plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 3×04 – Největší dobrodružství v dějinách veřejnoprávní televize (The Greatest Adventure in the History of Basic Cable)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Henry, Shawn a Gus sedí ve vyšetřovací místnosti a vypadá to, že jsou v pořádném maléru. Shawn začne kolegům vypravovat, co se vlastně stalo. Začalo to tím, že se v Henryho domě objevil strýček Jack a chtěl jen pomoci najít poklad.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Po celou epizodu Gusovi, Henrymu a Jackovi dýchají na krk Jackovi "bývalí" partneři. Když už to konečně vypadá, že by mohli najít poklad, objeví se před nimi helikoptéra a v ní španělští policisté a my se zas ocitneme v přítomnosti. Tam Shawn společně s policisty rozhřeší, kde přesně na ostrově by se mohl nacházet poklad. V jeskyni, za dohledu španělských policistů, Gus a Shawn vykopou poklad. Shawn jim však sdělí, že ví, že nejsou policisté a společně s Gusem utečou z jeskyně, při útěku však narazí i na Jackovy partnery, ale po chvilce i na Jacka. Ten Shawnovi řekne, aby mu dal batoh s pokladem, protože když ho nebude mít u sebe, nebude v nebezpečí, Shawn mu ho dá a Jack odjede autem. Za chvíli se tam přiřítí jak falešní policisté, tak i partneři. Už to vypadá, že budou Gus a Shawn zabiti, když v tom tam vtrhne Henry a santabarbarská policie a všechny zatkne. Shawn pak Henrymu říká, že ve vyšetřovací místnosti se mu zdálo, že policisté nemají španělský přízvuk a že si to potvrdil, když do svého monologu vmísil Che, což je argentinsky kámoš, a policista na to zareagoval. A když společně s Gusem a falešnými policisty odcházeli do jeskyně, podstrčil Jules papírek, kde jí napsal, že policisté nejsou praví a aby je sledovali. Na konci epizody se Shawn sejde s tátou a řekne mu, že nebyl tak hloupej, aby dal Jackovi poklad, stačil totiž vyměnit tašku a Jackovi dal jen tašku plnou kamení s jednou penny, co tak rád všem rozdává pro štěstí.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
9:54: V Henryho kuchyni je nádoba na sušenky ve tvaru ananasu.
Namalovaný na stěně v jeskyni s pokladem.
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Karen Vick
Henry Spencer
Vedlejší postavy
malý Shawn
strýček Jack
Mark Belleck
Karen Raven
slečna Kean
kluk ve třídě
hispánský blbec
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNejvětší dobrodružství v dějinách veřejnoprávní televize
Původní názevThe Greatest Adventure in the History of Basic Cable
Rok natočení2008
Premiéra8. srpna 2008
Česká premiéra21. května 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody