plakát seriálu

24 hodin

(24)

Názory uživatelů

Nejlepší

Pro mě jeden z nejlepších, možná i nejlepší seriál, který si dokázal udržet svou kvalitu všechny serie.
Pamatuji si, jak jsem 24 objevil, když ji propagovali na Nově, kde jsem se i začal dívat. Z počátku jsem si to celé představoval jinak a nedával tomu moc šance. O to víc jsem byl překvapený z prvního dílu, po kterém jsem věděl, že si mě seriál získal.
Pokračovalo to tak, že když byla serie asi v polovině, musel jsem si zbytek stáhnout a dokoukat za jednu noc :D.

Takže abych to shrnul - jedná se o naprosto nejnapínavější počin co jsem kdy viděl + perfektní akce s brutálními zvraty.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Tik, tak

1. série - 85% - S velkým odstupem je až překvapující, jak syrová atmosféra přišla hned na úvod. Na rozdíl od následujících let, které jsou spíše ve znamení akčního thrilleru, je rozjezd více o základní psychologii a politických kličkách a akce funguje až ve druhém plánu. Základním problémem je tak jenom to, jak dokáže divák přijmout občasná klišé. Naštěstí jsou všechna servírována v tak atraktivním obalu, že nemám problém je do jednoho spolknout. Poslední dva díly jsou napětím napěchované do poslední vteřinky.

2. série - 90% - Akce o poznání přitvrdila, Jackova osobní tragédie mu přidala na drsnosti a neústupnosti, Kim stále funguje v rovinách "sexy" i "hysterická" najednou a nejlepší postavou se změnou strany stává Nina. Akčně vyhrocený závěr znovu dodává nádech téměř až nadčasovosti.

3. série - 85% - První polovina třetího dne přináší nového charizmatického parťáka, maximálně nepředvídatelnou zápletku a úžasnou záporáckou dvojici a díky tomu sahá po vrcholu. Ve druhé polovině se ale dostaví lavina schematických situací, které u CTU nemají co dělat a ve své předvídatelnosti občas dokonce nudí. Finále naštěstí přináší téměř nerozdýchatelnou katarzi, která výslednému dojmu přidává nezanedbatelné body navíc. Pocit završení příběhu je dokonalý. A to ještě mělo zlaté období teprve přijít.

4. série - 90% - Zdání, že na konci třetího dne mělo vše skončit, bylo naštěstí jenom zdáním. CTU tentokrát dostává za protivníka velkého vytrvalce, který spojení "hlavní záporák" dodává úplně nový rozměr. Jedinou výtkou jsou tentokrát postavy. Ať už zbytečně protahovaní Arazovi nebo Jackova nová partnerka. Její opakované proměny celkového pohledu na věc kvůli bývalému manželovi trochu kazí pocit reálně vyhlížející vztahové zápletky. Největší sílu má ale příběh ve chvílích, kdy se vrací staří známí a také s houstnoucí noční atmosférou. Kdo by po neskutečném finiši hádal, že to příště může být ještě lepší.

5. série - 100% - Nezastavitelná jízda od šokujícího úvodu až po emocemi nabitý závěrečný díl. Nejlepší záporák (souboj žáka a učitele), nejlepší atmosféra (nikdy nevíte, která z vašich oblíbených postav to odnese příště) a jednoznačně nejlepší série. A velmi temně otevřený konec.

6. série - 65% - Do jisté míry návrat ke kořenům ve smyslu dávání důrazu na rodinné vztahy. Nezanedbatelně lepší efekty a tentokrát už dokonce mírně překvapující brutalita, u které asi fanoušci prvních sérií nestačí žasnout. Co je ale nejdůležitější - nejhorší série. Po efektivním úvodu jsem v prostřední třetině dne nabyl dojmu, že to tentokrát všechno nevyšlo tak jak mělo a seriál svou sice šťavnatou, ale bohužel i repetetivní všehochutí všeho, co už bylo v předchozích sériích viděno, zbytečně zápletku natahuje. Poslední díly se ale naštěstí rozjely do nevídaných obrátek a závěrečných deset minut je svou jedinečnou atmosférou neopakovatelných. Proto se ve mně melou dva ostré protiklady. Na jednu stranu mi tvůrci ukázali, že ještě umějí vymýšlet dostatečně nervy drásající zápletky, ale na druhou už bych nerad zažil ten pocit, že se mi na další díly ani skoro nechce dívat.

Redemption - 70% - To, že Jackovi ublížila stávka z áčkových seriálů snad nejvíc, víme všichni. Proto s jeho prvním záběrem přichází očekávané nadšení, že se i z téhle podpásovky nakonec vylízal. Pořád umí přitvrdit muziku za správnou věc, vzít do ruky cokoli, s čím se dá zneškodnit nepřítel a jakmile má blízko někoho, s kým se osud nemazlil, nebezpečně rychle jihne. Protože jsem ale zastáncem klasického looku Los Angeles, musím jedním dechem dodat, že přemístění do téhle lokace asi nebyl nejšťastnější nápad. Všechno už jsme totiž viděli v Krvavém diamantu, Hotelu Rwanda nebo Městě bohů a ani vysoce politická dějová linka tentokrát nic překvapivého nenabídne. Těžko se zvyká na to, že i Jack Bauer může přijít s (jenom) příjemným průměrem. Přesto není třeba Redemption zatracovat, protože je to ve své podstatě pouze předkrm pro fanoušky, celovečerní prequel. A na takové poměry je ta kvalita naopak vysoká.

7. série - 80% - Poprvé bez stálého prostředí, poprvé s podezřelým návratem ze záhrobí, ale posedmé v podobné řece. Nebýt v celém teroristickém snažení zapletena jedna důvěrně známá postava, tak mám s další situací ve stylu "Amerika je v ohrožení a nemáme tušení co s tím dělat" asi už trochu problém. Víc než kdy předtím tak platí, že čím víc má divák rád Jacka, tím víc si sérii užije. Navíc s dokonale napsanou Renee Walker po boku mu to už dlouho takhle nešlapalo. A tak i když nové postavy občas silně lezou na nervy a překvapivé zvraty vypadají poněkud vykonstruovaně, není kam spěchat. Závěr vše vysvětluje velmi uspokojivě a říká, že vůbec nic není ve světě černobílé. Tahle na první pohled banální věta je v podání tvůrců 24 velmi emocionální záležitostí.

8. série - 90% - Triumf. Přál jsem Jackovi další kvalitní sérii. Po nerozhodném začátku jsem si přál dobrodružství na úrovni sedmé série, po překvapivě rozpačité první třetině a oznámení, že osmý den bude posledním, pak odchod alespoň důstojný. Jenže to všechno mi teď přijde jako komentář k nějakému jinému seriálu. 24 se totiž po zásadním twistu otočila o 180°, přidala na tempu, hereckých výkonech, zvratech a hlavně napětí a přinesla mi jeden z vrcholů celé show. Z nenáviděné postavy je prvotřídní protivník, nesmyslně rychlé střídání bossů v popředí získává překvapivé pointy a když už se zdá, že se v CTU po nějaké době jede na maximum, přijde Jackova fatální one-man-show, která nám ukáže, že jsme ještě ani nezačali. Ve výsledku tedy jedno z nejlepších Bauerových období vůbec a trochu překvapivá událost této seriálové sezóny. Kdyby se končilo po šesté nebo sedmé sérii, pořád by Jack zůstal hrdinou. Takhle si ale geniálním finišem udržel místo jednoho z největších králů seriálové historie. Kdo mohl tušit, že začne stanici Fox ohledně pokračování svrbět ruka tak moc, že přijde ten nejkrásnější dárek.

Live Another Day - 90% - Řeči o restartu nebo samostatně fungující minisérii byly falešnější, než bych kdy hádal. Do děje se vrací postavy, co absentovaly už celé roky, vedlejší linky přináší z minulosti nejtemnější duchy a vůbec celé schéma úvodních dílů připomíná klasické dny původní 24 tak moc, jak jen je to možné. Teroristická skupina tak může hrozit světu nejrůznějšími zbraněmi či výbuchy a i ve chvíli, kdy je pro většinu lidí jen pouhou pověstí než reálným člověkem, musí zaskočit Jack Bauer. A přestože jsem se nepatrně zdráhal, nadšení z akčních scén či nostalgických narážek krotil a u technických zkratek či prostředků občas kroutil hlavou, nakonec jsem se nechal pohltit i já. Závěrečné tři epizody totiž nabízí esenci všeho, co mě k těmhle tikajícím hodinám před lety připoutalo. Dokonalou audiovizuální stránku, napětí doslova do poslední vteřiny a emocionální zážitek, z jehož intenzity je mi chvílemi skoro až mizerně. Ty chvíle, kdy nutnost a zápal pro záchranu jiných lidí překročí vlastní potřebu štěstí či dokonce života, fungují perfektně i podeváté. Pátou hvězdu si trochu překvapivě vysluhuje William Devane, který v necelých pětasedmdesáti letech bez problémů charizmatem uzemňuje celý personál Bílého domu.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Unikátní

Když jsem se poprvé doslechl o tom, že se nějaký seriál bude natáčet v reálném čase, byl to pro mne určitě kousek, který jsem chtěl zkusit, a dobře jsem udělal. Po první serii jsem s nadšením sledoval serie další a má "láska" ke Kieferovi a zbytku CTU je stále stejně silná.
Na seriálu se mi líbí akce, nápad reálného času a především nepředvídatelnost. Již mnohokrát se v seriálu stalo něco, na co by leckdo ani nepomyslel.
Pokusím se zde také vytknout nějaké mouchy. Občas mi připadá, že jedna osoba by toho za celý den (narážím tím na natáčení v reálném čase) nemohla zvládnout to co Jack Bauer zvládne hravě. Také téma - hrozba, při které je Jack povolán a vždy ji odvrátí - je už trochu ohrané, ale tvůrci se snaží vše nějak oživit novými teroristickýmu útoky jáke svět neviděl a podobně, což se mi líbí. Někdy mi také v seriálu chybí herci, kteří odešli, ale s tím se musí počítat všude.
Právě vysílanou sedmou serii bych označil za povedenou, mezi seriály stále špičkovou, mezi ostatními seriemi 24 hodin za mírně nadprůměrnou.
Každopádně, tento seriál mě velmi nadchl a myslím, že ho mohu pokládat za dílo velice převelice povedené.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Every second counts.

Jack Bauer mi v posledních dvou měsících dokázal, jak výrazně se mění vkus seriálového diváka. Seriál, u kterého jsem před pár lety nemohla vydržet pět minut, když si ho bratr zapnul v televizi, jsem nyní zhltla jako jednohubku. A pořádně jsem si pochutnala.

Troufám si říct, že koncept seriálu byl pro televizní průmysl před více než deseti lety revoluční. Nikdy předtím - a když o tom přemýšlím, tak ani potom - jsem neviděla stejný formát, seriál zpracovaný podobným způsobem. Sledovat po 24 týdnů události uskutečněné za pouhý jeden den je velmi odvážný nápad. I když to není dodržováno přesně (kvůli reklamním přestávkám), funguje to. Funguje to celých osm let.

24 má hrdinu, na kterém všechno stojí. Veškeré teroristické hrozby, kterým se CTU snaží zabránit, jsou více či méně spojené s Jackem. Po osmi sériích už se tomu trošku směju, jak vše směřuje právě k němu, i když tam musí být desítky agentů. Jen opravdu nechápu, že za ty roky, co Jack v CTU působil, ho všichni ti zločinci ještě neznali, takže mohl klidně jít pracovat v utajení. Vždyť už v první sérii se o něm mluvilo v televizních zprávách v souvislosti s Davidem Palmerem. To jako všichni teroristi spí, dokud nepřijde jejich čas na pokus o zničení USA? Logicky by dávno museli všichni kriminálníci znát obličej chlapa, který už tolikrát (a pokaždé dost veřejně) zachránil Ameriku...

Taky mi přišlo vtipné, jak v každé sérii byl v CTU zrádce. Tak důležitá státní agentura si nedokáže pořádně ověřit své lidi? Po pár sériích už jsem se přestala všemu divit, protože už jsem byla připravena očekávat vše.

Samostatnou kapitolou jsou Jackovy ženy. Terry jsem nikdy neměla ráda. Když na konci první série zemřela, nechalo mě to úplně chladnou. To jsem ale ještě netušila, co přijde v dalších letech. Audrey byla děsná koza. Omlouvám se všem fanouškům, ale k Jackovi se vůbec nehodila. Možná jsem zaujatá, protože herečku nemusím ani v jejich dalších rolích, ale když Audrey byla v šoku a Jack ji z celé lásky nechal jít, byla jsem ráda, že tato kapitola je u konce (ještě mě čeká Live Another Day, tak Audrey budu muset ještě přetrpět). A pak přišla Renee. Bože bože, šílená ženská, vztah se kterou mi nedával vůbec smysl. V sedmé řadě na něj házela očko, ale on ji směle ignoroval. V osmičce se Renee zbláznila a probodla ho, to mu ale nebránilo, aby se s ní o pár hodin později vyspal. Asi jsem krutá, ale její osud mě opět uspokojil :D Trošku na vážkách jsem ohledně Kim. Za první série jsem si na ni zvykla a docela mě mrzelo, že se od čtvrté řady v seriálu neobjevovala. Brzy jsem ale poznala, že bez ní to klape tak nějak líp a kdykoliv se objevila na hostování, přišla mi nepříjemná a těšila jsem se, až zase zmizí.

Poslední méně pozitivní připomínkou je pro mě opět opakující se věc. Na začátku každé série je představen hlavní zloduch. Zhruba v půlce řady je však prvotní krize zažehnána (nebo dojde k nejhoršímu) a tím se tato linie uzavře. Ale pokaždé se ukáže, že hlavní zloduch nebyl vůbec hlavní, ale jen někdo nepodstatný, a objeví se někdo další, větší, který je ale před koncem také dopadnut a diváci zjistí, že tam je ještě někdo nad nimi... Mnohem víc bych ocenila, kdyby zápletka z prvního dílu série se vyvíjela celých 24 dílů a vyústila na konci, aby se to nezamotávalo do konspirace tak moc, protože když to sledujete osm řad dokola a dokola, už vám to přijde přeplácané.

Každopádně u 24 pro mě jasně převažují pozitiva. Jack není hrdina v obecně známém slova smyslu. Líbilo se mi, jak se neštítil mučení ani zabíjení. Tím pádem se seriál stává o několik tříd zajímavější, jelikož nikdy nevíte, jestli se Jack udrží, nebo si na své "oběti" vymyslí něco brutálního. Líbilo se mi, že se neváhal postavit svým nadřízeným, a vždy jsem se škodolibě smála, jak ho za to nikdo nikdy nepotrestal, i když celou dobu porušoval všechny zákony.

Z těch mnoha smrtí, které se v seriálu objevily, mě překvapily dvě. Obě jsou pro mě spojeny s nejlepšími momenty celého seriálu. První z nich je oběť Masona v polovině druhé řady. Vybuchnout s atomovkou si žádá koule, i když mu nezbývalo už víc než pár hodin života. Masona jsem měla ráda a takováto patriotická smrt mi k němu dokonale sedla. Ještě silnějším momentem a největším šokem celého seriálu pro mě byla smrt Ryana Chappella. Teroristi donutili Jacka, aby zmáčknul spoušť, a to mě opravdu šokovalo, do poslední chvíle jsem si myslela, že to nějak nahrajou. Tato událost mě přesvědčila o tom, že ač jede 24 na komerční stanici, tvůrci se rozhodně nebojí ničeho a nehodlají věci přikrášlovat.

24 není seriál, který bych musela vidět znovu. Rozhodně ale souhlasím s prohlášením megawira, který mi seriál skoro násilím dopsal do watchlistu a prohlásil, že dokud jsem 24 neviděla, nejsem pravým seriálovým fanouškem :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Stoprocentně doporučuju

HODNOTÍM PO SHLÉDNUTÍ CELÉ SÉRIE A TAK SE OMLOUVÁM ZA PÁR SPOILERŮ

Seriál celkově patří k těm, na které se těžko dívá podruhé, protože už tam není co objevovat a je to vlastně škoda. Přesto je nezapomenutelný a kdoví jestli se tu někdy ještě něco podobného objeví. Pokud jste seriál neviděli a nechce se ochuzovat o překvapení, určitě můj komentář dál nečtěte. Rozhodně vás ale čeká něco přes 136 hodin luxusní zábavy a napětí a pokud jste ner'vozní jako já, tak. okousanejch nehtů:D

1. série 100%
Originální nápad natáčet vše v reálném čase je něco, co se FOXu a tvůrcům prostě povedlo a dokonale vyplatilo, protože díky tomu si všechny řady drží svou vyšší či trochu nižší kvalitu, ale drží. V této sérii jde hlavně o politiku prostřídanou s neuvěřitelnými akčními scénami. Jack Bauer jakožto šéf protiteroristického oddělení a zároveň neuvěřitelně schopný operativec musí zjistit, kdo že se to pokouší spáchat atentát na prezidentského kandidáta Davida Palmera. Do všeho se zaplete i jeho rodina a věci tak dostávají i jjiný než jen profesionální spád.

2. série 90%
Na scénu se vracejí všechny známé postavy, tedy krom Jackovy manželky. Tuto řadu jsem já osobně viděl jako první a tu přechozí až po několika letech. 2. série je víc akční, což je asi dobře, protože je to zase tím pádem trochu jiné. Víc se také dostane do hry Tony, což je klíčové i pro další řady.

3. série 90%
Seriál si pořád drží svou kvalitu. Na scéně se objeví nový agent, partner Jacka a shodou okolností také přítel jeho dcery Kim, která aby neporušovala rodinnou tradici, také začne pracovat na PTO jako analytička. Ve hře je opět také David Palmer a naše stará známá Nina. Akce je stále dost.

4. série 95%
Má to opravdu hodně pomalý rozjezd. PTO šéfuje někdo, kdo tomu moc nerozumí, jako šéfa operací má někoho, do tomu rozumí ještě méně. Jack je mimo hru a pracuje pro ministerstvo obrany, ale ne jako agent a žije s ministrovou dcerou Audray, která je ze všech Jackových partnerek v seriálu opravdu nejlepší, taky se na ni nejlíp kouká, i když ot je subjektivní samozřejmě. Jejich vztah se nicméně po celou řadu bude vyvíjet dost krkolomně a od jisté chvíle bude spíše upadat díky bývalému manželovi Audray. Vše se pořádně rozjede, když se do hry vrátí opět Tony, poté i Michelle a nakonec tak znovu David Palmer, tentokrát v roli poradce prezidenta, který je opravdu naprosto neschopný.

5. série 100%
Toto hodnocení je ještě nedostatečné, protože pátá řada je podle mě a asi i jiných vůbec to nejlepší, co seriál mohl nabídnout. Vše začíná vraždami několika postav, které v předchozích řadách byli klíčové a my se tak s nimi musíme rozloučit. Díky tomu se Jack chtě nechtě musí vrátit do akce a zjistit, co se to vlastně děje. Nejen, že proti němu stojí teroristé, ale také jeho bývalý učitel a přítel, ale i někdo mnohem mocnější a nakonec i čloenové jeho vlastní rodiny. Navíc se mezi Jackem a Audrey opět a naplno rozvíjí jejich vztah a člověku se chce až věřit, že Jack by taky konečně mohl najít někoho, s kým by byl šťastný. Jakým šokem řada začala, takovým také končí a nikdo nakonec nedostane to, co si přeje. Pátá série je jediná, na kterou se kdykoli rád podívám znovu.

6. série 90%
jako taková určitě není špatná, ale ve srovnání s pátou je to opravdu velký sešup dolů. Amerika má opět nového prezidenta a čelí neustálým teroristickým útokům, teré vyvrcholí jaderným výbuchem na americké půdě a přípravou dalších podobných. Jack se dostává zpět do hry ale ne jako agent, nýbr jako oběť pro někoho, kdo ho chce zabít výměnou za informacik jak útoky zastavit. Vše ale dopadne jinak a Jack se dozví, kdo všechno je do toho zapleten, co se stalo s Audray, která se ho vydala zachránit do Číny a nakonec se bude muset rozhodnout, jestli se vzdá všeho a všech, které má rád.

7. série 80%
Sedmá řada se mi moc nelíbila. 1. je hodně jiná. 2. vrátit do hry Tonyho už na mě bylo moc a i to, jak nejdřív hrál za tu stranu, pak za jinou a nakonec je to všechno zase jinak, i když to tomu dodalo alespoň trochu zajímavější závěr. Jack při vyšetřování spolupracuje s FBI, protože PTO je rozpuštěno. Nezbyl mu vůbec nikdo, do by o něj stál, nebo si to alespoň myslí, a k tomu všemu se připravuje jeho pranýřování a grilování před senátní výborem, který z něj chce udělat příklad všeho špatného, co se doposavad dělo. Nakonec se i Jack dočká trochu toho štěstí, i když asi jinak, než si představoval.

8. série 90%
Osmá série začíná nevinně, kdy Jack se zotavuje z nemoci a společnost mu v New Yorku dělá jeho dcera s vnučkou a její manžel. Jack už je rozhodnutý vrátit se s nimi do L.A., ale jak už to tak bývá, všechno se to pořádně zamotá. Nové PTO má pod dohledem celý New York kvůli konferenci OSN a na PTO samozřejmě nesmí chybět ani Cloe O'Brian. Na PTO nesmí samozřejmě chybět ani nějaký ten zrádce a spousta nových agentů, z nichž nejvíc se asi zviditelňuje agent Ortiz. Od chvíle, když se podaří zlikvidovat hrozbu jaderného útoku na New York, a Jackova nová partnerka je zabita těsně předtím, než spolu stihnou odjet do L.A., se začnou dít naprosto neuvěřitelné věci. Jack se pustí do pomsty, ve které mu přestane záležet naprost na všem a na každém a nezastavitelně se tak blíží k tomu, stát se vyhnancem pro celý svět, včetně těch největších mocností. Krom páté řady, tahle měla naprosto neskutečný finish.

9. série 100%
Na devátou sérii si tvůrci dali 4 roky odstup a asi udělali dobře. Dále pak devátá série má pouze dvanáct dílů a ne 24. Osobně nevím, jestli je to dobře, i když takhle to bylo více zhuštěné a je dost možné, že kvalita té řady by pak vyprchala. Do hry se vrací několik zajímavých postav, se kterými jsme se před dvěmi řadami rozloučili ale nezemřeli, takže se to na nich dalo pěkně postavit. James Heller jako nový prezident, jeho dcera a bývalá Jackova partnerka Audrey, která se dostala ze všech problémů, které jí způsobili číňani. Nově se objevuje manžel Audrey a zároveň šéf prezidentské kanceláře. A nesmí také chybět Cloe. Do hry se také vrací postava Chenga, který udělal Jackovi a Audrey ze života doslova peklo. Vše se odehrává v Londýně, kde CIA zadrží po slušné honičce Jacka jakožto jednoho z nehledanější lidi na světě. Pro CIA pracuje agentka Kate Morgan, která jako jediná nechápek proč se Jack dal chytit, když měl možnost bez nejmenších problémů uniknout. Jack ale nic bezmyšlenkovitě nedělá a proto je tato řada, prozatím poslední, jednou z těch nejlepších. Naneštěstí pro mě Jack a Audrey prostě nedostanou šanci být spolu. Navíc přesto že Jack se dokáže zbavit obvinění, teré na něj čekají díky masakru před čtyřmi lety, rozhodně si moc pohody neužije. Uvidíme, jestli nám tvůrci ještě něco připraví.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Výborné...

Pro mě zcela jeden z nejlepších i mých nejoblíbenějších seriálů.Tohle miluju.Kiefer Sutherland je můj velký oblíbenec,ale když jsem ho prvně spatřil ve 24,tak jsem jásal blahem.Jack Bauer se tak stal jednou z nejoblíbenějších seriálových postav.Seriál,který má spousty sérií,dílů,který mě jednou za čas pobaví,nekolikrát rozbrečí,tolik akce,zvratů,skvělých postav,spousty známých tváří,spousty výborných hereckých výkonů,moc dobré hudby,přiznávám,že někdy jsem také nevěřícně koukal,co to zas nevymysleli,ale když vás ten seriál baví,tak nějakou tu drobnost prominete.Za mě je to absolutní PECKA!!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

nenahraditelný

Četla jsem knihu, ale nečetla se mi zrovna dobře, jelikož jsem si neuměla dát plno věcí dohromady...ale po shlédnutí 1.série jsem byla nadšena. Nenahraditelný Jack Bauer, který vše vyřeší byla taková jistota seriálu a když šel do ústraní tak mi to bylo tak líto, že jsem myslela, že v dalších dílech nebudu pokračovat. Ale když se vrátil opět to nadšení, jako když vrátíte děcku hračku. Těším se na další devátou sérii a doufám, že bude zase tak úspěšná jako předchozí, plná akce a napětí. Prostě Jack Bauer je jen jeden a je nenahraditelný.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

24 hodín - 24 častí

Geniálna myšlienka tvorcov natočiť jednu časť seriálu ako jednu hodinu reálneho dňa.
Seriál s takou dynamikou som ešte nevidel. Videl som 4 série a každá bola strhujúca, nedalo sa odtrhnúť od telky.
Jack Bauer americky dokonalý hrdina znovu a znovu zachraňuje svet. Tomuto seriálu nemám asi skutočne čo vytknúť. Od vzhliadnutia ďalších sérií ma odrádzajú titulky, no asi sa prekonám.
Už sa teším aj na avizovaný "celovečerák".

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Následující události se odehrávají v čase...

Seriál, který si dokázal celých devět sérii udržet kvalitu, akčnost, napínavost. A i po 9. sérii doufám, že se na obrazovky Jack Bauer vrátí (HaHa, okud vznikne spin-off s jinou postavou, už to nebude 24 hodin...).

Miluji ten zvuk měnících se hodin, jakmile dochází ke zvratu událostí a přichází náhled do více dějišť.

Pamatuji si ještě první série, kdy si díly nahrávala má povedená rodinka na VHS. To byly časy. Uběhlo již několik let a seriál je stále boží.

Hlavní role je bezvadně obsazená. Když zahlédnu Sutherlanda, jak mi pobíhá v jiném seriálu, hned ho řadím do 24 hodin (Popravdě, když jsem koukal na Touch, pořád jsem viděl Martina jako Jacka.)

Každá série má svůj příběh, svoje zvraty. Je pravda, že ve skutečnosti by se taková událost asi v jednom dni ne vždy odehrála, ale každopádně to nemění nic na tom, že je to bezvadný seriál. Je pravda, že občas kolísala již roztahanost do 24 dílů, ale stále to stálo za to. A 9. série dovršila celý seriál – snad nejlepší série ze všech!
Nejlepší postavy: jednozančně Bauer, Chloe, prezident Palmer, Bill a Tony. :-)

I přesto, jak je seriál dobrý, zřejmě bych neměl na to zhlédnout to vše znovu. Bauera si zamiluje snad každý. Ale jednou postačí.
A pokud 24 hodin neokusilo watchlist, měli byste to napravit. Co nejdříve.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Úžasný

Ještě nedávno jsem si řekla, že je to blbost a že se na to dívat nebudu. No myslím, že jsme hodně spletla, protože v průběhu prvního dílu jsem si jak zamilovala seriál tak i postavu. Prostě Jack Bauer je nenahraditelný. Na hlavní postavu se skvělé hodí a není co vytknout. Někteří říkají, že je to blbost, ale tak každý má svůj názor. Místo spin-offů bych chtěla 10 sérii, protože 9 série byla úžasná, ale skončila otevřeně. Spokojenost na 100%. I když šlo v 9 řadě vidět jak moc Jack zestárnul.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Špička

Výborně napsaná věc, od první série gradující.
Krom vyjímky v poslední sezóně, která je obecně považována za slabší (v rámci 24, být to jiný seriál, stále by to bylo top), si udržuje vynikající úroveň. Přesvědčivé herecké výkony v čele s excelujícím Kieferem Sutherlandem tvoří pouze pomyslnou třešničku na dortu. Kdo se nechce nudit, kdo chce být napnutý, kdo má rád akci a svět, kde nikdy není nic takové jak vypadá, sáhne po 24 bez váhání. Pro mě osobně jeden z nejlepších seriálů všech dob.

100 %
93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Nejlepší z nejlepších

Tento seriál je pro mě tím nejlepším ze všech, které sleduji nebo jsem kdy sledoval. Je to taky první seriál, který jsem sledoval v originále na PC. A taky mě tedy přivedl ke spoustě dalších seriálů, které teď sleduji.

První 3 řady jsem ještě viděl v televizi (v té době jsem ani netušil, že to jde jinak a ani jsem neměl možnosti to sledovat jinde). Svou masivní reklamní kampaní mě nalákala TV Nova. Takže za toto jí musím poděkovat (ať ji pořád jenom nekritizujeme).

Od 4. řady už sleduji na PC v originále a s českými titulky (většinou od megawira - díky mu!). A právě 4. řady je pro mě asi tou nejlepší, i když poslední dobou když o tom tak zpětně přemýšlím, tak ta 5. byla taky vynikající a je v ní spoustu skvělých a památných momentů. 6. řady je zase naopak asi nejslabší, nicméně rozhodně ne slabá. Na můj vkus v ní bylo v některých epizodách příliš málo Jacka a příliš moc nudných politických keců.

V době psaní tohoto názoru běží 7. řada a musím říct, že zatím výborná. Uvidíme co druhá polovina.

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nejlepší!

Nejlepší seriál vůbec! Ta akce, to napětí, to čekání na příští díl... Tohle nemá žádnej jinej seriál! Mam dokonce ověřený, že tenhle seriál se líbí skoro všem, bez ohledu na věk, protože ho sleduje mladší brácha mojí kamarádky, i moje babička. Sice si nemyslim, že by ten prcek chápal přesně o co jde, ale dobrý je to, že seriál se prostě líbí! Znam opravdu jenom málo lidí, který ten seriál vůbec neznají. Většina lidí ho zná třeba jako "ten seriál, kde se celej den střílej teroristi" nebo "kde si ten hlavní nemůže dojít ani na záchod", ale ZNAJÍ HO. Ti co zatím viděli jen pár dílů, většinou počkali na další díl, buď aby viděli jak bude pokračovat napínavej konec, nebo to začli sledovat celý. Je to zkrátka strašně chytlavý a pro ty (mě!), kteří ho sledují skoro jako droga.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

24 hodin

Ve svém žánru je 24 hodin jedním z nejlepších, jak akčních tak špionážních seriálu co v dnešní době existují. Jeho vývoj od naprosto dokonalé první série přes rovněž povedenou druhou, třetí a čtvrtou až po jistě vrcholnou pátou sérií (která mě dostala naprosto nečekanými zvraty), je jen těžko srovnatelný z jinými současnými seriály z podobného prostředí. Pak ale nastal nepříjemný zádrhel v podobě asi nejslabší šesté série, která mě osobně přišla nejen nudná ale někdy doslova otravná svojí předvídatelností ale i tak se v ní našlo pár dobrých dílů a hlavně podařené finále. Sedmá byla rovněž obstojná. V současné době skončila závěrečná osmá série, která byla jistě důstojným rozloučením jak z Jackem Bauerem, tak i ze všemi dalšími oblíbenými postavami (které přežili) a s tímto skvělým seriálem jako takovým.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

12:34:07

První série - Občas lehce natahovaný s řadou klišé, ale nenudil jsem se. Nejslabší mi přišla dějová linie s Teri a Kim, která mě po 10. únosu začla upřímně srát a chvílemi jsem si i říkal, ať už je ksakru zabijou. Všechno ale vynahradil výborný závěr. 7/10 je tak akorát.

Druhá série - O třídu lepší než první. Akčnější, napínavější, monstróznější. Narozdíl od první série my tady žádná dějová linie nepřidala, že by tam byla pouze proto, aby se vyplnilo těch 24 hodin. No možná zase ta s Kim. Kdyby ji v první díle zabili, nic by se nestalo. 10/10

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

24 hodin

1. série = 100%
2. série = 100%
3. série = 150% :)
4. série = 90%
5. série = 100%
6. série = 80%
7. série = 70%
8. série = 70%

Tento skvělý seriál patří do trojice mých nejoblíbenějších seriálů ( + Lost a Game of thrones ). Zvlášť u prvních sérií jsem vždy nedočkavě čekal na každý další díl a těšil jsem na nové zvraty a na to, kdo se v daném díle ukáže jako padouch, kdo zemře, kdo koho zradí .... V každém díle bylo tolik zvratů, kolik je v jiných seriálech zvratů na celou sezónu.

Za nejkvalitnější řadu považuji tu třetí ( hlavně scény v hotelu a pak jisté zastřelení u vagonu vlaku - kdo viděl, tak asi ví ). Další série už sice podle mě trochu ztrácejí v porovnání s těmi prvními, ale stále se jedná o perfektní zábavu.

Osm sérií ( + film z Afriky ) sice není málo ale dodnes mě mrzí, že to zrušili, protože sledovanost prý nebyla ani v pozdějších letech úplně špatná. Každopádně Jack Bauer je hned po Johnu Lockovi největší borec seriálového světa :)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nejlepší seriál vůbec !

Pamatuju ty doby kdy jsem chodil na základku a na TV Nova začali dávat 1 Sezónu která mě vůbec neba ..
Mno stačilo pár let a tenhle seriál mě dostal .Akce jako nikde jinde ,vysoká politika a super postavy .
Ano zkoušel jsem i jiné siriály a bůh ví že jsem všude čekal až se tam objeví Jack a všem nakope zadky :D :D .
Nvm co budu dělat až do koukám 8 Sezónu ,ale to je ještě daleko (jdu na 7) ..
Ještě by bylo dobrý říct že od 2 S. do 6 jsem to zčekoval asi za měsíc :))

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Hodnocení

No, co říct. Jack Bauer je prostě výborně zahraná postava, skvělý děj okolo něj, až vám ho začne neustále být líto ...

Když se vrátí z Číny .. no.. co říct...

100%, i když, jak říká Megawir, šestka trošku slabší, ale prostě i tak zápletka s jeho otcem a bratrem to vynahradila.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

24 hodin...

Asi tu budu za "teroristu"... Ale je to můj nazor... Prvni dve řady jsem hltal plnými doušky. Opravdu jsem se nemohl dočkat toho, co se stane další hodinu (zajímavé, jak se mezní momenty vždy objevovaly v celou hodinu ;-))
Ale třetí řadu jsem sledoval už spíše jen z povinnosti. Ale stejné schéma toho, jak je agent Bauer povolán k další hrozbě pro lokalní/národní/světovou bezpečnost a (překvapivě) ji vždy vyřeší, mě nijak nenaplňuje. Možná seriálu křivdím tím, že jsem neviděl další řady, ale od díla, které si mě má podmanit čekám vím než, že mě omrzí ve třetí řadě. I tak ale dávám za první dvě řady 80%.
Kdo ví, třeba se někdy, až bude velká nuda, odhodlám ke sledování ostatních a hodnocení půjde nahoru...

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

po čase...

Tenhle seriál mě po uvedení moc nebral. Nedokázala jsem pochopit jak to má všechno za jeden den stihnout. Ale když ted v telce nic nedávaj a zrovna 24 je v takový vhodný čas tak mi to nedalo a začla jsem to sledovat. A musím přiznat,že čtvrtá řada je fakt good. I když pořád mi nesedí, že je to jen jeden den:)

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nepřekonatelné

Tento seriál má něco co žádný serál který jsem doposud viděl.Jakákoliv sezona a že už jich je dost je ohromující svým napětím, nevypočitatelností a svoji akcí.Přestože 6 sezona byla slabší než předešlé sezony tak zatim 7 sezona mi dokazuje že tento serial stále má co nabídnout.Nikdy jsem nezažil to že bych se tak tešil na dalši díl.Kdo nevěří že tento seiál je vyjímečný at se přesvedčí sám.Vřele doporučuji každýmu kdo má rád zvraty ,akci a napětí až do uplného konce.....

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tak to vidím já...

Průměrný den amerického policisty podle stanice Fox.

První série mě docela brala, ale po pár dílech druhé mě to přestalo bavit. Je docela nuda neustále sledovat Jacka Bauera, jak buď telefonuje, nebo skrčený běhá mezi auty, nebo to dokonce kombinuje, protože když to přeženu, tak půl dne nedělá nic jiného. Krom občasného mžourání je neustále ve střehu. Nejí. Nepije. Nespí. Nechodí na záchod. Jen zachraňuje svět, svou ženu, svou dceru nebo všechny naráz + prezidenta + první dámu + její nejoblíbenější čivavu. Vím, že to ženu do extrému, ale tak na mě seriál působí.

24 podle mě zapadá do průměru - všem fanouškům se omlouvám, ale mně to přijde neustále o tom samém. Neustále opakovaná akce a stejné zápletky. Problémy s dcerou a jiná dávno známá klišé mě opravdu neoslovily. Jack Bauer si možná proklestí cestu bandou teroristů, ale až ke mně se nedostane.

50 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Můj nejoblíbenější seriál

Nejdokonalejší a nejlepší seriál na světě. Přestože Nově nefandím, tak heslo, které zvolila při mediální upoutávce před nasazením první série, bylo pravdivé. Nejlepší seriál všech dob. Kiefer Sutherland chytil druhý dech ve své kariéře a Jack Bauer se stal nesmrtelnou postavou, superagenta. A velký klad tohoto seriálu spočívá v tom, že čím vyšší číslo série, tím lepší a napínavější. Tvůrci jsou si vědomi, že aby udrželi vysokou sledovanost, musejí vymýšlet čím dál lepší zápletky plné napětí a zvratů. Jen je škoda, že umírá hodně hlavních postav. Nepopírám, že místy je děj až přehnaný, ale je to přece jen seriál a jak nám na úvod vždy zdůrazňují, divák si má zachovat odstup :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nepostradatelný Jack Bauer...

Tak po 8. sezóně a filmu 24: Redemption se musíme s Jackem rozloučit. Za TOP sérii považuji 4., i když to je těžké určit a Jack nám v každé sezóně ukázal, jak se dokáže se vším vypořádat! Teď už se jen těšme na zakončující film, který by se snad měl začít brzy natáčet!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

24 rocks

Tento seriál zbožňujem už od začiatku... je to vynikajúci počin ktorý zmenil tvár a kvalitu seriálovej no i filmovej nielen televíznej tvorby... Omnoho lepšie pozerateľnejšie zábavnejšie, napínavejšie než väčšina dnešných filmov, plné úžastných zvratov a šokujúcich momentov, prepracovaného deja a výbornej akcie ... proste moja srdcovka.. a Vynikajúci herci no paráda.. Kiefer vo svojej najlepšiej roli.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

nejlepší

podle mě je to i po letech stále dobrý seriál,který mě rozhodne nenudil,v každém díle je plno akce,napětí,zvratů ,9 řada byla suprová,nemám co vytknout ,kéž by se tvůrci dohodli mynimálně ještě na jedné serii

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

TOP

Před lety jsem dostal VHS kazetu s první sérií seriálu natočeným z TV a Kiefer mne dostal. Je pouze pár seriálů, které jsem musel vidět od prvního do posledního dílu ve všech osmi řadách. Dle mého názoru je to nejlepší seriál ze všech podobného žánru.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

24 hodin: Dnes neumírej

Londýnská mise Jacka Bauera

Už už to vypadalo, že tvůrci kdysi tolik úspěšného seriálu 24 hodin v hlavní roli s Kieferem Sutherlandem zavřou krám. Čtyři roky po dokončení osmé série je tady restart Jacka Bauera a dobrodružství se odehrává v Londýně.

Londýnská mise přišla opravdu za pět minut dvanáct. Seriál se potýkal několik sezón s poklesem sledovanosti a tvůrcům se navíc nepodařilo dát dohromady celovečerní film, který by měl šanci uspět v kinech. Tak alespoň vypravili Jacka Bauera likvidovat neřády do Evropy. Britskou metropoli přitom nevybrali náhodou - v ostrovním království se seriál dlouhodobě těší velké divácké oblibě.

Děj série s podtitulem Dnes neumírej (rozhodně není náhoda, že odkazuje k jedné z nejslavnějších bondovek odehrávající se také v Londýně) začíná čtyři roky po událostech osmé řady, v níž jsme se s Jackem Bauerem loučili jako s uprchlíkem. Nyní žije v exilu, a byť ho to může stát všechno, neváhá riskovat, aby zabránil celosvětové katastrofě. Jdou po něm skoro všichni - šéf CIA Steve Navarro (Benjamin Bratt), agentka Kate Morganová (Yvonne Strahovski), která je stejně neústupná a schopná jako půvabná, chytrý a všemi mastmi mazaný počítačový specialista Jordan Reed (Giles Matthey) a drsný, silný, ale poněkud arogantní Erik Ritter (Gbenga Akinnagbe). Velí jim bývalý ministr obrany James Heller (William Devane), který je dnes prezidentem Spojených států amerických. A do Londýna míří na setkání s britským premiérem (ministerského předsedu ztvárnil Stephen Fry). Bauer ovšem není na svoji misi nad Temží sám. Záda mu kryje jeho dřívější chráněnka, počítačová expertka Chloe O´Brianová (Mary Lynn Rajskub).

Příběh od tvůrce Ve jménu vlasti

Původní seriál 24 hodin byl na obrazovkách poprvé uveden v roce 2001 a během osmi let se jeho tvůrci dočkali třiasedmdesáti nominací na cenu Emmy. V roce 2006 získali Emmy v kategorii Nejlepší dramatický seriál, představitel hlavní role Kiefer Sutherland byl na Emmy nominován dokonce sedmkrát. Cenu v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli dramatického seriálu ale dostal jen jednou. Jak seriál, tak Sutherland získali zároveň Zlatý glóbus.

"Ohlas 24 hodin se nevyrovná ničemu, co jsem jako herec zažil. Mít příležitost setkat se znovu s postavou Jacka Bauera bylo jako sejít se se starým přítelem. Příběh, který napadl Howarda Gordona, je neotřelý, nový a určitě nikoho nezklame," nešetří Sutherland, dnes osmačtyřicetiletý rodák z londýnského Paddingtonu, chválou na televizní tvůrce, který je také autorem úspěšné, obdobně laděné série Ve jménu vlasti. Právě Gordona napadlo přesunout děj 24 hodin do Londýna a oprášit tak jejich slávu. Příběh se i tentokrát odehrává během celého dne, je ale stlačený do polovičního počtu, tedy dvanácti epizod.

Jak Howard Gordon zmiňuje v rozhovorech, návrat Jacka Bauera umožnila nová doba, ve které některé seriály neumírají, třebaže zmizí z televizní obrazovky, protože noví fanoušci jsou i tak schopní si je najít. Svá slova potvrzuje vedle 24 hodin i obnovením Hrdinů a Akt X. "Jack Bauer byl vždy zajímavý a poutavý hrdina. Přiznávám, že mi chyběl. Myslím, že divákům taky. Jeho postava se během let stále vyvíjela a nová, vzrušující série je další skvělou kapitolou jeho příběhu, který zachycuje, jak se svět změnil. Fanoušci si mohou být jistí, že Jack jakého znají a mají rádi, je zpátky," nechal se slyšet Gordon ještě před začátkem natáčení, které proběhlo v Londýně.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

???

Asi nejsem cílová skupina tohoto seriálu, ale nějak mě nechytilo zaujetí. V každém díle první řady jsem si říkala "Co to sakra?", až jsem se na ni ani nedodívala.
Ukázky vypadaly na špionážní seriál dobře, ale bylo tam tolik nelogičností, kterých by se právě u takového žánru měli vyvarovat, že jsem prostě nepodlehla.

20 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nuda s originálnym námetom

Tvorcovia tohto seriálu si zaslúžia uznanie za originálny nápad, aký sa v dnešných seriáloch len tak nevidí. Čo sa týka vizuálnej stránky, na to, že ide o seriál, je nadpriemerná, čo sa už ale nedá povedať o deji, ktorý je typický seriálový. Sklamaním sú aj herecké výkony, lebo obsadenie sľubovalo viac. V konečnom dôsledku ide len o priemerný seriál so zaujímavým nápadom. Dodatok: Dopozeral som poslednú časť prvej série a a musel som strhnúť jednu hviezdičku. Musím konštatovať, že na počiatočnú originalitu som si po pár častiach tak zvykol, že mi to už nepripadalo tak originálne a každou ďalšou časťou mi dej pripadal naivnejší a trápnejší, ničím sa nelišiaci od množstva akčných seriálov z nemecky hovoriacich krajín. Rozhodne ma nevyviedol z rovnováhy žiadny dejový zvrat, lebo všetko sa dalo očakávať a prvú sériu som dopozeral len preto, že keď som sa na to dal, tak to aj dokončím, ale ďalšie série s kľudom odignorujem.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

zase jeden uměle prodlužovaný seriál

Bezesporu revoluční seríál, co tu ještě nebyl, tvurci snám připravili nový zpusob natáčení a vubec celý koncept seriálu je opravdu velmi originální což oceňuji.
Když přišel tento seriál do České republiky stal se z něj hit. Ovšem stejně jak přišel tak stejně rychle i odešel. Podobně jako třeba ztraceni nebo hrdinové.
Prní 2 serie byly skvělé, 3 serie byla jakštakš koukatelná ale to ostatní..... to už byla jenom uměle vytvořená kaše bez nějakeho zajimavého či nového nápadu. Už to bylo přetažené kdo by věřil že Jack Bauer zachraňuje skoro každy den svět jako superman. :D
Dávám 40% sice zajimavý seriál který se mi líbil ale v podstatě většina seriálu byla natočena aby naplnila kasičky producentům a to u takového seriálu být prostě nesmí.

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

JB forever .......

Když jsem viděl prvně bilboard, avizující premiéru první řady 24 v televizi Nova, myslel jsem si, že je to nějaká reklama na sprcháč s 24hodinovým účinkem. Po prvním díle jsem měl jasno v tom, že mě to bude bavit - nejen forma seriálu a velmi originální scénář, ale hlavně K. Sutherland v hlavní roli. Zatím poslední série, kterou dávají na Fandovi mě přesvědčuje o tom, že 24 neztratil ani po letech nic ze své originality a kvality, což se podle mého žádnému jinému seriálu po 8 řadách nepodařilo.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nejlepší

Zatím jediný, který jsem kdy viděla do konce. Postava Jacka Bauera podle mého bravurně zahrána Kieferem Sutherlandem. Je fakt, že k některým věcem v seriálu mám výhrady, ale co je dokonalé, že. Prostě good.! Časem dám rozhodně znova.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

nejlepší seriál

Měl jsem tu čest vidět všech osm sezón a dovolím si tvrdit, že dlouho tento seriál překonán nebude. Mrzí mě, že osmou řadou seriál končí, i když K.S. chtěl pokračovat. Prý pro nezájem diváků, nějak tomu nemohu uvěřit. Můžeme se těšit alespoň na dvouhodinový film. Jelikož naši distributoři jsou velice pozadu, musel jsem si 7 sezón dvd koupit v zahraničí s titulky, což mě vůbec nevadí. Někdy jsem seděl u tv pak i 12 h, nemohl jsem se odtrhnout, osmou řadu jsem musel z nedočkavosti stáhnout, čekám až vyjde na dvd.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Můj názor ...

Jedinečný seriál , který nemá konkurenci , už jen proto že nikdo s ničím podobným ještě nikdy nepřišel. Natočit 24 dílný seriál , který pojednává o 24 hodinách je odvážný kousek.
A povedl se dokonale - po shlédnutí 1 série , sem si nějak neuměl představit že by se mohlo natočit pokračování. O čem by bylo , když 1 série nasadila laťku výš než cokoliv před tím.
A mýlil sem se. Další série , jen dokazují , že režisér ( režiséři ) se vydal směrem , který seriálu prospívá. Precizní práce , naprosto nepřekonatelné situace , dokonalé načasování.

1 série - 100 %
2 série - 100 %
3 série - 90 %
4 série - 90 %

Na další se chystám , ale myslím že hodnocení upavovat nebudu - věřím že nebude potřeba.

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Můj nej seriál

Mě tento seriál uchvátil,miluji ho a prolezla jsem celý internet,abych si stáhla vše co jde.Velmi se těším na osmou řadu.Sedmá byla napínavá až do konce i když je škoda,že z původního týmu zůstali jen čtyři lidé.Miluji Kiefra a zjistila jsem,že vám ve výčtu filmů některé chybí.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

moc teda ne

mě tedy moc nebaví

10 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí
konz
27. listopadu 2007

...

no podel mě byl tento seriál sice něčím jiným, odlyšným ale stějně mi připadal jako takovej průměr.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

24

sympatický hlavný hrdina je pre mňa najväčšie plus. celkovo je to príjemná oddychovka, ktorú zámerne nevyhľadávam, ale keď ju už niekde v tv dávajú tak si ju pozriem

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hodinu po hodině

Tento seriál je pro mě jeden z nejlepších dramatických seriálů vůbec.Ne li vůbec ten nejlepší. Ten seriál vás opravdu nenechá vychladnout...Každej díl má impozantní závěr-nějaká vražda,odhalení mola,výbuch atomovky...prostě si už myslíte že nic vás už nepřekvapí a najednou se ukáže že hlavní hrdinka je největší mrcha ze všech....:)) Na seriálů se mi hodně líbí například to že i teroristi v té hlavě něco mají...Viz Habib Marwan.To je padouch par excelanc..::))Pro mě osobně nejlepší padouch v celém seriálu.Dále bych vyzvedl mučení...V jiných seriálech se obvinění ohánějí lidskými právy apod ale tady ne...Mučení tu není žádnej problém. a ještě se mi hodně líbí ty nečekané scény..například ve druhém dni není problém pro jacka uříznout hlavu korunnímu svědku..:)) naopak se mi nelíbí následující.Ztráty terénních agentů..během dne proběhne x akcí a při nich zahyne x agentů..později Jack objeví stopu a žádá posily...Buchanann po celém LA sežene několik agentů pošle je jackovi a samozřejmě všichni kromě něj zahynou..Pak mi to přijde jako by CTU byla bezedná studna na agenty. pak také osud Ch.Logana...ten největší lotr a jak z toho vyvázl...obzvlášt v šesté sérii byl slizkej víc než kdejaký terorista... Oblíbené postavy-Bill Buchanann,Novick,Pierce,Palmer,Richards, Neoblíbení postavy-Logan,Logan,Logan,McGill,Papazian,Pillar,Nina

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk