25. 11. 2017

Novinka pod lupou: No Activity (CBS All Access)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název No Activity
Žánr Komedie / Akční / Policejní
Stanice CBS All Access
Premiéra 12. 11. 2017
Vysílání neděle 21:00
Délka pilotu 27 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Příběh seriálu se odehrává během velkého chystaného policejního drogového zátahu. Sledujeme dva průměrné detektivy, kteří už spolu strávili opravdu až příliš mnoho času, dva kriminálníky, kteří od svého bosse neví vůbec nic, dvě pracovnice dispečinku, které si příliš nesedly, a dva mexické překupníky, kteří se dostanou na místo, jež není příliš vhodné pro dvojici lidí, jež se v podstatě vůbec neznají.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Mně se to líbilo! Taková dobrá oddychovka, popsala bych to jako mix Rush Hour a Brooklyn Nine-Nine. Má to takový ten lehce trapný nádech vtipu, jako kdyby herci přišli z SNL, jak tomu je např. právě u B99 nebo u Last Man on Earth. Začátek je nejsilnější, tam jsem se dokonce smála i nahlas, postupně epizoda zabředává lehce do průměru, ale uteče rychle a dokáže navnadit na další sledování, takže za mě spokojenost.

Herci jsou zvoleni dobře. Upřímně jsem si ani nevšimla, že jsou rozděleni do dvojic, to mi docvaklo až při psaní obsahu k seriálu do tohoto článku, ale je to tak. Všechny dvojice jsou zvolené parádně, aby to mezi nimi jiskřilo. Nemyslím v tom romantickém slova smyslu, ale v tom, který je základem vtipů, asi je to tak, že protiklady ne že se přitahují, ale dokážou vytvořit dobrou zábavu.

Zhruba od poloviny epizody jsem začínala chápat, proč se seriál jmenuje No Activity. Ono vás to na začátku tak zmámí těmi vtípky, že ani nevnímáte, že se tam opravdu nic neděje, jen se mluví a hláškuje. Postupně to začínalo být znát, ale na konci nám to tvůrci vynahradili i špetkou akce, což je fajn. Myslím, že seriál je dobrá jednohubka, která je ideální na maraton. Jakmile ho sledujete, bavíte se dobře, ale po odsledování přejdete k něčemu novému a už si na něj nevzpomenete. Rozhodně to není tak, že byste se každý týden nedočkavě třepali na nový díl, maraton je tady ideální volba.

Budu koukat dál? Určitě si to někdy komplet dám, bavila jsem se dobře a zajímá mě, co bude dál. Navíc ukázky na další díly lákají na spoustu známých tváří, takže jsem zvědavá na jejich hostování.
  • silný úvod
  • spousta vtipných situací i hlášek
  • dobře vybrané dvojice
  • žádná aktivita co se týče děje (od toho název)
  • od půlky to začíná být lehce nudné a opakující se
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Do No Activity jsem se pustila poté, co mi ragelly napsala, že jí seriál připadá jako něco mezi Brooklyn Nine-Nine a Rush Hour. Protože přiznejme si to, B99 se hodně povedl. A seriálový Rush Hour je takovou mou osobní slabinou. Takže kdyby to, co ragelly říkala, bylo pravdou, No Activity by pro mě bylo naprostou povinností a já bych u toho visela týden co týden.

Nestalo se. A rozhodně ne proto, že konceptem seriálu je zkrátka to, že se prostě nic neděje. Protože mezera v akci se dá velmi snadno zaplnit humorem. Opakuji, nestalo se. Seriál se sice snaží bavit diváka o sto šest, jenže já se za těch sedmadvacet minut zasmála přesně třikrát. Není to slabota?

A já přesně vím, proč na mě seriál nezabral – humor. Tohle je totiž přesně ten typ humoru, který vám přijde vtipný jen, když je vám zrovna dvanáct, ale umocněný na takovou úroveň, že to už nemůže přijít vtipné snad naprosto nikomu, protože už je to jen nehorázně trapné.

Vážně, už chybělo snad jen to, aby si postavy po svých tvářích roztíraly exkrementy. I když ne že by na tělesné výměšky (sice jiné) nepadla řeč. A opravdu velmi dlouhá.

Opravdu netuším, v čem bych měla seriál pochválit. Ono totiž ani postavy nejsou nic moc, jak jsou trapné (což chytily od humoru), tak jsou nevýrazné a nezajímavé. Kombinace za všechny prachy, že? Pochybuji, že až se zítra probudím, budu stále tušit, kdo všechno tu byl.

Když tak přemýšlím, vážně si říkám, že menší utrpení už je hodně často v televizi se objevující reklama co podle Amy Sedaris hodit do pračky. Že jsem si raději nepustila tu reklamu…
  • tři povedené vtipy
  • humor
  • postavy
  • nezajímavé, nevýrazné
10 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Jenny17

Jenny17

Spíš počkám jestli ještě někdo napíše.o)
před 146 týdny
Nira

Nira

Přesně to mě napadlo při čtení, asi bych do toho šla, ale počkám na další reakce :-)
před 146 týdny
Další články k tématu