24 hodin

24 hodin (24) — 9. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Sarah Clarke, která hraje Ninu Myers, byla do této role obsazena ráno toho dne, kdy se začal natáčet první díl. Kostyméři na ni nebyli připraveni, takže hrála v tom, v čem přišla a celou první sezónu hraje ve vlastních šatech.
Vložil: megawir
Sarah Clarke, představitelka Niny Myers, je ve skutečnosti manželkou Xandera Berkeleye, který v seriálu hraje George Masona.
Vložil: megawir
Nejvíce nepřátel pobije Jack Bauer v poslední epizodě 6. sezóny. SPOILER » (Zejména při útoku na ropnou plošinu.) «
Vložil: megawir
Pouze tyto postavy (s vyjímkou Jacka Bauera) se objevily v každé epizodě sezóny, ve které účinkovaly: Tom Lennox (6. sezóna), Nadia Yassir (6. sezóna), Chase Edmunds (3. sezóna) a Teri Bauerová (1. sezóna).
Vložil: megawir
V alternativním konci 6 sezóny Jack Bauer SPOILER » vytáhne svou zbraň a hodí ji z útesu do moře «. K vidění na DVD 6. řady.
Vložil: megawir
Jack Bauer se narodil 18. února 1966.

(oficiálně poprvé oznámeno v Debriefu 6. sezóny)
Vložil: megawir
Jackův rozhovor s prezidentem Palmerem v poslední epizodě 4. sezóny trval 59 vteřin. Vzhledem k tomu, co říkala Michelle, stačila už jen pouhá vteřina na to, aby mohl být Jack vysledován.
Vložil: megawir
Během dosud odvysílaných šesti sezón zabil Jack Bauer celkem 185 lidí (ne vždy nepřátel), v součtu figurují pouze osoby, jejichž likvidace byla vidět a byla zapříčiněna Jackem.
Vložil: megawir
Během všech šesti dosud odvysílaných sezón přišlo v seriálu o život již 1108 osob. Nejvíce to bylo 311 v první sezóně především proto, že při SPOILER » letecké katastrofě « (způsobila Mandy) zahynulo 257 lidí. Toto z ní činí většího zabijáka, než je Jack Bauer, který má osobně na svědomí "pouze" 185 životů.
Vložil: megawir
Scéna zaměřování satelitu z prvního dílu první sezóny byla převzata z filmu Nepřítel státu.
Vložil: megawir
Původně mělo být v první epizodě první sezóny přímo vidět SPOILER » vyskakující Mandy a explodující letadlo, nicméně preméra byla příliš brzy po 11. září 2001 « a tak byl tento záběr odstraněn.
Vložil: megawir
O roli Niny Myers se původně ucházela také Reiko Aylesworth, která v dalších sezónách hrála Michelle Dessler.
Vložil: megawir
Během natáčení scén v druhé sezóně napadla Elishu Cuthbert puma. Elishe pak v nemocnici museli zašít ránu na ruce.
Vložil: megawir
Když Jack osvobozuje Audrey a jejího otce ze zajetí teroristů, přilétají mu na pomoc helikoptérami skuteční mariňáci (ne herci).
Vložil: megawir
Všichni herci každé sezóny mají smluvně určeno, že si musí stříhat každých 5 dní vlasy.
Vložil: megawir

Filtr epizod