plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 4×11 – Adrenalinoví blázni (Thrill Seekers and Hell Raisers)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Gus Shawnovi představí svoji utajovanou přítelkyni Ruby. Shawn poté trvá na tom, že si ji musí proklepnout, a tak se s Gusem vetřou na její schůzku s kamarády. Co ale ani Gus nevěděl, Ruby a její kamarádi jsou fandové adrenalinových sportů a dnes mají na programu sjíždění řeky. Kluci seberou veškerou odvahu a vyrazí s nimi. Po sjetí řeky však chybí jeden z Rubyiných kamarádů, Stue. Nejspíš vypadl z člunu, což se však nezdá Shawnovi, navíc Stu byl profesionál...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Shawn si uvědomí, že Stu měl sebou nástroj na zachycení se, takže to vypadnutí ze člunu měl naplánované a rozhodně jeho tělo neleží někde na dně řeky. Chtěl se nejspíš vypařit, neboť jeho firma, kterou vlastní se svým kamarádem Brianem, právě vyhlásila bankrot. Jeho zmizení bylo tedy plánované, je však jasné, že by to sám nezvládl. Shawn si vzpomene, si s Gusem chtěli sednout do člunu, ale Ruby jim řekla, aby si nesedali na Stuovo místo. Gusovi se samozřejmě jeho podezření nelíbí, myslí si totiž, že hledá každou záminku pro to, aby ho s Ruby rozdělil. Henry řekne Shawnovi, že ví, že se vždycky snaží Gusovi pomoct, ale že možná tentokrát jeho chování ovlivňuje žárlivost. Neboť možná, že Gus má teď skvělý vztah se skvělou ženou, zatímco on je sám, protože svoji skvělou ženu nechal uletět. Gus řekne Ruby o Shawnově podezření a ta se mu bez okolků přizná, že Shawn má pravdu. Stu je její nejlepší kamarád, a tak když potřeboval na pár dní zmizet a vyřešit si svoje problémy, ráda mu pomohla. Ruby přesvědčí Guse, aby o tom nikomu neříkal. Jules řekne klukům, že Stuův obchodní partner Brian se stal obětí lovecké nehody. Jak ale zjistila, Stue a Brian mají životní pojistky na milión dolarů a navzájem se mají uvedení jako příjemci. Ruby řekne klukům, kde se Stu schovává. Jenže když se tam policie dostane, nalezne Stua mrtvého. Derek a Ruby se rozhodnou pro paraglinding, aby aspoň na chvíli zapomněli, že jejich dva kamarádi jsou mrtví. Když však Derek hledá v GPS, kam se až dostanou, Ruby si všimne, že předtím vyhledával místo, kde se schovával Stu. Shawn sděluje Gusovi, že už zatýkají Jessicu, protože u ní našli vražednou zbraň. Shawn si ale začne rozvzpomínávat, že mu Derek nabízel klíč od jejího bytu a také to, že Ruby o něm řekla, jaký je to skvělý lovec... Derek totiž podle plánu zabil Briana, ale ve Stuovi se ozvalo svědomí, a tak musel být taky odstraněn. Kluci a policie dorazí na místo, kde je Derek s Ruby, právě včas a zabrání tak Derekovi, aby ji zabil. Derek se dá ale pomocí paraglindingu na útěk. Gus ale vyběhne a chytí se ho, oba se pak vznášejí ve vzduchu až nakonec přistanou, neboť Gus Dereka přepral a ten je teď v bezvědomí. Gus se Shawnovi později přizná, že Dereka nepřepral, ale že se ho držel tak pevně, až z toho Derek omdlel. Druhý den Shawn chválí Guse, jak byl odvážný, ten se mu poté přizná, že se s ním Ruby rozešla.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Když najdou Stua v maringotce mrtvého, je vidět průstřel pravého spánku a na jeho svetru není ani kapka krve, ale když poté leží na patologii, doktor říká, že má díru v hrudi a při pohledu na Stua je vidět průstřel hrudníku a na hlavě ani škrábnutí.
Na horolezecké stěně jako jeden ze záchytných bodů.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Magnum

Shawn se ptá na oblíbenou epizodu Magnum, P.I. při výslechu Gusovy nové přítelkyně. ("Favourite Magnum, P.I. episode?")
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Shawn, Gus, Jules a Lassie řeší, jestli by byli schopni kanibalismu.)
Lassie: Věřte nebo ne, ale v tomhle souhlasím se Spencerem. Vás tři bych snědl v následujícím pořadí - O'Haraová, Guster a nakonec Spencer. Taky mám seznam, čím orgánům bych dal přednost v případě, že bych potřeboval transplantaci. A naplánoval jsem i možnost, že bych byl posledním člověkem na světě a musel si vybrat jednu osobu z oddělení, se kterou stvořím nový život.
(Ostatní se kvapně rozejdou.)
Lassie: No nebojte. Nikdo z vás na tom seznamu není.
(Shawn stále nemůže překousnout, že má Gus přítelkyni.)
Shawn: Víš, pořád jsem na tebe dost namíchnutej, že si mi to tajil.
Gus: Promiň, Shawne, ale víš jednou se oba oženíme. Některé věci spolu prostě sdílet nemůžeme.
Shawn: Snažím se na to nemyslet. Ale budeme bydlet v domech vedle sebe, že jo?
Gus: Sakra, že jo. A budeme mít společný bazén přes oba dvorky.
Shawn: Mám stranou prachy na skákací prkno.
Gus: Jo, fajn.
(Poté si na to plácnou.)
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Karen Vick
Henry Spencer
Vedlejší postavy
malý Shawn
Jessica Martina
Stu Crawford
Charles Lucas
Brian Sampson
Woody - patolog
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevAdrenalinoví blázni
Původní názevThrill Seekers and Hell Raisers
Rok natočení2010
Premiéra3. února 2010
Česká premiéra7. srpna 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Autoři profilu epizody