plakát seriálu

666 Park Avenue

(666 Park Avenue)

Epizoda 1×01 – Pilot
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mladý pár ze středozápadu, Jane Van Veen a Henry Martin, přijíždí do New Yorku pracovat na kariéře a snad i najít lepší život. Oba jsou unešeni možností stát se správci historické budovy. Nabídku jim dá Gavin Duran, který je společně se svou ženou Olivií majitelem domu. Brzy je však jasné, že ve hře jsou úplně jiné síly a mladá dvojice to nebude mít snadné.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Jane, mladá žena z maloměsta vždycky věděla, že by se chtěla živit jako architektka. její přítel Henry získal práci v úřadě starosty New Yorku. Vše se zdá v nejlepším pořádku, dokonce získali práci jako správci historické budovy a s ní také luxusní ubytování, které by si jinak nemohli dovolit.

Budova a její majitelé však zdaleka nejsou tak obyčejní, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pan Gavin v kontaktu s ostatními obyvateli dává najevo, že si hodlá hlídat dlužníky a platby neodkládá. Ve hře jsou tajemné síly a podle všeho to vypadá, že je vše spojeno právě s majitelem domu. Jane i Henry jsou brzy ze strany Gavina a Olivie zpracováváni tak, aby si k nim mladý pár vybudoval vztah. Citlivější na okolí se ukazuje Jane, které se na domě něco nezdá a tak se pustí do pátrání o historii budovy.

Představeni jsou i další sousedé, mladý pár bydlící v šestém patře, který postihne nehoda, mladá dívka, která je něco víc, než by se mohlo zdát a další, kteří svůj osud i život spojili s panem Gavinem. Kam povede pátrání Jane a jak se bude vyvíjet svádění ze strany majitelů k temné straně? To se teprve uvidí...

Hlavní postavy
Jane Van Veen
Henry Martin
Brian Leonard
Louise Leonard
Alexis Blume
Nona Clark
Tony DeMeo
Olivia Doran
Gavin Doran
Vedlejší postavy
Uptown Girl
John Barlow
Mary Barlow
Daniel Stone
Co-Worker
Saleswoman
The Doorman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot
Původní názevPilot
Rok natočení2012
Premiéra30. září 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody