25. 11. 2017

Novinka pod lupou: Sea Oak (Amazon)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Sea Oak
Žánr Komedie / Zombie
Stanice Amazon
Premiéra 10. 11. 2017
Vysílání pouze dostupný pilot v rámci pilotové sezóny Amazonu, o seriálu zatím nebylo rozhodnuto
Délka pilotu 32 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

Tvůrci George Saunders
Herci Glenn Close, Jane Levy, Jack Quaid

O čem to je?

Tetička Bernie je ušlápnutá stará panna, která místo zaslouženého důchodu stále pracuje v nevděčné práci, jen aby se postarala o své neteře a synovce, kteří jsou líní, rozmazlení a bydlí s ní pod jednou střechou v bytovém komplexu Sea Oak. Jednoho dne však Bernie náhle zemře během vloupání. Neodchází však na zasloužený odpočinek, ale vrací se zpět jako zombie. Je plná hněvu a odhodlaná začít žít život, který nikdy neměla. Začne se seznamem požadavků pro svou drahou rodinku.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Znáte mě, jsem pro každou seriálovou špatnost a zvrhlost, pokud přechází více do vtipnosti než do trapnosti. S radostí vám oznamuju, že Sea Oak je přesně ten případ. Po odsledování mám stejný pocit, jaký se dostavil u pilotou Santa Clarita Diet. Tohle je trošku menší nechuťárna, ale i tak to rozhodně stojí za to a vymyká se to zaběhnutým kolejím v rámci komediálního i zombie žánru.

Nebudu vám lhát. Rozjezd je delší, vlastně trvá skoro celou epizodu. Ne že bych to chtěla vzdát, protože mě zaujala Bernie už naživu, ale skutečné koule seriál dostává až v závěrečných cca 5–10 minutách, kdy se z hrdinky stane zombie. Musím vypíchnout mimořádný herecký um Glenn Close. Zatím jsem ji viděla v pár rolích, chystám se ještě na Damages, kde se s ní asi seznámím teprve pořádně. Ale to, co předvádí v Sea Oak, je neuvěřitelný výkon. Především ten přechod z ušlápnuté staré panny, která má při chůzi oči zapíchnuté do země a raději zastaví a počká, než kolem ní člověk projde, jen aby do něj nenarazila. Taková ta ženská, kterou potkáte a pak ji buď litujete, nebo si o ulici dál s přáteli již vyprávíte vtipy na její účet. Když se z ní ale stane zombie, jde o obrat o 180°. Mluví jako dlaždič, chová se úplně jinak, prostě najednou ani nedýcháte nebo nemrkáte, jen aby vám něco neuniklo.

Ten zombie konec dokázal tak dokonale navnadit na další sledování, že bych snad Amazonu neodpustila, kdyby tomuhle klenotu neobjednali celou sérii. Už jen kvůli tomu byste se na Sea Oak měli mrknout, abyste viděli, že i v dnešní době se dá udělat komedie, která je šílená, je jiná, je jedinečná a opravdu baví bez toho, aniž by zacházela za hranice nevkusu. Samozřejmě pokud nepočítáme to, že synovec hrdinky má asi tu nejdivnější práci na světě, a to v jakémsi podivném muzeu s obživlými exponáty / striptýz klubu (fakt nevím). Ale zase mu tam šéfa dělá James Van Der Beek, ten chlap je taky všude poslední dobou, alespoň mi to tak přijde. Což je jedině plus, toho nikdy není dost :-)
  • tetička Bernie před a především po smrti
  • herecký výkon Glenn Close
  • posledních 10 minut je 100 % TOP
  • pomalejší rozjezd (ale je to vtipné i před smrtí)
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Amazon útočí s další divností. To je vlastně synonymum pro to, že Amazon vypustil další pilot. S bandou podivných lidí (to je tady očividně normální), kteří se dají bez problémů označit za zoufalce a zkrachovalce, hodnou „babčou“ a hodně ujetým koncem.

Komedie na Amazonu už by trochu mohly obměnit seznam postav, který se v nich objevuje. Sice nevím jak vás, ale mě už ty postavy, co vypadají jako věčně sjeté, už nebaví. Možná mě ani nikdy nebavily, ale to už vám dneska s jistotou nepovím.

Sea Oak ale alespoň vynechává ten nechutný a trapný humor, kterým oplýval třeba Love You More, a vědomě míří spíš do komediálního hororu. Trapnosti se sice kompletně nevyhneme, ale je jí tady méně. A seriálu se vskutku daří vyvolat v divákovi nepříjemné pocity. Myslím, že jsem se párkrát dokonce i lehounce zaklepala.

Tahle pomsta mrtvé dámy, která za života vyvolávala v člověku lítost a která se, zřejmě, až po smrti odváží užít si svůj život (zatím to vypadá brutálně, snad to nepopisuju moc mile), vypadá jako slušný bizár.

Úplně nemůžu říct, že by mi sledování bylo příjemné, ale Sea Oak se musí přiznat, že je to hodně zajímavý počin. Jak jsem už říkala, trochu děsivý, vtipný jen občas, navíc když se odprostíte od té lehké děsivosti, ale zajímavý.
  • něco podobného jsem asi ještě neviděla
  • postava staré dámy
  • je to vlastně docela nepříjemné
40 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Ale prosím tě, která z nás sleduje divný věci? Nó? Aha?! :D
před 147 týdny
Romix

Romix

Snad se ozve někdo třetí, protože já teda zatím nevím :D
před 147 týdny
ragelly

ragelly

Amazon se rozhodl, že neobjedná seriál k žádnému ze svých tří komediálních pilotů - Sea Oak, The Climb...
před 144 týdny
Další články k tématu