Diskuzní fórum

Narážky na seriál

Netrpíme sprostá slova.

V diskuzi netolerujeme nic, co odporuje platným zákonům ČR, tedy žádný warez a podobně!

Jeden vykřičník a jeden otazník je až dost. Nemusíš jich udělat deset za sebou. To samé platí o smajlících.

Čeština má nějaká pravidla, tak by bylo fajn je dodržovat.

CAPS LOCK je zlo.

avatar uživatele
Fruiko
Boss nejvyšší | Cool level: 117 | Neal Caffrey
23. 9. 2012 / 19:09:58 (před 11 roky)
off
Anyk napsal(a):

Ahoj, já bych ještě měla pár nápadů, jak narážky vylepšit...

1) Já osobně bych ocenila, kdyby bylo to políčko, kam se vkládá detail narážky, trochu větší. Já jsem se do něj snad nikdy nevešla, vždy potřebuji víc řádků a když narážku dopíšu, musím se pak složitě přesunout na začátek, abych si ji po sobě zkontrolovala a nikdy ji nevidím celou. Kdyby bylo větší, myslím, že by to bylo pohodlnější...

Abych pravdu řekl, vůbec by nebylo, kdyby tvoje narážky byly stručnější. Nemusíš hned přepsat celej scénář. :D

---

Parker je po dlouhé době u soudu hlavním právníkem a Grayson si u něj všimne nervozity a strachu z prohry, protože jak mu vysvětlí Kim, Parker před několika měsíci prohrál tři velké případy po sobě. Jane Graysonovi poradí, ať Parkerovi řekne něco povzbuzujícího. Grayson tak udělá a Parkerovi vypráví, jak se málem utopil v Mexickém zálivu, když ho proud stáhl pod vodu a on se s ním snažil bojovat, ale když si uvědomil, že nad tím nemá žádnou kontrolu, uvolnil se a plaval s proudem až ke břehu. Parker se pak vzchopí a mimo jiné kvůli jeho silné závěrečné řeči případ vyhrají. Parker pak Graysonovi říká: "Víš, jak jsi mi říkal ten příběh, jak ses málem utopil v Mexickém zálivu? Před pár měsíci jsem ho slyšel v pořadu Larryho Kinga."

=

Parker pořad zmíní při obhajobě své závěrečné řeči.

Všechna tahle písmenka napsal zakladatel webu.
Editováno: 1x | Naposledy: 23. 9. 2012 / 19:12:03
avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
23. 9. 2012 / 20:11:04 (před 11 roky)
off
Anyk napsal(a):

3) Myslím, že by k zahození nebyly ani narážky na osobnosti - kolikrát postavy naráží třeba na Oprah či jiné slavné osobnosti...

to už je podle mě zbytečné. takových narážek je 300 týdně.

avatar uživatele
_Andy_
Uživatel od první verze | Cool level: 15 | Christopher Turk
23. 9. 2012 / 22:18:08 (před 11 roky)
off
Anyk napsal(a):

Ahoj, já bych ještě měla pár nápadů, jak narážky vylepšit...

1) Já osobně bych ocenila, kdyby bylo to políčko, kam se vkládá detail narážky, trochu větší. Já jsem se do něj snad nikdy nevešla, vždy potřebuji víc řádků...

A navíc si to políčko můžeš v pravém dolním rohu posunutím zvětšit :)

avatar uživatele
Pajky
Redaktor | Cool level: 95 | Sherlock Holmes
26. 9. 2012 / 14:10:52 (před 11 roky)
off

Zdravim, mam dotaz ohledně narážek v češtině. Konkrétně u Simpsonových. Myslim, že některý narážky jsou vytvořený čistě dabingem a v originále by byla ta narážka úplně jiná. Tak se chci zeptat jestli se vkládají i ty, které jsou vytvořené dabingem? Snad je srozumitelné co jsem tím myslel.
Díky za odpověď

Není článek ten, aby se zavděčil čtenářům všem :)
avatar uživatele
Fruiko
Boss nejvyšší | Cool level: 117 | Neal Caffrey
26. 9. 2012 / 15:04:07 (před 11 roky)
off

Já myslím, že v pohodě. Pokud to je oficiální dabing, co běžel v televizi, tak to sem patří (i když by asi nebylo v tomhle případě špatné zdůraznit do nějaké závorky, že v originále to bylo asi jinak).

Jiným případem jsou amatérské titulky, pokud v nich jsou uměle vytvořené narážky, tak to sem nepatří.

Všechna tahle písmenka napsal zakladatel webu.
2/2
12