profilový obrázek

Osian Roberts

Rodné jménoOsian Roberts
Místo narozeníCardiff, Wales, Spojené království
Datum narození1. ledna 1976 (Kozoroh)
45 let (46. narozeniny slaví za 8 měsíců)
Zajímavosti
Osian pracuje jako profesionální saxofonista, skladatel, hudební aranžér a učitel hudby.
V roce 2001 měl turné po České Republice. Když navštívil Prahu, byl velmi mile překvapen českou jazzovou scénou, až to takové míry, že se rozhodl v Praze žít. Seznámil se zde s Napjonkem (Jan Knop, jazzový pianista), který ho vzal pod svá ochranná křídla a otevřel mu dveře na českou hudební scénu.
Spolu s Napjonkem a jeho triem spolupracovali s hudebníky jako je Jan Kořínek, Jaromír Honzák, Svatopluk Košvanec a Ondřej Stveracek, stejně jako kytaristé Libor Šmoldas, Petr Zelenka a David Dorůžka, nebo bubeník Martin Šulc.
V roce 2003 spolu s Košvanec Jazz Orchestra uskutečnili řadu koncertů, což nakonec vedlo k záznamu alba Unforgettable (2008). V roce 2009 vystoupili v rámci cyklu "Jazz na Hradě", který byl zahájen v přítomnosti prezidenta České republiky Václava Klause.
Spolu s bubeníkm Martinem Šulcem a basistou Petrem Dvorským vytvořili seskupení zvané Trio Music, se kterým vystupovali v České republice a Německu.
Osian byl v roce 2005 vyzván, aby se stal členem pedagogického sboru na mezinárodním Letním jazzovém workshopu v Praze (International Summer Jazz Workshop Prague). Do této role se vrátil od té doby ještě několikrát.
Mezi jeho velké kapelní počiny patří členství v Glenn Miller Memorial Orchestra, Ronnie Scott Big Band, The Welsh Jazz Composers Orchestra, Capitol City Big Band a Catrin Finch Big Band ("CF47"), rok hrál, skládal a zajišťoval vystoupení pro National Youth Jazz Orchestra (NYJO). Věnuje se také soukromé pedagogické činnosti a je členem fakulty na Royal Welsh College of Music.