Facebook Twitter E-mail
15. listopadu 2017

Počtvrté a rozhodně ne naposledy: SZCon 2017

V sobotu 11. listopadu 2017 jsme oslavili desáté narozeniny SerialZone ve velkém stylu. Rozhodli jsme se uspořádat v pořadí již čtvrtý SerialZoneCon!

Mrazíky sice už přituhují, což u našich Conů většinou není zvykem. Nicméně ani to nám nezabránilo nahodit teplejší bundy, šálu a sluchátka do uší místo čepic a vydat se do Prahy na v pořadí již čtvrtý SerialZoneCon. Datum nebylo zvoleno náhodně. Rozhodli jsme se pro termín 11. listopadu, protože ve stejný den jsme na SZ slavili jubilejní desáté narozeniny. A nutno říct, že jsme je osobně oslavili ve velmi příjemní společnosti.

Pro naši další slezinu jsme vybrali podnik Bowling Celnice, protože nešlo jinak, než abychom opět uspořádali náš nechvalně proslulý bowlingový turnaj. Jako bonus se navíc podnik nachází ve velmi dobré dostupnosti od metra, ale i v pěší vzdálenosti od vlakového nádraží, takže ti, co přicházeli z vlakáče nebo potom nad ránem šli zpět na nádraží, měli práci ulehčenou.

Nápor na hlasivky

Někteří nedočkavci už v Celnici číhali od odpoledne (viď, Mičudo!), vesměs jsme se ale začali scházet kolem šesté večer. Nutno říct, že už v té době byl podnik docela rozprouděný a neutišil se až do dvou ráno, kdy byla zavíračka, takže jsme si všichni solidně potrénovali (čti: zrasovali) hlasivky. A když říkám všichni, myslím tím zhruba pětadvacítku odvážných duší, které se odhodlaly odložit na jeden večer seriály stranou, zahodit svůj stud a přijít se s námi seznámit. Ono je to strašidelné jen ze začátku, věřte nám, za chvíli už si užíváte dobrou společnost a na dalším sraze už jste s námi staří známí, což jistě naši staří známí můžou potvrdit ;-)

Bowlingový turnaj

Od sedmi do desíti jsme se vrhli na náš bowlingový turnaj. To víte, museli jsme využít toho, že ještě téměř nikdo nebyl moc pod parou. I když přiznejme si upřímně, že když byste viděli některé naše konečné skóre, nevěřili byste, že jsme nebyli minimálně v kómatu, když jsme ty bowlingové koule po dráze pouštěli. Celkové skóre okolo 40, 30 nebo dokonce 20 bodů nebylo výjimkou. Ale co, to je jen důkazem, že nemusíš být profík, aby ses královsky bavil. A to mluvím z vlastní zkušenosti, protože jeden z těchto celkových výsledků byl i můj.

Po napínavém souboji od začátku do konce (každý z pěti týmů hrál dvě hry, a měl proto dvojnásobnou šanci na výhru) nakonec tým SerialZone dokázal obhájit svou nepřerušenou řadu vítězství! Juchů, sladký pocit vítězství aneb i když jste lemra, můžete se spolehnout na své spoluhráče, kteří vám to potřebně vysoké skóre zajistí :-D Rozhodně to ale bylo nervy drásající, protože tým na druhém místě ve složení Mičuda, _-0-_, Johnny24 a brácha od Baldr0 (který by se měl pro snazší komunikaci a tak všechno raději znovu zaregistrovat :-D ) boulili solidně až na konečný výsledek 384 (vs. 400 u SerialZone).

Nejlepším individuálním hráčem se stal Šmudla se 145 body, nejlépe z žen zaházela channina, která získala rovných 100 bodů.

Škatulata, hejbejte se

Po náročném bowlingu jsme vás dlouho odpočívat nenechali a vytasili na vás s další soutěží o náš legendární putovní pohár. Na něj jsme vytvořili zbrusu nové štítky, aby byli vítězové aktuální, a přichystali jsme záludných 25 otázek ze světa seriálů i SerialZone, abychom určili letošního vítěze.

Tentokrát jsme s nadšením přijali nápad xtomasse a rozhodli jsme se soutěž pojmout týmově. Otázky jsme rozdělili do pěti kol, přičemž před začátkem každého kola se složení týmů proměnilo na základě toho, jaké barvy s čísly jste si na začátku vylosovali. Tímto způsobem se všichni účastníci společně seznámili a komunikovali, takže jste si třeba sedli i s někým, koho jste dřív vůbec neznali. Osobně se nám tento způsob hry hodně zalíbil a i z vaší strany se ozývaly pozitivní reakce, takže ho pravděpodobně necháme zachovaný i pro příští srazy. Pokud sami máte další nápady, jak soutěž a obecně celý sraz zdokonalit, určitě se nebojte dát vědět do diskuze.

Hra v týmech měla ještě jednu výhodu: Konečně jste si vzájemně neradili! :-D Resp. hra v týmu je od základu založena na skupinové spolupráci, ze které ale právě výměnou složení týmů vyjde vítězně jen někdo. Po důkladném (a zdlouhavém) vyhodnocování a počítání výsledků se nám na prvním místě shodně umístili uživatelé _-0-_ a Kolombo. Oba pánové proto dostali tři tipovací otázky, aby se rozhodlo o vítězi. Tím se nakonec stal _-0-_, který si domů odnesl spoustu krásných (ač možná lehce neaktuálních) cen. Na druhém místě skončil tedy Kolombo a ze třetího místa se mohl radovat Šmudla.

ComicsPoint a ceny do soutěže

Pro naše výherce jsme měli připraveno spoustu suprových cen. A co na tom, že všechny kalendáře byly na rok 2017! Vždyť je teprve listopad :-) Nechyběly postery, klíčenky, náramky, trička a další věci, které si rozdělili vítězové soutěže o putovní pohár i v pořadí druhý bowlingový tým.

Ceny nám štědře věnoval ComicsPoint, za což mu samozřejmě patří velký dík. Svou troškou do mlýna přispěla do cen i Odyssea, takže také moc děkujeme!

Skupinovka v tričkách

S tričky byla trošku větší zábava. Měly přijít v šest, pak v sedm… no nakonec jsme se jich dočkali před devátou a kaccci tak tak dobíhala na spoj do Plzně. Každopádně trička se moc povedla, modrá barva je luxusní a zelená i oranžová skvěle září. Ostatně jak nám to slušelo, to se můžete podívat na naší skupinovce, kde trička vidíte v praxi.

Po vyhlášení všech výsledků už pak pokračovala volná zábava, která se u mnohých protáhla až do ranních hodin. Po zavíračce Celnice ve dvě ráno jsme se přesunuli do nedalekého comicsového nonstop podniku, kde část lidí zůstala a konkrétně naše sedmičlenná skupinka se vydala na noční procházku Prahou. Mezitím jsme stihly s Drunk_Queen a Tempy dokoukat Čarodějky, abychom místo spánku ve vlaku mohly psát názory do nedělního vydání S lupou do historie. No, co bychom pro vás a pro SerialZone neudělaly, že :-) Ale řeknu vám, že jsme pilot rozkoukávali už v Celnici a místní návštěvníci se na nás dívali jako na největší exoty, protože kdo taky chodí do hospody, aby se díval na seriál, že :-D Dokonce si s námi místní mírně podnapilí jedinci chtěli udělat selfie, ovšem nedokázali udržet rovnováhu (a málem to schytal můj notebook), takže jim to asi nevyšlo.

Každopádně těch 10+ hodin uteklo jako voda a najednou bylo po sraze. Teď už nezbývá, než si užívat trička (dnes se odesílaly balíčky i těm, kteří si zvolili doručení poštou), prohlubovat vztahy s novými kamarády alespoň na dálku přes internet a netrpělivě začít vyhlížet nový, v pořadí už pátý sraz. Že by nám vyšel už na příští rok? Nic neslibuju, ale nikdy se nemá říkat nikdy.

Tak se, SerialZoňáci, mějte pěkně a doufám, že se uvidíme i příště. Snad na klidnějším místě, ideálně už v odpoledních hodinách a třeba i ve větším počtu. Mezitím k nám choďte, užívejte si watchlist, pište do diskuzí, čtěte články a tak všechno, vždyť to znáte.

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

spike
před 47 týdny
Bohužel jsem nemohl dorazit. Snad příští roku bude více času. Kdyby sraz byl...
Veruuuu
před 47 týdny
Sraz byl super, díky moc za organizaci! :) A banner jsem taky neviděla, vždy...
_-0-_
před 46 týdny
Rozlepený pohár má obroušený povrch lepidla na podstavci a diamantovým pilníkem...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY