plakát seriálu

1890

(1890)

Názory uživatelů

Po prvej časti...

Prvý diel považujem za taký zahrievací. Veľa sme sa zatiaľ nedozvedeli (však by to aj bolo čudné, keby všetko vybalili hneď v prvej časti). Atmosférou a trošku aj dejom mi to pripomína film Sleepy Hollow. Tak ale v dnešnej dobe je už prakticky nemožné natočiť niečo, čo by nepripomínalo neajký iný seriál alebo film. Vývborné prostredie, potešiteľné herecké výkony. Oceňujem, že nikto z českých hercov(aspoň myslím) nebol dabovaný a v seriály hovoria postavy aj slovensky aj česky. Príde mi to prirodzené. Pre mňa je najslabším článkom Vica Kerekes. To ako veľmi je obsadzovaná je pre mňa nepochopiteľné. Veľké plus za výkony si podľa mňa zaslúžia Milan Ondrík a Filip Kaňkovský. U tých som mala pocit, že to snáď ani nehrajú :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

1890 .. to byl dobrý rok

Budu opět za exota, ale vzhledem k tomu, že jsem k seriálu hned od začátku přistoupil jako k parodii, neměl jsem s ním absolutně žádný problém. A kdyby čistě teoreticky tenhle materiál dostali do rukou pánové Lipský a Brdečka, byla by to při jejich genialitě naprostá paráda. Ale i takhle jsem se prostě dobře bavil. Ano, byly tam místy zdlouhavější pasáže, ale prostředí zámečku Betliar, oba svérázní, nebo spíš sví žandári (Ječný a Cígler mají konkurenci, a velkou), kombinace češtiny, slovenštiny a "hutorení" hlavně Milana Ondríka byly famózní. Kdyby ještě existovala ZVS, nemělo by problém s jeho řečí a vlastně i slovenštinou mnohem víc lidí, ale porozumět tomu druhému se dnes moc nenosí .. bohužel.
Dávám 80%, a klidně se šklebte jako Hubert …

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hodně pomalý rozjezd

Na tenhle kousek jsem koukla vlastně náhodou, protože šel v televizi. První díl mě nijak zvlášť nenadchl, ale byla jsem zvědavá kdo a proč vraždil. Ke všemu mě pohled na Stanislava Majera opravdu nebolí, spíše naopak. Až do sedmého dílu Kabinet kuriozit to byla nuda, kterou ještě umocňovaly hloupé scény s četníky, na které mě skutečně bolelo se dívat. Ovšem v tomto dílu Martonovo odhalení ve stylu A. Ch. bylo opravdu povedené a konečně i celý seriál chytil tempo. Finální odhalení totožnosti démona a jeho důvody k vraždění mě potěšily. Jako detektivka za mě slušná práce a kostýmy jsou též povedené, nijak víc jsem nad tím radši nehloubala a ani to není třeba.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

nic moc

Tak mě tento seriál nenadchnul. Výsměch žandárů, dělají z nich pěkný blbce, bylo by sympatičtější, kdyby byli váženější. Bylo by to bráno s respektem a ne jako trapná komedie.To že díly byly táhlé, to té době patřilo, ukazující pokrok vyšetřování, též v pohodě. Nejvíc se mi ze všeho líbila znělka.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Holmes i Poirot by zbledli závistí...

1890. Historická krimi ? Po shlédnutí prvního dílu to tak vůbec nevypadá.Spíš se to jeví jako spletenec toporných dialogů ještě dřevěnějších postav kterým herecké řemeslo není příliš vlastní.Scénarista s režisérem mají pak evidentní dilema kam to celé směřovat , jestli k Dobrodružství kriminalistiky nebo Hříchy pro pátera Knoxe Nejsou to ani Četnické humoresky,pokud se tedy nechceme nutně smát přihlouplým žandárům kteří mají evidentně problém si zavávat i vlastní tkaničku na botách.Myšlenka vytvořit detektivní nebo krimi seriál na pozadí konce 19. století ze Slovenska není marná ,natáčelo se v zajímavém prostředí ale celé to spíš zatím vyznívá jako parodie na osoby a události z těchto časů.Jak se to celé rozvine dál uvidím...

20 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hm...

Nerád píšem názor, musím však spraviť výnimku. Ja chápem že je to seriál, asi z nízkym rozpočtom, no spraviť ako také kostýmy ktoré nevadia a pridať k nim ovocie zo supermarketu v podobe ananásu, pomaranča.... V tej prvej časti je toľko historických nezmyslov že som presvedčení že tam majú aj internet. Jediné dobré na tom seriáli sú žandári. Ostatok by mohli kludne vynechať, bol by z toho parádny sitkom.

30 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

1890

snaha natočiť niečo iné sa cení, je tam zopár neopozeraných tvárí takže to sa tiež cení. celkovo to bolo zaujímavo spracované, ale stále som mala pocit, že tomu niečo chýba, ale na naše pomery je to jeden z tých lepších seriálov

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Východňársky jsem naposled slyšela za "totáče"

Právě jsem seriál dokoukala. Souhlasím s DoctoremQQ. Rozhodně jsem se na 1890 nedívala jako na parodii, i když v mnohých ohledech to celé mohlo tak vyznít. Hlavní dějová linka byla docela tajemná, ale chvílemi velmi zdlouhavá a pokud mám být upřímná, kdyby to nebylo česko-slovenské (východňárské) a neválela jsem se smíchy pokaždé když se na scéně objevili dva velmi povedení "žandáry", asi by si to mou zvědavost neudrželo. Od druhé půlky bylo tempo svižnější a vše dostalo jistou gradaci. Nakonec jsem si uvědomila, že toho ani nelituji a že mi slovenština trochu chybí....
Dávám 70%

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí