšímu dílu
 • klišé postavy
 • nic moc se v pilotu nestalo
30 %
Mé hodnocení
gabik.029

Popularita komiksových adaptací už dávno přesáhla únosnou mez a nyní se z tohoto vytěžovaného odvětví snaží ukrást trochu slávy i Hulu. Ti se rozhodli zaměřit na mladší publikum a představili teenagerovské Runaways.

Takže hned od začátku bylo jasné, že nejsem cílovkou. Ale co, vyzkoušet jsem to chtěl, protože třeba některé seriály od CW (komiksové) si místo na mém watchlistu také našly. Přesto jsem si po pilotu dost jistý, že podporovat rebélii proti rodičům mě už asi neuchvátí.

Co se týče obsazení, tak u teenagerů je fajn, že jde o neznámé tváře. Ale čekal bych o něco známější tváře alespoň v rolích rodičů. Postavy nejsou od začátku nastíněné zrovna sympaticky a nejotravnější je rozhodně ta holka s fialovou hlavou.

Nemám pochybnosti, že si to najde své publikum, ale já k němu patřit určitě nebudu. Končí to sice vcelku zajímavě, ale kromě posledních pár minut to nemělo vůbec nic, co by mě zaujalo a odmítám na to vyčleňovat čas.
 • najde si to své publikum
 • končí to zajímavě
 • jiná cílovka
 • neznámé obsazení
 • otravná postava s fialovými vlasy
 • nehodlám pokračovat
50 %
Mé hodnocení
Pajky

Přiznávám se, že jsem si o seriálu předem nic nezjišťovala a nějak extra mě nelákal. O to větší překvapení pro mě bylo, jak se mi pilot líbil. Přiznejme si, není to nejpovedenější marvelovka v televizi. Pro Hulu jde o první zářez do této oblasti, ale kdybych nevěděla, že jde o dílo této streamovací služby, spíše bych tipovala, že Runaways je dílem od Freeformu (což jsem si ostatně dlouho myslela, pořád se mi ty superhrdinské projekty pletou, jak se oznamují jako na běžícím páse).

Pilot je plný zábavných postav, rychle odsýpajícího příběhu a celé řady záhad a tajemství, které se pomaličku začínají rozplétat. Hodně dlouho trvá, než se představí všechny hlavní postavy, ale mně osobně to vůbec nevadilo, protože i samotné jejich představování mi přišlo zajímavé. Na to, kolik jich ve skupině je, je každý z nich jedinečný a úplně jiný. Je až s podivem, že všichni bývali nejlepší kamarádi, když jsou skutečně tak odlišní. Ale asi každý z nás z vlastní zkušenosti ví, že když jsou rodiče kamarádi, děti se automaticky mnohdy také spřátelí, protože společně tráví spoustu času.

Líbí se mi, že hlavní příběhovou linku nemají pouze dětští hrdinové, nicméně stejně důležití jsou rodiče. U jiných seriálů mi míchání rodičů spíše vadí, ale tady se mi líbí a jsem moc zvědavá, jak konkrétně souvisí jejich „sekta“ s tím, co se děje s jejich dětmi. Prozatím jsme toho příliš neviděli, pokud se nepletu, schopnosti odhalila zatím jen jedna holka, ostatní si musí počkat. Ale to vůbec nevadí, o to víc jsem zvědavá, co budou umět ostatní a jak se budou učit sami sebe ovládat.

Musím pochválit i vizuální efekty. Jde vidět, jak moc za poslední roky technika pokročila. V podstatě každý nadpřirozený seriál už vypadá po této stránce velmi solidně a Runaways není výjimkou. Jak říkám, mnoho prostoru pro nadpřirozeno tu zatím nebylo, ale z toho, co pilot ukázal, jsem nadšená.

Osobně se těším na další díly a seriál bych doporučila všem, kteří Marvel můžou. Jediné, co by vás možná mohlo odradit, je fakt, že Runaways jsou znatelně cíleni na mladší publikum než jiné marvelovské seriály, působí tak nějak lehce dětinsky, ale možná se mi to jen zdá kvůli tomu, jak mladé jsou hlavní postavy.
 • vizuální stránka
 • sympatické postavy
 • záhady a tajemství
 • propojení dětí a rodičů
 • možná až moc dětinské
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Docela by mě zajímalo, jestli seriálovým tvůrcům jednou dojdou komiksy, kterými by se mohli inspirovat. I když to mi nevadí, to je jen zvědavost. Taky by mě docela zajímalo, jestli je jednou přestanou bavit superhrdinové. To už bych docela uvítala, minimálně po Runaways.

Nevzpomínám, že by mě Marvel někdy nějak výrazněji zklamal, tohle jméno mám spojené s nějakou kvalitou, ale vše musí být jednou poprvé, že. Nepovedenou znělkou (jejíž hudba mi připomíná nějakou píseň, ale nedokážu si vzpomenou na název) to jen začíná, otravnými hlavními postavami a vším další to jen končí.

Dát jako hlavní postavy seriálu zaměřeného na široké publikum teenagery není šťastný nápad. Tedy může být, pokud jsou ti teenageři normální a rozumní. Jenže tu máme největší otravy pod sluncem, představující každé klišé o otravném teenagerovi. A klišé obecně. Myslím, že kdyby postavy měly napsané slovo „klišé“ přímo na čele, ničeho bych si nevšimla.

A proč o tomhle přemýšlím? Víte, neříkám, že epizody musí být nacpané akcí, ale tady se prostě skoro nic neděje. Vystřihnout scény, ve kterých je skutečně nějaký obsah a ve kterých se jen neplká, byl by z toho nejspíš jenom nějaký trailer.

Část obsazení je mi sice docela překvapivě známá, ale trochu mě zarazilo, že tu není nikdo, kdo by seriál táhnul. I hlavní postavy působí až příliš nedůležitě (tady se to s jednotlivými částmi skládačky přehnalo), nikdo neohromí, nic.

Ve výsledku z toho vychází nevýrazná nuda plná plkání. Epizoda sice uteče rychle, konec není špatný, ale ani tak mě Runaways nepřesvědčil.
 • konec
 • docela to utíká
 • nezajímavé postavy
 • otravné postavy
 • klišé
 • nic se neděje, jen se mluví
40 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát šanci seriálu Runaways? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
litllewitch

litllewitch

Za Runaways se budu bít! Předlohu zatím neznám, ale míním si ji přečíst. Obzvláště kvůli vztahu Chase...
před 144 týdny
Kolikokoli

Kolikokoli

V komiksu o těch rodičích prakticky nic není. Tuhle věc tam změnili docela dost.
před 144 týdny
Destinytte

Destinytte

Hodně slabý. Ani po pilotu se to moc nezlepší. Ta dějová linie rodičů je divná, nudná...
před 95 týdny
Další články k tématu