1. 12. 2017

Seriálový adventní kalendář 2017

Rok se s rokem sešel. Vidíte, ani jste tak dlouho netrpěli. Čas utekl jako voda a nyní je tu opět prosinec, což znamená jediné, Pojďte s námi již popáté luštit adventní hádanky!

Víte, že už je to pět let, co se na SerialZone poprvé představily adventní hádanky? Nemyslíte, že už jste jich měli tolik, že už vás to vlastně ani nebaví? Asi ne, co? Tak to máte štěstí, protože máme pro vás připraveno dalších 23 zapeklitých políček, které vám nedají spát… doslova. Opět ode dneška až do Štědrého dne každý večer o půlnoci zveřejníme nové políčko. Je jen na vás, jestli si ho otevřete hned, nebo s ním v klidu počkáte až do dalšího dne, až se vrátíte ze školy nebo z práce.

Zajímavé je, že rok co rok váš zájem absolutně neustává, ba naopak se ještě zvyšuje. Neustále nám přibývají noví a noví návštěvníci, takže dovolte, abych vám náš adventní kalendář představila. Mnozí stálí uživatelé jistě potvrdí, že serialzoňácký kalendář je mnohem úžasnější, lepší a sladší než klasický čokoládový kalendář, který se dává dětem. Tento uspokojí vaše seriálové choutky a zajistí vám mnoho nových vrásek, šedin a bezesných nocí. No, možná trošku přeháním, ale sami uvidíte, jak je hádání návykové.

Co můžeme očekávat?

Adventní kalendář vypadá stejně jako ten klasický čokoládový. Jsou tu ale rozdíly! Tak za prvé, nemůžete si otevřít okénka dopředu, u nás máte opravdu jen jedno okénko denně. Po jeho otevření na vás nevyjukne čokoládka, ale něco lepšího – seriálová hádanka. Rébus, ze kterého máte poznat název seriálu.

Hádanky jsou jako již tradičně tvořeny jak pro originální názvy seriálů, tak i pro názvy české. V tom to máte složitější, ale věříme, že si i s tímto úkolem jako každý rok dokážete hravě poradit.

Odměny

Samozřejmě po Adventu neodejdete pouze s pocitem sladkého vítězství a pokoření dalšího ročníku. Samozřejmě to je hlavní, ten pocit, když zvládnete uhodnout hned na první pohled a bez cizích nápověd, je prostě k nezaplacení. Ale pokud bychom měli možnost převést ho na kredity, tak proč jí nevyužít? A víte co? My to dokonce zvládneme! Takže za každou vyřešenou hádanku dostanete malou kreditovou odměnu. Pro všechny hádající navíc budeme mít po skončení letošního ročníku připravenou další trofej do sbírky, takže opravdu odměn bude požehnaně.

Hardcore verze

Vím, že to píšu každý rok a vy mi to každý rok vyvracíte, letos je ale v seznamu opravdu pár skutečně zapeklitých hádanek, na které jsem sama dodnes nepřišla. Těšte se, protože po pár zahřívacích kolech přijdou muka, muhahahaha. Ale jak vás znám, budete si nešťastně psát o nápovědu už pět minut po půlnoci. Když už jsem u toho… nedělejte to. Zkuste chvíli přemýšlet, než hádanku vzdáte. Vyspěte se na to do rána. Zkuste se nad tím zamyslet v nudných hodinách dějepisu. Zkoušejte různé varianty, však nemáte jen jednu možnost na zadání hádanky. Někdy to chce opravdu jen trochu času, než vám mozek secvakne a vy se plácnete do čela, že to je přece jasné jak facka!

Vlastní fórum

Jak už jsme psali v narozeninovém článku, loni jste za ten zhruba měsíc aktivního psaní do fóra, do vlákna o Adventu, stihli vložit neskutečných 5400 příspěvků! I letos hned od začátku zakládáme speciální adventní vlákno ve fóru, kde se můžete chlubit, jaká to pro vás dnes byla brnkačka, nebo naopak naříkat, že už jsou tři odpoledne a zatím vůbec nevíte. I nadále ale platí následující: Vlákno budeme hlídat jako ostříži a pokud se v diskuzi objeví nevhodné příspěvky, jestli si tam budete moc radit, budeme tyto komentáře nemilosrdně ihned mazat.

Kdo za tím stojí?

No tak kdo asi! Je to již stará zaběhnutá dvojka. Fruiko si to vymýšlení nápadů přímo vychutnává :-) No a bez Biskina bychom všichni byli úplně kompletně nahraní, takže mu nezapomeňte v diskuzi pod článkem pět hlasité ódy, protože jestli jich nebude dost, tak se na nás může příští rok třeba i vykašlat a pak budeme nahraní úplně všichni! Takže já ovace začnu už nyní:

Díky, Biskine!

Dejte o nás vědět do světa

Říkáte si: „Pane bože, vy jste tak boží, dokonalí, nejlepší, konkurence vám nesahá ani po kotníky, jak takovou míru úžasnosti vůbec můžete nést na svých bedrech…“ a podobně? Ach, červenáme se. Ale vy moc dobře víte, jak se nám můžete odvděčit. Nenechávejte si info o seriálovém ani filmovém adventním kalendáři pro sebe. Dejte o nich obou vědět do světa, svým rodinám, přátelům i známým, sdílejte nás na sociálních sítích a pomáhejte šířit info o tom, že u nás je prostě nejlíp :-)

A teď už nám prozraďte v diskuzi, jak se na letošní ročník těšíte, jestli dáte šanci i filmovému kalendáři a jak lehká nebo těžká pro vás byla první hádanka! Jo a nezapomínejte děkovat Fruikovi a Biskinovi a také Jarddosovi, který se ujal grafické stránky u filmové verze. Vděku není nikdy dost a alespoň naše tvůrce pozitivně naladíte na potenciální další ročník!

BONUS pro fanoušky

Říkáte si, jak vám má k životu stačit jen 23 hádanek ročně? Že jste to vy, máme pro vás malý bonus. Mnozí si ho mohli vychutnat už předevčírem v mezidobí, když nám nejely stránky. Všichni ostatní můžete nyní zamířit na náš Facebook, kde na vás čeká extra hádanka. Do komentářů ale odpovědi nepište, ať si každý zájemce na daný seriál přijde sám. Stačí, když nám napíšete, že máte úspěšně vyřešeno, ať už sem, nebo do diskuze na FB :-)

To ale ještě není všechno!

Jedna hádanka denně dokáže potrápit hlavu, ale dvě? No, sami jste se do tohoto našeho boje přihlásili :-D Proto jsme rádi, že vám můžeme představit již druhý ročník filmové verze adventních hádanek!.

Je to tak, i v roce 2017 jsme vytvořili DVA ADVENTNÍ KALENDÁŘE. I ten filmový má na svědomí Fruiko, grafické stránky se ujal náš dvorní grafik Jarddos, takže víte, kterým směrem smekat klobouk.

Pokud vám tedy jedna hádanka denně nestačí, tak zavítejte na kfilmu.net a užívejte si tento předvánoční čas z plna hrdla!

Jestliže nám navíc chcete opravdu pomoci budovat i filmový web, dejte nám like na Facebooku a sledujte nás! Do budoucna tím přispějete k vývoji novinek jak pro SerialZone, tak pro Kfilmu. Rozhodně vás potřebujeme + si můžete být jistí, že vás za to časem čeká kupa novinek a odměn :)

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře56zobraz všech 56 příspěvků
Exredaktorka

Exredaktorka

Tak a je zase po adventu. Děkuji za super zábavu a trofej.
před 161 týdny
Andvejka17

Andvejka17

Seriálový kalendář byl opět skvělý, díky za něj. Už teď se těším na další :)
před 161 týdny
hanee

hanee

Původní trofej za adventní kalendář se změnila, v čem se přesně změnilo výsledné číslo?
před 161 týdny
Další články k tématu