24 hodin

24 hodin (24) — 9. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

A Whole New Beginning

Michael Latham, unesený inženýr, je v úkrytu teroristů nucen mužem jménem Masters sestrojit modul sloužící k prolomení firewallu chránícího celé Spojené státy.

Mezitím Jack svědčí před Senátem ve Washingtonu. Zodpovídá se z porušování lidských práv nedávno rozpuštěnou PTO. Nelituje rozhodnutí, která v minulosti učinil, protože vždy šlo jen o to, udělat vše pro ochranu životů nevinných lidí...

Jednání je narušeno agentkou FBI Renee Walkerovou. Má příkaz k okamžitému převzetí Jacka. Na ústředí FBI agent Larry Moss informuje svvůj tým, zatímco se analytici Janis Goldová a Sean Hillinger připravují na Jackův příchod.

Masters monitoruje leteckou dopravu, letadlo mířící do New Yorku. Když Jack dorazí do FBI, Larry mu vysvětlí, že potřebují pomoc s případem.

CIP firewall chránící národní infrastrukturu by mohl být narušen. Renee Jackovi ukazuje, že jedním z mužů stojících za hrozbou je Tony Almeida. Jack nevěří, že je Tony naživu. Zřejmě byl zachráněn po tom, co ho Jack viděl "umřít".

Tony se objevuje v úkrytu teroristů a Masters mu oznamuje, že se dostali k ovládání vzdušného provozu,
ale modul od Lathama nefunguje. Tony Lathamovi nařizuje, aby modul spravil, jinak ho zabije.

V Oválné kanceláři sleduje prezidentka Allison Taylorová zprávy o etnické čistce generála Jumy v Sangale (Afrika). Se svým šéfem štábu, Ethanem Kaninem, diskutují o invazi jednotek, které Jumu mají zastavit. Manžel prezidentky, Henry, si myslí,
že invaze nedopadne dobře u tisku a nabízí, že si promluví s reportérem. Ethan v soukromí oznamuje prezidentce, že si myslí, že to Henry nezvládne, protože stále truchlí nad smrtí jejich syna,
Rogera.

Latham zprovozňuje CIP modul. Úřad pro letectví zaznamenává zvláštní chování svých systémů.

Renee si myslí, že se Tony mstí za smrt své ženy. Jack si je jistý, že vše má logické vysvětlení, ale souhlasí, že FBI pomůže Tonyho najít. Úřad pro letectví informuje FBI o možné narušení systémů, FBI předává zprávu dál Bílému domu.

Presidentka Taylorová debatuje se svým kabinetem a generály o invazi. Je vyrušena novinkou Úřadu pro letectví. Taylorové se nezdá načasování tohoto útoku v den rozhodování o Sangale. Henrymu volá soukromý detektiv, kterého najal na vyšetřování rogerovy
údajné sebevraždy. Rogerova přítelkyně možná něco skrývá a Henry si s ní chce osobně promluvit. Žádá člana Tajné služby, aby ho doprovodil, ale nezapsal to do protokolu.

S přístupem do databází FBI Jack zjišťuje, že Tony mohl využít služeb bývalého informátora CTU Schectora, který je náhodou ve Washingtonu. Jack ví, že Schector
zavolá své právníky, když k němu FBI přijde se zatykačem. Larry obviňuje Jacka z toho, že chce použít své "metody". Renee nabízí, že Jacka k Schectorovi doprovodí, Slibuje Larrymu, že ho pohlídá.

Jack a Renee jdou za Schectorem, který ví, čeho je Jack schopen. Schector popírá, že by byl Tony naživu či že by mu dokonce pomohl s krádežemi součástek k CIP modulu. Renee zkouší vyjednávat, ale Schector je nepřístupný. Jack sebere pistoli od Schectorova
bodyguarda a míří s ní na Schectora, aby mu řekl o Tonym. Renee dává Jackovi zelenou, aby udělal cokoliv bude třeba. Schector je vyděšen, když mu Jack u hlavy drží kuličkové pero. Schector se chystá říct Jackovi o Tonym, když oknem projde střela. Schector padá mrtvý k zemi.

Zvoní telefon, Jack ho zvedá. Je to Tony, říká Jackovi, ať se drží dál. Let do New Yorku začíná sestupovat, když najednou Úřad pro letectví ztrácí kontakt s piloty. Ti ale netuší, že se něco stalo.
Tony s nimi mluví, jako by byl navigátor. Nařizuje Mastersovi, aby změnil kurz letu...
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • A Whole New Beginning
 • A Whole New Beginning
 • 7. série, 1. epizoda
 • 11. ledna 2009
 • 2008
 • 60 minut (včetně reklam)
 • 12 610 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt1091235/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

megawir
Lukáš Maryško