plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 4×04 – Ďábel se skrývá v dívčím pokoji (The Devil Is in the Details... And the Upstairs Bedroom)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Studentka místní katolické školy Agatha, úplně mimo sebe, skočí z vysoké budovy a její kamarádka Lucy, která byla sebevraždy svědkem, se sesype. Kněz, starý známý Guse a Shawna, má svoji vlastní teorii, jak se z oblíbené, obětavé a bezproblémové dívky stal vyšinutý sebevrah, posednul ji totiž ďábel! Gus začne teorii věřit, ale Shawn ji naprosto odmítá a je mu opravdu proti srsti pomáhat Gusovi prošetřovat tuhle teorii. Jenže Lucy se začne chovat opravdu podivně...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Shawn zjistí, že mrtvá studentka se rozešla se svým přítelem, ten má ale neprůstřelné alibi. Aby podpořil Guse, začne s ním spolupracovat na té jeho teorii. Oba se účastní vymítání démona z Lucy, co provádí kněz. Shawnovi to poté nedá a projede seznam léků, které by mohly způsobovat vyšinuté stavy a mluvení cizími jazyky, které daná osoba neovládá. Vyděsilo ho totiž to, že Lucy věděla, že dal špendlík svému učitelovi na židli. Shawn si nechá na toxikologii ověřit, že mrtvá v sobě měla prášky na Parkinsona. Shawn si myslí, že Lucy byla zdrogovaná taky, německy prý při exorcismu citovala hlášky ze svého oblíbeného filmu a nejspíš si prověřovala Shawnovu a Gusovu agenturu na facebooku, kde si přečetla zprávu od Shawnova kamaráda ze školy, který mu psal o tom incidentu s učitelem. Zatčen je kněz, který má Parkinsona. Měl k tomu totiž i dobrý motiv, chtěl se zviditelnit poté, co by z ní "démona" vymítil. Nyní totiž musí snášet to, jak se nad ním mladí knězové povyšují, když přitom v 70.letech byl slavný díky vymítání. Gus odmítá věřit, že by za to byl odpovědný tak hodný člověk. Jde ho navštívit do vězení, kde mu otec řekne, že on to neudělal, že prý své léky má v zásuvce, kterou nikdy nezamyká. Gus po něm chce, aby řekl, kdo se mu při zpovědi svěřil, že má něco proti zesnulé, otec mu však jen řekne, kde najde v bibli nápovědu, aby zjistil, kdo to je. "Věrolomní se chytí do svých choutek." Nakonec je zatčena její kamarádka Lucy, která jí dávala prášky, aby se s ní rozešel její přítel kvůli její vyšinutosti, bohužel nepočítala s tím, že by se mohla zabít. Shawn Lucy pogratuluje k tomu, jak bravurně hrála posednutou.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Na začátku epizody policie prozkoumává tělo mrtvé dívky, pak je pohled na dav, ve kterém můžeme vidět Shawna a Guse (3:16), hned poté ale vidíme jejich modré auto, kterým přijíždějí na místo činu.
Shawn a Gus obviní Lucy z vraždy, její kluk se jí zeptá, jestli to je pravda a my vidíme část jejího obličeje, z něhož je poznat, že se na něj Lucy dívá. Jenže hned v dalším záběru, Lucy kouká na Shawna s Gusem.
Agatha má na facebooku v profilu ananas.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Mentalista

Shawn zmíní Simona Bakera při vymítání ďábla. ("Carson D.’s got Simon Baker on tonight, that´s a can´t miss.")
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Shawn: Začal jsem dělat pokroky v tom případu, kterej teď máme a on se odmítá vzdát tý svý směšný teorie s dáblem.
Henry: Shawne, vzpomínáš si na mýho bývalýho parťáka, Stevieho? Jednou se stalo, že Stevie byl přesvědčený, že vloupání spáchala opice, která utekla ze zoo. Myslel jsem si, že mu přeskočilo, ale spolupracoval jsem s ním. A ukázalo se, že jsem udělal dobře. Víš proč?
Shawn: To nevím. Titulky v novinách? "Poldové překazili opičárnu: "Zločinci skočili na banány?"
(Shawn hledá u táty svůj xbox.)
Shawn: Nemůžu uvěřit, žes mi ho ukradl.
Henry: Dávám přednost výrazu "opětovně přivlastnil",
protože jsi porušil naší dohodu.
Shawn: Natřel jsem ti dům, jak jsme se dohodli. Kromě těch míst za keři, který nikdo nevidí... a oken a pochopitelně celé zadní části.
Lassie: Víš, co si myslím?
Juliet: Co?
Lassie: Myslím, že byla...
Shawn: Pleteš se.
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Henry Spencer
Vedlejší postavy
malý Shawn
otec Bard
otec Peter Westley
paní Ryan
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevĎábel se skrývá v dívčím pokoji
Původní názevThe Devil Is in the Details... And the Upstairs Bedroom
Rok natočení2009
Premiéra28. srpna 2009
Česká premiéra16. července 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody