Agentura Jasno

Agentura Jasno (Psych) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Devět životů

Agentura Jasno se vnutí k dalšímu případu údajných sebevražd za krátkou dobu ve stejné čtvrti. Policie má jasno, ale Shawn pochybuje...

Shawn s Gusem se vnutí k dalšímu případu detektiva Lassitera. Pracovník telekomunikací našel mrtvého muže, jehož smrt vypadá na první pohled jako sebevražda, ale už je to několikáté úmrtí za velmi krátkou dobu ve stejné čtvrti. Shawn si všimne, že oběť má v lednici naložené maso, což by sebevrah asi neudělal. Navíc je tu několik detailů, které svědčí o přítomnosti další osoby v bytě mrtvého. Když chce detektiv Shawna z místa činu vyhodit, předstírá, že má zase vizi, a pak řekne, že chce mluvit s kočkou mrtvého, která prý byla určitě svědkem zločinu. Vezme si ji k sobě, z čehož Gus není vůbec nadšený.

Policie najde brzy další mrtvolu. Tentokrát se jedná o mladou ženu, otrávenou oxidem uhelnatým ve svém autě. Shawn opět trvá na tom, že se nejednalo o sebevraždu - na jejím zadním sedadle je právě vyzvednutý oblek z čistírny a v autorádiu naladěná hudba, kterou velmi pravděpodobně nemohla poslouchat. Později se ale ukáže, že oblek si z čistírny vyzvedla už před týdnem. Jenže mrtvá je začínající herečka, která zrovna získala hlavní roli v nové hře, takže se zdá nepravděpodobné, že by chtěla spáchat sebevraždu.

Na stanici Shawn opět předvede jednu ze svých vizí, aby policisty přesvědčil, že se jedná o vraždy. Jde s Gusem do bytu prvního mrtvého, který jeho bratr prodává. Shawn z telefonního účtu zjistí, že mrtvý muž, stejně jako všechny ostatní oběti telefonoval na stresovou linku. Shawn nelení a založí naoko svou vlastní telefonickou linku "Volejte médium". Její sídlo zřídí ve stejném patře stejné budovy, jako je stresová linka...

Zajímavosti

Poznávací značka Gusova vozu je 4TRI019.

Ananas více z této kategorie

Shawn nese ananas jako dárek při návštěvě krizové linky.

Představení Guse více z této kategorie

Gus "Hlupáček" Jackson

Narážky na další seriály

Vražedná čísla

(Shawn píše spoustu věcí na tabuli.) Gus: Co to znamená? Shawn: Nemám tušení, ale viděl jsem to mnohokrát ve Vražedných číslech a zdá se, že jim to funguje. (I have no idea, but I see it on NUMB3RS all the time, and it seems to work for them.)

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon