plakát seriálu

Agenti S.H.I.E.L.D.

(Agents of S.H.I.E.L.D.)

Epizoda 1×13 – Vlak (T.R.A.C.K.S.)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Coulsonův tým stále pátrá po Ianu Quinnovi. Dostávají informaci, že Quinn zaplatil velkou částku za neznámý předmět, který se má převážet ve vlaku. Coulson a jeho tým proto v přestrojení nastoupí na vlaj a sledují balíček. Operace však nevyjde a všichni se ocitnou v nebezpečí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Coulson a jeho tým jsou na stopě Ianu Quinnovi, milionáři, který spolupracuje s Jasnovidcem. SHIELD získá informace, že Quinn zaplatil deset milionů dolarů za balíček s neznámým obsahem. Důležitěkší je však to, že si zpravodajci myslí, že balíček bude dopraven přímo ke Quinnovi. Proto Coulson a ostatní nastupují na vlak před Itálii, aby balíček lokalizovali a dostali se tak ke Quinnovi.

Operace je však prozrazena a Coulson s Wardem musí opustit vlaj. Stejně tak May v jiné situaci seskočí z vlaku. Simmonsová je omráčena a Fitz a Skye se rozhodnou sledovat balíček poté, co vlak zastaví. Dovede je do sídla na venkově, kam skutečně brzy dorazí Quinn.

Skye pátrá v domě a nalezne balíček. Ve stejné místnosti je však i hibernační komora, kde spí Mike Peterson, který přežil nedávnou explozi. Jeho tvář je však zjizvená a přišel o pravou nohu. Quinnův balíček však obsahuje něco, co mu Mikemu pomůže. Je to technologicky vysoce sofistikovaná robotická noha. Mike dostává rozkazy od někoho skrze své oko (viz minulé epizody). Okamžitě začne příkazy plnit a zneškodní všechny členy italského týmu, který balíček ve vlaku převážel.

Quinn dvakrát střelí Skye do břicha a utíká. Je však chycen Coulsonovým týme, který zrovna do rezidence dorazil. Skye je ve velice špatném stavu, proto se Simmonsová rozhodne uložit jí do hibernační komory. Její stav je však stabilizován pouze na krátkou dobu.

Mike Peterson sleduje děti v parku a touží se vidět se svým synem. Osoba, která mu dává rozkazy však odmítne. Záběr poté přiblíží štítek na robotické noze, kde je vidět, že Mike se stal součástí projektu Deathlok korporace Cybertek.

Promo k epizodě
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
V této epizodě se objevil i Stan Lee, jeden z tvůrců celé řady komiksů jako Thor, Iron Man, Avengers a další.
Objevil se zde známý komiksový tvůrce Stan Lee. Ten má malé cameo v každém filmu/seriálu od Marvelu.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Fitz: (na Skye) Jsi nejmíň podporující falešná přítelkyně, jakou jsem měl.
Hlavní postavy
Melinda Mayová
Skye / Daisy Johnsonová / Quake
Leopold 'Leo' Fitz
Jemma Simmonsová
Phillip J. 'Phil' Coulson
Grant Ward / Hive
Vedlejší postavy
Mike Peterson / Deathlok
průvodčí
pasažér ve vlaku
Quinnův bodyguard
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVlak
Původní názevT.R.A.C.K.S.
Rok natočení2014
Premiéra4. února 2014
Česká premiéra1. listopadu 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry6 620 000 diváků (2,20 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody