Diskuzní fórum

Umístění úvodních znělek

Netrpíme sprostá slova.

V diskuzi netolerujeme nic, co odporuje platným zákonům ČR, tedy žádný warez a podobně!

Jeden vykřičník a jeden otazník je až dost. Nemusíš jich udělat deset za sebou. To samé platí o smajlících.

Čeština má nějaká pravidla, tak by bylo fajn je dodržovat.

CAPS LOCK je zlo.

avatar uživatele
Maroon
Uživatel od první verze | Cool level: 8 | Kryton
19. 5. 2009 / 15:29:51 (před 14 roky)
off

V poslední době jsem u několika seriálů zpozoroval, že jsou úvodní znělky posazovány až za několik úvodních scén a tak začínají třeba až kolem desáté minuty. Upřímně řečeno nejsem moc zastáncem tohoto "trendu", zůstal bych radši u schématu jedna scéna - znělka - zbytek, které krásně funguje. Co si myslíte vy? (kdybyste nevěděli, zkuste např. finále sezóny u Fringe, Prison Breaku či Chucka)

Life is whatever we choose it to be.
Editováno: 1x | Naposledy: 19. 5. 2009 / 15:30:20
avatar uživatele
Fruiko
Boss nejvyšší | Cool level: 117 | Neal Caffrey
19. 5. 2009 / 15:41:31 (před 14 roky)
off

JJ taky mě to štve. Jsem zvyklej u seriálů jíst a takhle pomalu mám všechno zbaštěný než je vůbec úvodní znělka (někdy je normálně až po 10 minutách). Člověk pak má dojem, že jí děsně rychle, když na talíři už skoro nic není a teprve začíná znělka. :-)

Všechna tahle písmenka napsal zakladatel webu.
avatar uživatele
zajic.felix
Uživatel od první verze | Cool level: 1 | Luke Dunphy
19. 5. 2009 / 15:45:48 (před 14 roky)
off

Na tom něco bude. Původní smysl znělky - uvedení seriálu - už v tomto směru absolutně mizí. Znělka po první scéně zvyšovala dramatičnost a oddělovala jednotlivé prostředí a byla to taková zlatá střední cesta. Nejhorší je ale, když znělka zmizí úplně, například u čtvrté řady House už se se znělkou setkáme jenom občas, u většiny dílů jen proletí název seriálu a řeknou jméno epizody. Nebo Chirurgové. Jejich znělku jsem vždycky milovala, vtipné zpracování i dobrá a hodící se melodie - a teď už proběhne zase jenom nadpis a název epizody. A to je docela škoda, protože ty znělky prostě k seriálům patří a uznejme - kdo nemá nahrané alespoň tři melodie ze svých oblíbených seriálů?

avatar uživatele
allyska
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
19. 5. 2009 / 19:07:15 (před 14 roky)
off

Tak tohle jsem naštěstí ještě nezpozorovala. Ty jo, ale kdyby mi zrušili znělku u big bang theory... neeee, tu si vždycky zpívám a uvědomuju si, že mám před sebou dvacetiminutovku skvělý zábavy.

avatar uživatele
megawir
Co-boss | Cool level: 35 | Bartholomew JoJo 'Bart' Simpson
19. 5. 2009 / 22:40:38 (před 14 roky)
off

Ono to má svůj důvod, když ušetří čas na znělku, zbude jím víc času na reklamy. S otevřeným přiznáním tohoto důvodu jsem se z poslední doby setkal např. u Stargate Atlantis..

SerialZone.cz | KFILMU.net | co-boss
avatar uživatele
Hefidži
Uživatel od první verze | Cool level: 3 | Alexandr 'Lexa' Bůček
22. 5. 2009 / 19:27:21 (před 14 roky)
off

Mě spíš než pozdní znělka leze na nervy "dvojnásobná znělka", tedy schéma: První otevírací (neměnná) sekvence přibližující divákovi seriál - [v předchozích dílech jste viděli] - několik scén - hlavní znělka. Viz třeba Battlestar Galactica či Harper's Island.
Chápu, že otevírací znělka může být účinná pro nalákání náhodného diváka u televize, přestože předchozí díly vůbec neviděl, jenže pak tam ta hlavní "regulérní" už vyčuhuje a zdá se zbytečně navíc.

avatar uživatele
El Barto
Uživatel od první verze | Cool level: 3 | Alexandr 'Lexa' Bůček
18. 6. 2009 / 16:38:26 (před 14 roky)
off
Hefidži napsal(a):

Mě spíš než pozdní znělka leze na nervy "dvojnásobná znělka", tedy schéma: První otevírací (neměnná) sekvence přibližující divákovi seriál - [v předchozích dílech jste viděli] - několik scén - hlavní znělka. Viz třeba Battlestar Galactica či Harper's Island.
Chápu, že otevírací znělka může být účinná pro nalákání náhodného diváka u televize, přestože předchozí díly vůbec neviděl, jenže pak tam ta hlavní "regulérní" už vyčuhuje a zdá se zbytečně navíc.

To mě jsou znělky (klidně i v půlce) uplně u p****e ale zas ta 2násobná znělka mi taky vadí hlavně proto, že třeba u ordinace trvá tak dlouho

Největší Simpsnolog, Comebackolog, Futuramanolog a Cimrmanolog na Břeclavsku. A hlavní Dodavatel hlášek Comebacku. Takže, pokud vás můžu poprosit, moc mi na ně nelezte.
avatar uživatele
Abby
Uživatel od první verze | Cool level: 8 | Kryton
18. 6. 2009 / 18:14:51 (před 14 roky)
off

Poslední dobou se to objevuje čím dál tím více, kolikrát se těším, že si poslechnu tu skvělou znělku a nic. Kdyby mi to zrušili u True Blood, HIMYM či TBBT, tak bych z toho byla asi na práškách... :-D Ale jinak chápu, že některý seriály mají znělku moc dlouhou a televize si chce udělat delší čas na reklamy, u některých seriálů to i vítám a u některých bych uvítala kdyby raději vynechali seriál a spustili jen tu znělku. ;)
Každopádně, znělka prostě patří k seriálu a nevidím zvláště velký důvod ji nepouštět... i když v této době je vše o penezích.

avatar uživatele
Pouli
Uživatel od prvopočátků | Cool level: 15 | Christopher Turk
19. 6. 2009 / 17:50:20 (před 14 roky)
off

Mě tedy taky osobně více vadí opakování událostí předešlých epizod na začátku, než chybějící znělka. Pokud se koukám na seriál pravidelně, vím, co se minule stalo. Co se týče úvodní znělky, i když některé jsou skvělé, většinou do poloviny sezóny omrzí a já pak mívám tendenci je přetáčet. Proto se mi líbí, když seriály znělky postupně obměňují. Nejlepší v tomhle je Supernatural, kde úvodní znělka trvá pár vteřin.

Čas je relativní. Když sleduješ seriál, čas běží dvakrát rychleji, než když čekáš na titulky.
avatar uživatele
allyska
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
19. 6. 2009 / 18:38:33 (před 14 roky)
off
Ava napsal(a):

Mě tedy taky osobně více vadí opakování událostí předešlých epizod na začátku, než chybějící znělka. Pokud se koukám na seriál pravidelně, vím, co se minule stalo. Co se týče úvodní znělky, i když některé jsou skvělé, většinou do poloviny sezóny omrzí a já pak mívám tendenci je přetáčet. Proto se mi líbí, když seriály znělky postupně obměňují. Nejlepší v tomhle je Supernatural, kde úvodní znělka trvá pár vteřin.

dle mě je opakování někdy docela důležitý, např. u Dextera

1/2
12