Diskuzní fórum

Producenti seriálů

Netrpíme sprostá slova.

V diskuzi netolerujeme nic, co odporuje platným zákonům ČR, tedy žádný warez a podobně!

Jeden vykřičník a jeden otazník je až dost. Nemusíš jich udělat deset za sebou. To samé platí o smajlících.

Čeština má nějaká pravidla, tak by bylo fajn je dodržovat.

CAPS LOCK je zlo.

avatar uživatele
Eobard Thawne
Dlouholetý uživatel | Cool level: 8 | Kryton
16. 1. 2015 / 20:22:46 (před 9 roky)
off

Napadlo mě, že by bylo bezva, kdyby se u seriálů dole v obsazení, kde jsou i režiséři a scénaristé, objevili i producenti. Bylo by to celkem jednoduché a každý by tak věděl, kdo dělal seriálu producenta, což přece musí někoho zajímat, nebo že bych se plet?

"The purpose of life is finding the largest burden that you can bear and bearing it."
avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
17. 1. 2015 / 10:23:48 (před 9 roky)
off

No jako výkonní producenti jsou u seriálu důležitější než režisér a scénárista.

avatar uživatele
Drunk_Queen
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
17. 1. 2015 / 10:27:35 (před 9 roky)
off

Fuuu, tak to maximálně jen jako nepovinný údaj navíc, protože tohle přidělávat u několika tisíc seriálů :D.

Editováno: 1x | Naposledy: 17. 1. 2015 / 10:28:07
avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
17. 1. 2015 / 16:40:36 (před 9 roky)
off

Však nikdo by snad nechtěl, aby to do týdne bylo hotové. Ale bylo by fajn moct si vyhledat seriály od nějakého oblíbeného výkonného producenta. Když jsem viděla článek "Showrunneři, keré stojí za to sledovat", čekala jsem právě přehled těch dobrých, od kterých je kvalita jistá, s jejich seriály. Kdyby tohle u seriálů bylo, mohla bych si to najít sama.

avatar uživatele
Drunk_Queen
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
17. 1. 2015 / 19:07:42 (před 9 roky)
off
avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
17. 1. 2015 / 22:08:44 (před 9 roky)
off

Ale tak jasně, uměla bych si to najít, ale stejně tak bych si dokázala najít, která stanice seriál vysílá, a to u seriálů je. Všechno, co tu je, bych si dokázala najít jinde, ale já sem chodím ráda. Veškeré bleskovky si k seriálům, co mě zajímají, přečtu, i když chodím na 4 další stránky, kde si ty informace přečtu taky. A nikdo neříká, kašleme na to, najde nám to google.

avatar uživatele
Gabik.029
Redaktor | Cool level: 101 | strýček Skrblík
17. 1. 2015 / 22:32:08 (před 9 roky)
off

Nevím, přijde mi to zbytečné. Výkonní producenti jsou vesměs většinou ti zmínění scenáristé, režiséři, tvůrci a kolikrát i samotní herci (případně konzultanti nebo vlastníci produkčních společností, u kterých stejně figuruje jméno společnosti a ne konkrétní osoby, pokud se nejedná o nějakou celebritu), takže by nemělo smysl je vypisovat znovu. Z oblíbeného producenta se tak stává oblíbený scenárista nebo tvůrce a ti tady vypsaní jsou.

- Do I look like a killer to you? - Yes, you kill my patience.
avatar uživatele
Drunk_Queen
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
17. 1. 2015 / 22:52:56 (před 9 roky)
off
ševča napsal(a):

Ale tak jasně, uměla bych si to najít, ale stejně tak bych si dokázala najít, která stanice seriál vysílá, a to u seriálů je. Všechno, co tu je, bych si dokázala najít jinde, ale já sem chodím ráda. Veškeré bleskovky si k seriálům, co mě zajímají, přečtu, i když chodím na 4 další stránky, kde si ty informace přečtu taky. A nikdo neříká, kašleme na to, najde nám to google.

Tak narozdíl od televizní stanice mi přijde producent více méně zbytečný, to už by se tu za chvíli mohlo vypisovat, kdo zajišťoval catering.

avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
17. 1. 2015 / 23:29:44 (před 9 roky)
off
Gabik.029 napsal(a):

Nevím, přijde mi to zbytečné. Výkonní producenti jsou vesměs většinou ti zmínění scenáristé, režiséři, tvůrci a kolikrát i samotní herci (případně konzultanti nebo vlastníci produkčních společností, u kterých stejně figuruje jméno společnosti a ne konkrétní osoby, pokud se nejedná o nějakou celebritu), takže by nemělo smysl je vypisovat znovu. Z oblíbeného producenta se tak stává oblíbený scenárista nebo tvůrce a ti tady vypsaní jsou.

Jo, počkej, chyba v překladu nebo někde jinde. Co ty si představuješ pod pojmem "tvůrce" a co pod "výkonný producent"? Protože jako executive producer v originále já myslím toho člověka, který seriálu šéfuje. U TVD to býval Williamson, pak Julie Plec, nevím, jak to je teď, u GOT jsou to Benioff a Weiss, Rob Thomas u Veronicy Mars a teď iZombie, Moore u Outlandera, Whedon u Buffy apod. Ti bývají psaní jako executive producer hlavně, ale Williamson to kdysi vysvětloval, že právě součástí práce EP je i scénárista, občas režisér, většina těch prací za kamerou.
To mi přijde jako hlavní údaj u seriálu, protože scénáristi a režiséři klidně můžou dělat jen na jedné epizodě, kdežto tahle ta funkce je jim všem nadřízená a většinou vydrží většinu seriálu.

avatar uživatele
Drunk_Queen
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
17. 1. 2015 / 23:46:55 (před 9 roky)
off
ševča napsal(a):

Jo, počkej, chyba v překladu nebo někde jinde. Co ty si představuješ pod pojmem "tvůrce" a co pod "výkonný producent"? Protože jako executive producer v originále já myslím toho člověka, který seriálu šéfuje. U TVD to býval Williamson, pak Julie Plec, nevím, jak to je teď, u GOT jsou to Benioff a Weiss, Rob Thomas u Veronicy Mars a teď iZombie, Moore u Outlandera, Whedon u Buffy apod. Ti bývají psaní jako executive producer hlavně, ale Williamson to kdysi vysvětloval, že právě součástí práce EP je i scénárista, občas režisér, většina těch prací za kamerou.
To mi přijde jako hlavní údaj u seriálu, protože scénáristi a režiséři klidně můžou dělat jen na jedné epizodě, kdežto tahle ta funkce je jim všem nadřízená a většinou vydrží většinu seriálu.

Nemyslíš tvůrce? o.O

1/2
12