plakát seriálu

3+1 s Miroslavem Donutilem

(3+1 s Miroslavem Donutilem)

Epizoda 1×06 – Lázně
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V první povídce scenáristy Zdeňka Zelenky Prst a prstýnek se čerstvě propuštěný bytový zloděj rozhodne zásadě změnit svůj život a vydá se za svou dlouholetou přítelkyní - prostitutkou - do lázní, aby jí učinil nabídku k sňatku. Nezmůže se však ani na to, aby zakoupil prstýnky. Zahlédne však v noci klenotnictví a v něm zlaté kroužky. V opilství se silně opře o výlohu a prolomí se dovnitř. Prstýnky sice sebere, ale zahlédne mezi nimi i prst lidský. Je to jeho vlastní a musí být do dvou hodin přišit, jinak o něho přijde. Nakonec je šťastně přišit, i dívka je spokojená a svatba se může konat, ovšem jak odhaduje jeden policista - až za pár let.

Ve druhé povídce Miroslava Vaice Mistr končí postarší pan Prokop lázeňský pobyt a přijíždí pro něho tchyně s malým Prokopovým synkem Borkem. Borek ví o tátově hravosti a schovává se všude, kde jen najde nějakou skrýš. Nakonec končí v kufru a zaklapne za sebou víko, aby ho tatínek nenašel. Zámek ovšem nejde otevřít. Prokop totiž zapomněl číselný kód. Hravý synáček je zamčený v kufru, otec hledá na zámku všemožné kombinace, ale nic. Prokop ví, že musí jednat rychle, aby synka nevystrašil a posléze nezadusil. Hledá pomoc, kde se dá a dokud je čas. Vysvětluje situaci a prosí o pomoc slatináře, hasiče i zloděje - recidivistu, jenž nakonec kufr otevře. V závěru zabouchne dvířka auta s vnoučkem uvnitř pro změnu zase tchyně, nechá uvnitř i klíče a klouček je uzavřený opět - tentokráte v automobilu.

Konečně třetí příběh opět z pera režiséra Zdeňka Zelenky Vražedné překvapení, vypráví o významném kriminalistovi, jenž je doma pod pantoflem a v lázních se konečně těší na kýženou volnost svobodu. Ke své nelibosti zde však potkává svého mladšího kolegu, jenž zde vyšetřuje závažný trestní čin - vraždu. Náš hrdina se chce držet zpátky, do ničeho nezasahovat, přesto ale začne pátrat na vlastní pěst, zvláště když má vedle sebe upovídanou sousedku. Jeden z vážně podezřelých je "jejich" oblíbený doktor, náš kriminalista má však pro doktorův čin jisté pochopení, neboť povaha doktorovy ženy velice odpovídá povaze jeho ženy vlastní!!!

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Kaciánová
Recepční
Kacián / Prokop / Franta
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevLázně
Původní názevLázně
Rok natočení2006
Premiéra3. září 2006
Česká premiéra3. září 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka99 minut
Autoři profilu epizody